Ostatnio temat wyciskarek stał się bardzo modny. I dobrze! Wyciskarki wolnoobrotowe to cud techniki. Przekonaliśmy się o tym już prawie 6 lat temu. Jeżeli interesuje Was ten temat, chcecie wiedzieć, dlaczego wyciskarka, a nie sokowirówka, jaką markę wybrać i dlaczego, to bierzcie się za czytanie.
We wpisie znajdziecie też niespodziankę ze sporą zniżką.
Dlaczego wyciskarka, a nie sokowirówka?
Sok z wyciskarki ma więcej właściwości odżywczych. Sokowirówka napowietrza wyciskany sok, przez co substancje odżywcze z warzyw i owoców szybko ulegają zniszczeniu (sok wyciśnięty z sokowirówki powinien od razu zostać wypity – nie można go przechowywać). W sokowirówce nie wyciśniecie soku z warzyw liściastych czy ziół (pokrzywy, mięty itp.). Sokowirówkę źle się czyści (duże sitko, zakamarki)
Dlaczego Kuvings?
Kuvingsa mamy od prawie sześciu lat! Dla niedowiarków wrzucam dowód zakupu. 🙂
Gdy te kilka lat temu wybieraliśmy wyciskarkę, najlepsze opinie miał Kuvings. I rzeczywiście – nie mieliśmy co do niej żadnych zastrzeżeń przez lata. Najpierw mieliśmy model B6000W. Teraz, od ponad roku mamy ten najnowszy – EVO820 Plus. Ten pierwszy wciąż super działa – oddaliśmy go rodzicom. Jest nie do zajechania! 🙂
Nie wiem, czy widzieliście na żywo wyciskarki Kuvings, ale już na pierwszy rzut oka widać, że to produkt premium. Nowa wyciskarka od starszej różni się przede wszystkim tym, że ma dużo większy otwór do wrzucania warzyw i owoców (chyba największy na rynku) niż nasz poprzedni model. Dzięki temu praktycznie nie musimy niczego kroić przed wrzuceniem do wyciskarki – niektóre jabłka można wrzucać w całości (wystarczy oderwać ogonek!).
Fajnym rozwiązaniem jest również podwójny wlot. Dzięki tej funkcji nie tylko wyciskanie soku jest łatwiejsze, ale możemy też być spokojni o bezpieczeństwo dzieci, które bardzo często chcą przygotowywać sok. Nowy Kuvnigs zostały wykonany z grubszych i masywniejszych materiałów. Zwiększono ilość zaczepów, dzięki czemu wyciskarka stoi bardzo stabilnie nawet podczas wyciskania soku z bardzo twardych warzyw. Nad wylotem pulpy zrobiono otwór, dzięki czemu nie ma szans, że pulpa przytnie nam wyciskarkę. No i przez to czyszczenie też stało się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Poza tym nowsza wyciskarka (dzięki temu, że jest tak stabilna) pracuje znacznie ciszej od poprzedniej.
Soki z Kuvingsa pije cała nasza rodzina. Jest niesamowicie mocny i niezwykle prosty w obsłudze. Myje się go też super łatwo. To taki sprzęt, który zawsze stoi u nas na blacie. Wystarczy wrzucić ulubione owoce, warzywa, a nawet orzechy (po wcześniejszym namoczeniu) i po chwili mamy już pyszny sok. Oprócz soków, w wyciskarce przyrządzamy też np. koktajle, domowe, lody, sorbety, a nawet masła orzechowe czy mleka roślinne (EVO820Plus ma 3 sita w zestawie – do soków, do smoothie i do domowych lodów).. Wiem, że niektórzy robią też placki, ciasta i muffiny z pulpy, która zostaje po wyciskaniu. Moja rodzina jest nieplackowa i nieciastowa, więc nie próbowałam, ale myślę, że to świetny pomysł na wykorzystanie resztek.
Gdy czasami pokazywałam na instastories, jak robimy soki, pytaliście o obieranie. Większości warzyw i owoców nie trzeba obierać (buraków, marchewek, jabłek, gruszek, kiwi). Trzeba obrać tylko te z naprawdę grubą skóra – np. ananasa czy pomarańczę.
Od marki Kuvings dostałam zniżkę dla Was. Kupując przez mój link dostaniecie aż 240 zł zniżki! To jest link afiliacyjny. Oznacza to, że ja również dostanę prowizję za ten zakup. To chyba uczciwa opcja? 🙂 Łapcie link:
240 zł zniżki na zakup wyciskarki Kuvings
A poniżej znajdziecie nasze ulubione kompozycje sokowe. Ilość składników możecie regulować według upodobań.
Nasze ulubione soki
Sok Kubuś (dzieci ulubiony)
- banan
- jabłko
- marchew
- gruszka
- opcjonalnie: brzoskwinia
Sok na podniesienie poziomu żelaza (jemy bardzo mało mięsa)
- burak
- marchew
- winogron
- gruszka
Sok zielony (bomba witaminowa i błonnikowa)
- szpinak
- sałata
- jabłko
- winogron
- ogórek
- opcjonalnie dla odważnych – seler naciowy
Sok na odporność i w chorobie
- pomarańcza
- cytryna
- imbir
- kurkuma
- miód
Mój ulubiony
- ananas
- mango
- pomarańcza
- jabłko
Wyciskarka działa na zasadzie wolnoobracającego się sitka Z jednej strony zbiera się sok, z drugiej pulpa – to, co zostaje po przetworzeniu soku Pulpę można wykorzystać do ciast, placków, babeczek itp. Obsługa wyciskarki jest niezwykle prosta Z talerza owoców powstały niecałe 2 pojemniki soku (ok 600-700 ml) Smacznego
2 komentarze
fuvecske
6 maja 2021 at 21:08Mam! Kocham! Używam! Polecam:)
Wiola Wołoszyn
7 maja 2021 at 07:51Jakie połączenie smakowe lubisz najbardziej? 🙂