Menu
Litwa / Podróże

Wilno i okolice – atrakcje dla dzieci

W pierwszym wpisie na temat Wilna pisałam Wam o tym, że rozdzielę wpisy z atrakcjami na kilka, żeby nie tworzyć jednego wielkiego ze zbyt dużą ilością informacji i mnóstwem zdjęć. Dziś chciałabym pokazać Wam małe podsumowanie wszystkich atrakcji w Wilnie i okolicach oraz napisać parę zdań na temat hotelu, w którym się zatrzymaliśmy.

Wiem, że wielu z Was obrało sobie Litwę jako kierunek wakacyjnych wojaży. Myślę więc, że takie podsumowanie na pewno Wam się przyda. Po kliknięciu w dane zdjęcie, zostaniecie przeniesieni do wpisu, w którym szczegółowo omówiłam daną atrakcję.

Muzeum zabawek

DSC_3183 by .

Wieża Giedymina

DSC_3229 by .

Muzeum pieniądza

DSC_3336 by .

Muzeum kolejnictwa

DSC_3395 by .

Muzeum energetyki i techniki

DSC_3482 by .

Wieża telewizyjna

DSC_3507 by .

okolice Wilna

DSC_3667 by .

Hotel

Na pewno czytaliście jakiś czas temu o stewardessie, która zorientowała się, że coś jest nie tak z opiekunem, z którym podróżowała nastoletnia dziewczynka. Dobrze wyglądający, elegancki mężczyzna w średnim wieku. Jak się później okazało, był on porywaczem. Stewardessa zachowała czujność i dzięki niej cała sytuacja dobrze się skończyła. To nie jest odosobniony przypadek. Również w Europie seks turystyka kwitnie. Zwłaszcza w hotelach. Niedawno pojawił się na stronie WP artykuł opisujący przypadki seksturystyki w polskich hotelach.

Jaki jest schemat? Potencjalny sprawca przyjeżdża do hotelu z dziećmi lub zwabia je po zameldowaniu, licząc na brak czujności i reakcji ze strony pracowników hotelu. Jako ambasador KidsTravel wraz z grupą AccorHotels współpracujemy na rzecz tworzenia odpowiedzialnej turystyki. Odkrywamy miejsca przyjazne rodzinie i – przede wszystkim – bezpieczne.

Hotele Accor Hotels (Grupa Hotelowa Orbis) we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, jako pierwsze w Polsce podpisały „Kodeks Postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym”. Grupa Orbis wprowadziła wewnętrzne procedury, na podstawie których przeszkoleni pracownicy wiedzą jak reagować, gdy zaobserwują że dzieje się coś złego. Dzięki czujności pracowników hotelu udało się już zapobiec wielu próbom wykorzystywania dzieci. Hotele Orbis działają odpowiedzialnie. Na ich terenie nie ma przyzwolenia na krzywdę dziecka.

W ramach współpracy z KidsTravel i AccorHotels, którzy  przeciwdziałają seksturystyce z udziałem dzieci, nocowaliśmy w hotelu Novotel Vilnius. Leży on w samym sercu Wilna (przy głównej ulicy – Prospekcie Giedymina). Dzięki swojej lokalizacji był on genialną bazą wypadową do poznawania stolicy Litwy, chłonięcia jej atmosfery. A okno z widokiem na miasto było przez nas oblegane niemal bez przerwy. Spędzaliśmy przy nim i poranki i wieczory, podziwiając piękną zabudowę miasta. Nocowaliśmy w podwójnym pokoju rodzinnym. Dzieciaki miały osobne pomieszczenie ze swoją łazienką. Hotel dostosowany jest do wizyt rodzin z dziećmi. Czekało na nas łóżeczko, dostępne jest menu dla dzieci, w restauracji są krzesełka dla maluchów. Jedyna rzecz, do której można byłoby mieć zastrzeżenia, to brak bezpłatnego parkingu pod hotelem. Samochód zostawialiśmy przecznicę dalej albo na płatnym parkingu podziemnym naprzeciwko hotelu. To jednak nic takiego, mając świadomość, że nocując w tym hotelu możemy czuć się bezpieczni i nie martwić o dzieciaki.

To już ostatni wpis z Wilna i okolic. W następnym wpisie przeniesiemy się na zachód Litwy, do Kłajpedy. Pokażę Wam piękną Mierzeję Kurońską.

DSC_3680_1 by .

Druskienniki park wodny005 by . IMG_9397 by . IMG_9444 by . 18096577_301273030309797_1351053529996853248_n by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

    Napisz odpowiedź