98% Polaków nie ma o tym pojęcia + NIESPODZIANKA

IMG_4686 by .

We wpisie Jak pokochać swój dom i swoje życie? pisałam Wam o wielkiej przemianie, którą przeszła moja szafa. Do tej pory na koniec każdego tygodnia tonęłam w wysuszonych i gotowych do poskładania ubraniach. Co z tego, że zyskiwałam sporo czasu dzięki suszarce, skoro i tak ubrań było tak dużo, że pralka chodziła codziennie, a ja nie wyrabiałam się ze składaniem ich i i tak odkładałam to na później? Zazwyczaj w sobotę składałam górę wypranych i wysuszonych ubrań z całego tygodnia, co zajmowało mi kilka godzin. Po poskładaniu wszystkiego okazywało się, że część rzeczy i tak nie mieści się w szufladach i szafach.

Dzięki temu zaczęłam teraz świadomiej podchodzić do zakupu ubrań. Jako że staram się kupować dobre jakościowo rzeczy, chciałabym, aby posłużyły mi na dłużej. Nie wystarczy jednak wydać milionów monet na wymarzony ciuch i mieć nadzieję, że pozostanie w idealnym stanie już na zawsze. Trzeba skupić się na jego pielęgnacji. Co więc trzeba robić, aby móc długo cieszyć się naszymi ubraniami w świetnej jakości?:

  • kupować dobre ubrania (szyte z dobrych gatunkowo materiałów),
  • używać dobrych detergentów,
  • prać oraz suszyć w dobrych urządzeniach.

W tym wpisie skupię się na tych dobrych urządzeniach, które dbają o to, aby ubrania jak najdłużej pozostawały w swojej niezmienionej formie, a na końcu artykułu znajdziecie konkurs, w którym będziecie mogli wygrać genialną suszarkę marki Electrolux.

IMG_4804 by .

Niestety, tylko 2% Polaków używa suszarek bębnowych, pozostałe 98% nie ma o nich pojęcia i rozsiewa nieprawdziwe informacje na ich temat. Pisałam Wam już o tych mitach na początku roku, więc teraz tylko krótko przypomnę: dobra suszarka nie żre miliona kilowatów, nie zmniejsza ubrań, suszy w krótkim czasie, a poza tym ubrania wychodzą z niej tak miękkie, jakie nigdy wcześniej nie były. Serio. Odkąd mamy w domu suszarkę nasze życie diametralnie się zmieniło. Nie wiem, jak mogliśmy wcześniej bez niej żyć. To tak jakby żyć bez pralki czy zmywarki. Noł łej.

Wiecie, że 67% ubrań, których się pozbywamy, wyrzucamy z powodu wyblakłych kolorów, plam, których nie możemy się pozbyć czy też skurczenia się po praniu lub suszeniu? Wszystkich tych czynników możemy uniknąć. Dbałość o ubranie wiąże się jednak nie tylko z praniem go, ale z odpowiednią pielęgnacją. Jakie czynniki wpływają na to, że nasze ubranie wygląda tak, a nie inaczej? Przede wszystkim ciepło, woda, detergenty, czas i to, do czego używane jest ubranie.

Niedawno na rynek Electrolux wypuścił linię produktów PerfectCare. Dostałam do przetestowania pralkę PerfectCare 600 i suszarkę PerfectCare 800 (która może być Wasza; nie, nie ta używana przeze mnie – nową dostaniecie).

pralka i suszarka electrolus pralka by .

Pralka PerfectCare 600

Posiada wagę, której nie boi się użyć żadna kobieta

Pralka z wyglądu jest dosyć nowoczesna (ciemne drzwiczki, dotykowy panel). Dla wielu na pewno istotną informacją będzie to, że pralka zużywa o 20% mniej energii niż urządzenia klasy A+++. Pralka ma jednak jeszcze sporo świetnych funkcji i opcji, które nie tylko ułatwiają pranie, ale też odpowiednio pielęgnują ubrania. Potrafi np. dostosowywać czas trwania programu do wielkości ładunku. To jest genialna rzecz. Po wybraniu odpowiedniego programu, pralka najpierw waży pranie (maksymalny wsad wynosi 8 kg) i sama wie, jak długo powinno się prać takie pranie, aby nie zniszczyć ubrań, a przy okazji zaoszczędzić prąd i wodę. Nie musimy się więc martwić, że mamy zbyt mało rzeczy do prania. Po prostu będą prać się krócej. Dostosowuje czas prania nawet dla ładunków o wadze 1 kg.

Walczy z dziadostwem

Pralka zawiera Program Antyalergiczny, dzięki któremu usuwa bakterie i alergeny. Jeżeli Wy lub Wasze dzieci nie jesteście alergikami, taki program może świetnie się sprawdzić np. podczas choroby – wybije całe dziadostwo znajdujące się na ubraniach chorego. PerfectCare 600 jest jednak nie tylko waleczna. Jest również delikatna. Opcja SoftPlus równomiernie rozprowadza płyn zmiękczający po całym praniu. Dzięki temu dociera on do każdego włókna, a wyprane rzeczy są mięciutkie i dłużej pachną świeżością. Tkaniny wyglądają jak nowe dwa razy dłużej (test trwałości koloru został przeprowadzony przez Ritex w grudniu 2015 roku).

IMG_4818 by .

Mądra i cicha – czy to możliwe?

Pamiętam te pralki, w których kiedyś trzeba było wiedzieć, jaką ustawić temperaturę, ilość obrotów. Bałam się ich. Bałam się, że zamiast zrobić pranie, to popsuję sobie ubrania. Teraz wystarczy wybrać odpowiedni program, a pralka doskonale będzie wiedziała, co ma robić. PerfectCare 600 ma do wyboru takie programy jak: bawełna, bawełna ekologiczna, tkaniny syntetyczne, delikatny, szybki, płukanie, wirowanie/odprowadzanie wody, antyalergiczny, kołdra, jedwab, wełna plus, sport, okrycia wierzchnie, denim. Poziom hałasu, jaki emituje, wynosi 50 dB (czyli coś jak krzątanie się ludzi w pracy). Można więc stać obok pracującej pralki i prowadzić normalną rozmowę.

Zapominalscy, dzieciaci, oszczędni i… ci z krzywą podłogą – to coś dla Was!

Dla pań swojego czasu pralka ma opcję opóźnionego startu (możemy określić, kiedy ma wystartować), dla zapominalskich posiada funkcję Pause and Add (można dołożyć pranie, gdy woda znajduje się poniżej poziomu drzwi), dla rodziców ma opcję zabezpieczenia przed dziećmi, a dla osób z krzywą podłogą ma cztery regulowane nóżki. Biorąc pod uwagę stosunek wszystkich tych świetnych funkcji do ceny, można uznać, że pralka PerfectCare 600 jest niedrogim sprzętem.

Wady?

Nie wiedziałam, do czego się przyczepić. Zaczęłam szukać w internecie wad, które podają inni użytkownicy tej pralki. Niektórzy za wadę uważają duże pokrętło, które przypomina te, jakie znajdowały się przy starych pralkach. Jak uważam, że jest urocze.

IMG_4809 by .

Suszarka PerfectCare 800

Suszarka PerfectCare to prawie najwyższy model suszarek z tej linii (a Wy już zaraz, już za momencik, już za kilka minut będziecie mogli ją wygrać). O faktach i mitach na temat suszarek pisałam Wam już we wpisie Electrolux DelicateCare Steam Dziś skupmy się więc wyłącznie na funkcjach, jakie oferuje nam PerfectCare 800.

Suszarka balkonowa może jej buty czyścić

PerfectCare 800 dostosowuje odpowiednią temperaturę do rodzaju odzieży oraz obroty bębna do typu tkaniny. System DelicateCare zapewnia odpowiednią pielęgnację ubrań – bez ryzyka skurczenia i utraty kształtu (jak przy suszeniu na płasko). System SmartSense wykrywa wilgotność każdej rzeczy w bębnie i równomiernie suszy każde ubranie, zachowując ochronę przed zbyt wysoką temperaturą. Która suszarka druciana to potrafi?

Każde inne, wszystkie traktowane po królewsku

Różne ubrania mają różne potrzeby. I nasza suszarka wie, jak je zaspokoić. Np. przywraca wodoodporność ubrań sportowych, dając lepsze efekty niż w przypadku suszenia na powietrzu. Tak, jak pisałam wyżej – suszarka sama ustala, jakie zastosować obroty bębna do suszenia konkretnej tkaniny. Nawet tak podatnej na zniszczenia tkaniny jaką jest wełna. W suszarce PerfectCare 800 możemy suszyć nawet te ubrania z wełny, które mogą być prane wyłącznie ręcznie.

Daj ać ja pobruszę a ty poczywaj

Gdyby moja suszarka umiała mówić, tak by mi pewnie codziennie prawiła staropolszczyzną. Dzięki funkcji opóźnionego startu możemy ustawić, kiedy ubrania mają skończyć się suszyć. Poza tym wyciągając z suszarki takie świeżo wysuszone ubranie, nie musimy go prasować. Planując więc wyjście na imprezę, możemy tak zaprogramować suszarkę, żeby skończyła suszyć (i prasować) tuż przed samym wyjściem, dzięki czemu będziemy miały więcej czasu na doszlifowywanie kociego oka.

Oszczędniejsza od poznaniaka

System SensiCare dostosowuje czas suszenia do poziomu wilgotności w każdym ładunku. Nie musimy się więc martwić, że będzie nam pochłaniać nasze cenne kilowaty kręcąc suche pranie. To samo tyczy się dużych rzeczy (pościeli, ręczników itp.). Dzięki programowi Pościel XL i Mieszane XL można wysuszyć naprawdę spore objętościowo rzeczy bez potrzeby włączania kilku cykli. Poza tym suszarka PerfectCare 800 suszy w o połowę niższej temperaturze niż inne suszarki kondensacyjne.

IMG_4828 by .

Gdzie ją postawisz, tam stanie i będzie Ci służyć

Gdy komuś, kto nie ma suszarki opowiadam o suszarce, prawie zawsze dostaję pytanie o odpływ wody. Ale jaki odpływ? PerfectCare nie potrzebuje żadnego odpływu. Może stać nawet w salonie, między paprotką a meblościanką. Niektórzy w celu zaoszczędzenia miejsca, mogą postawić pralkę i suszarkę w słupku. U nas stoją na przeciwko siebie. Zmienialiśmy kierunek otwierania sie drzwiczek, aby przekładanie prania z pralki do suszarki było jak najbardziej wygodne.

Wady?

Nie zauważyłam.

output_mrPXkZ by .

Niespodzianka!

Konkurs z suszarką już się zakończył, ale mam dla Was cudowną niespodziankę od Electroluxa. Na hasło WARIATKA-PERFECTCARE dostajecie 10% zniżki na wszystkie pralki i suszarki z linii PerfectCare w sklepie Euro RTV AGD

Polecam Wam bardzo, bardzo produkty z tej serii. Dzięki nim przestałam się bać kupowania dobrych jakościowo ubrań i kupuję ich znacznie mniej, ale w dobrej jakości.

Konkurs „Bądźmy świadomi”

Napisz/pokaż (forma dowolna, byleby dało się odpowiedzieć na zadanie konkursowe w komentarzu pod wpisem), w jaki sposób świadomie podchodzisz do zakupów.

Konkurs trwa od dziś (23.10.) do końca tygodnia (29.10. – do godziny 23:59).

Wyniki zostaną ogłoszone 31.10. pod tym wpisem.

Regulamin konkurs znajdziecie tutaj – regulamin


Wyniki

Bardzo Wam dziękuję za udział w zabawie. Jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania. I nie tylko ja. Electrolux również. Dlatego też postanowił przygotować niespodziankę dla wszystkich pozostałych, którzy pragną mieć suszarkę. Electrolux suszarkę może dać tylko jednej osobie, ale dla reszty przygotował kupony zniżkowe 10% na wszystkie produkty Electrolux z linii PerfectCare (pralki również) w sklepie online Media Expert.

Po podaniu kodu WARIATKA-ELXPC powinna naliczyć się Wam zniżka. Ilość kuponów jest ograniczona. Jeżeli więc marzycie o suszarce, to bierzcie. Bo kiedy, jak nie teraz? 🙂

A suszarka wędruje do…

Uli Pastwy

Ogromnie Ci gratuluję! Proszę, odezwij się do mnie na kontakt@matkawariatka.pl


Partnerem wpisu jest marka Electrolux.