Menu
lifestyle / Życie

Rewolucja w zmywaniu – zmywarka Haier I-Pro Shine

Zmywarka to jeden z tych sprzętów, który raz wprowadzony do domu odmienia życie ich domowników już na zawsze. Dlaczego? Z wielu powodów. Dzięki zmywarce zyskujemy więcej czasu na sprawy naprawdę istotne (zmywanie się do nich raczej nie zalicza). Możemy pożegnać się z kłótniami o to, kto dzisiaj zmywa. Wreszcie możemy być bardziej ekologiczni i nie zużywać hektolitrów wody.

Zakochana w pralce Haier i-Pro 7, zdecydowałam się na kolejny sprzęt tej marki. Poznajcie nową królową naszej kuchni – jej wysokość zmywarkę Haier I-Pro Shine!

Czy zmywarka może myć lepiej? 

Jeśli zdarzyło Ci się wyciągnąć ze zmywarki szklankę z białymi zaciekami albo ulubiony kubek z osadem po herbacie odpowiedź brzmi – tak, można zrobić to lepiej. Znacznie lepiej. 

Jak to możliwe? Odpowiedzią są specjalne systemy myjące: H-Spray Arm, czyli dolny mechanizm natryskowy w kształcie litery “H”, który zwiększa zasięg strumienia wody oraz Powerwash – trzecie ramię myjące z dodatkowymi strumieniami wody (na dole zmywarki). 

Są one w stanie doczyścić nawet najbrudniejsze naczynia, takie jak garnek po sosie, czy przypaloną patelnię. Efekt przerósł moje najśmielsze wyobrażenia! 

Cenę tej zmywarki sprawdzisz tutaj >

Model, który posiadam to XS 4A4M3PB, ale w sprzedaży dostępny jest jeszcze model XS 4A4M4PB, który posiada Cutlery Shine Plus. To system kilku obrotowych dysz i dodatkowe ramię natryskowe rozprowadzające wodę bezpośrednio na sztućce w trzecim koszu.

Centrum sterowania świa… zmywarką

A cóż tutaj mamy? Wyświetlacz DotMatrix, czyli prawdziwe centrum zarządzania w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu możemy sprawdzić aktualne zużycie wody, czas pozostały do końca cyklu, czy temperaturę mycia. Niezwykle przydatna rzecz. Pierwszy raz spotkałam się z takim panelem.

Zmywarka mądrzejsza ode mnie

Zawsze zastanawiałam się, czy program mycia, który wybieram, jest optymalny (czy nie pobierze za dużo wody i nie zużyje za dużo prądu). Już nie muszę o tym myśleć. Haier i-Pro Shine sama – dzięki wykorzystaniu algorytmu Smart AI – potrafi przeskanować zawartość zmywarki i wybrać jeden z dedykowanych programów automatycznych (w zależności od ilości naczyń i stopnia zabrudzenia).

Aplikacja do zmywarki? A po co to komu?

Kolejna rzecz, która pozwala niesamowicie zoptymalizować proces mycia. Wystarczy, że odpalimy aplikację hOn w telefonie i zrobimy zdjęcie wypełnionych naczyniami koszy. Od razu otrzymamy wskazówkę, jak poprawić ułożenie naczyń, by osiągnąć lepsze efekty mycia. To nie wszystko! Sztuczna inteligencja automatycznie dobierze temperaturę i czas zmywania. Magia? Nie. Technologia ❤️.

W aplikacji możemy też m.in. zaplanować rozpoczęcie lub zakończenie cyklu, sprawdzić poziom nabłyszczacza i soli, a nawet dowiedzieć się, kiedy należy wyczyścić filtr. 

Klasa energetyczna? Oczywiście najwyższa!

Haier wie, jak troszczyć się o środowisko (i nasze portfele). Nasza zmywarka z silnikiem inwerterowym została zaklasyfikowana do najwyższej możliwej klasy energetycznej. Zasługą są oczywiście zaawansowane technologie, które z jednej strony zapewniają nieskazitelne efekty mycia, z drugiej – minimalizują zużycie wody i energii.

Sprawdź pełen opis zmywarki Haier i-Pro Shine>

Silnik inwerterowy? A co to takiego?

Ten silnik to taka czarodziejska różdżka w świecie zmywarek. Bezszczotkowa konstrukcja pozwala ograniczyć hałas i wibracje sprawiając, że zmywarka pracuje niemal bezgłośnie. I żeby tego było mało – silniki inwerterowe mają dłuższą żywotność i zużywają mniej prądu niż te tradycyjne.

Zbieranie naczyń przez kilka dni? To przeżytek

Niektórych przed zakupem zmywarki wstrzymuje to, że nie mają dużej rodziny i na zapełnienie zmywarki muszą czekać czasami kilka dni. Tymczasem zmywarki Haier nie trzeba zapełniać w całości, by myć oszczędnie. Wystarczy wybrać program “połowa załadunku”, który zużywa tylko tyle wody i prądu, ile jest potrzebne do umycia tej konkretnej ilości naczyń.

Rewelacją okazało się też mycie strefowe, umożliwiające połączenie dwóch różnych trybów mycia w zależności od zawartości koszy. Przykładowo, delikatne mycie dla szklanek i kieliszków w górnym koszu, intensywne dla mocno zabrudzonych garnków w dolnym.

Zmywarko, jesteś wielka!

Jeżeli zastanawiacie się, czy po dużym rodzinnym obiedzie, będziecie musieli wspierać zmywarkę dodatkowym myciem nad zlewem, to już nie musicie się zastanawiać. Ta zmywarka posiada największą przestrzeń załadunkową na rynku! Wnętrze większe aż o 11% (przy zachowaniu standardowych wymiarów) zapewnia niesamowitą wygodę.

Dobrze się składa

Ile tu jest opcji składania, rozkładania, wyjmowania i dostosowywania układu do swoich potrzeb! No cudo! Możemy układać naczynia według swoich własnych upodobań i szybko modyfikować ilość wolnej przestrzeni wewnątrz zmywarki. Na przykład dolny kosz posiada aż 8 składanych stojaków, a przegródki w szufladzie na sztućce są wyjmowane, dzięki czemu – w razie potrzeby – zyskujemy dodatkowe miejsce na wysokie kieliszki. 

Jeżeli macie naczynia o nieregularnych, niewymiarowych kształtach, które dotychczas nie mieściły się w żadnej zmywarce – to coś dla Was! 

Co z tymi sztućcami?

Jakie macie doświadczenia z myciem sztućców w zmywarkach? Ja różne. Zdarzało się, że były niedomyte, a ja nie wiedziałam, jak je dobrze poukładać. Ze zmywarką Haier i-Pro Shine jest to niezwykle proste. Doskonale wiadomo, gdzie co powinno się znaleźć. Dodatkowo wyjmowany kosz pozwala nam łatwo i szybko przenieść sztućce do szuflady. 

Tak cudownie delikatna

Dzięki naszej nowej zmywarce już nie musimy martwić się o delikatne szkło, czy kieliszki. Podwójna podpórka i gumowe nakładki w koszu zapewniają najwyższą ochronę kruchym naczyniom. Nie ma szans, by coś się poobijało, czy porysowało.

Wszystko widać jak na dłoni

Haier zaprojektował specjalne wewnętrzne oświetlenie, abyśmy zawsze mogli dokładnie widzieć wnętrze zmywarki. Światło umieszczone jest nad koszami, co zapewnia nie tylko naprawdę świetną widoczność podczas załadunku i rozładunku, ale też prezentuje się bardzo elegancko. 

Zobacz cała serię zmywarek Haier i-Pro Shine>

Szybciej suche

Nie musimy już pilnować czasu zmywania, aby ręcznie otworzyć zmywarkę po zakończonym cyklu. Zmywarka Haier i-Pro Shine automatycznie uchyla drzwi, dzięki czemu usuwa nadmiar pary po myciu oraz przyspiesza proces suszenia naczyń.

Posiadanie tej zmywarki to jak posiadanie własnego, małego superbohatera, który ratuje nas przed niewdzięczną pracą mycia ręcznego. Jeżeli zastanawialiście się nad zakupem zmywarki, to mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w wyborze! 

Dostępne modele, wymiary i wszystkie dane techniczne zmywarek z serii Haier i-Pro Shine znajdziecie na stronie haier-europe.com. A jeśli macie jakieś pytania praktyczne – piszcie w komentarzu!


Wpis powstał we współpracy z marką Haier.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź