Menu
książki / książki dla dzieci

Co w przyszłości będą czytały moje dzieci? #18

Jeżeli nie planujecie kupować żadnych książek, to chciałabym tylko uprzedzić, że to chyba najlepsze zestawienie z tego cyklu.

Zły kocurek rysuje komiksy. I Ty też możesz

Niedawno pisałam Wam o przygodach Kocurka dla młodszych dzieci. Mamania wydała też Kocurka dla nieco starszych dzieciaków – tych, które chciałyby podszkolić się w rysowaniu. W tym wydaniu znajdą wiele fajnych ćwiczeń przestawionych w ciekawej formie.

Do kupienia tutaj – Zły kocurek rysuje komiksy

DSC_5057 by . DSC_5058 by . DSC_5059 by . DSC_5060 by .

Gabinet anatomii

To nowość od Dwóch Sióstr. Książki z kolorowymi szkiełkami już na pewno znacie. Tutaj działa ta sama zasada – przez każde szkiełko widzimy co innego. Kości, mięśnie oraz narządy i naczynia krwionośne – zostały przedstawione w trzech różnych kolorach. O ile przez zielone i czerwone szkiełko rzeczywiście można poznawać tajniki naszego ciała, o tyle przez niebieskie praktycznie nic nie widać.

Do kupienia tutaj – Gabinet anatomii

DSC_5061 by . DSC_5062 by . DSC_5063 by . DSC_5064 by . DSC_5065 by . DSC_5066 by . DSC_5068 by . DSC_5069 by .

Minecraft. Podręczniki

Jasiek zaczyna poznawać świat Minecrafta. Do tej pory Minecraft kojarzył mi się z jakąś kolejną gierką, która uzależnia coraz młodsze dzieci, ale jak zobaczyłam, o co w niej chodzi, zmieniłam zdanie. Minecraft jest naprawdę bardzo fajną i – nie boję się użyć tego stwierdzenia – edukacyjną grą. A te podręczniki w bardzo obrazowy sposób przedstawiają podstawową wiedzę o świecie Minecrafta.

Do kupienia tutaj – Minecraft. Podręcznik podboju Minecrafta

Do kupienia tutaj – Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania

DSC_5070 by . DSC_5071 by . DSC_5072 by . DSC_5073 by . DSC_5074 by . DSC_5075 by . DSC_5076 by . DSC_5077 by . DSC_5078 by . DSC_5079 by .

Minecraft. Album przetrwania z naklejkami

No i kolejna rzecz o Minecrafcie. Tym razem album, który jest swego rodzaju Mincraftem offline. Idealna rzecz dla takich dzieciaków, jak Jasiek, które dopiero zaczynają raczkować w tym temacie. W albumie, za pomocą naklejek, mogą zrobić to, co na komputerze.

Do kupienia tutaj – Minecraft. Album przetrwania z naklejkami

DSC_5080 by . DSC_5081 by . DSC_5082 by . DSC_5083 by . DSC_5084 by .

Monumentalne cuda i rekordy architektury

Jaśkowy hicior. Od jakiegoś czasu ma fioła architektonicznego. Szczególnie na punkcie wysokich wież. A tutaj ma ich pod dostatkiem. W atlasie znajduje się mnóstwo szczegółowych danych i niezwykłych ciekawostek na temat najdłuższych mostów, cudów architektury, najwyższych drapaczy chmur, wież telewizyjnych itp.

Do kupienia tutaj – Monumentalne cuda i rekordy architektury

DSC_5085 by . DSC_5086 by . DSC_5087 by . DSC_5088 by . DSC_5089 by . DSC_5090 by .

Monumentalne cuda i rekordy architektury005ksiazka by .

Jak zbudować samochód?

Must have dla każdego fana motoryzacji. Myślę, że może nie Jasiek, ale Witek będzie zafascynowany kiedyś tą pozycją. Teraz zachwycają się starzy. Bo i starym książka może wiele rozjaśnić w głowie – np. jak wygląda układ kierowniczy, czy jak pracuje silnik czterosuwowy.

Do kupienia tutaj – Jak zbudować samochód?

DSC_5091 by . DSC_5092 by . DSC_5093 by . DSC_5094 by . DSC_5095 by .

Był sobie człowiek

Tej serii nie muszę Wam przedstawiać. Książka jest miniencyklopedią, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w dziejach ludzkości. Do książki dołączona jest płyta.

Do kupienia tutaj – Był sobie człowiek

DSC_5096 by . DSC_5097 by . DSC_5098 by . DSC_5099 by .

Był sobie człowiek. Żyzne doliny. Egipt

No i kolejna rzecz z serii „Było sobie życie”. Tym razem drugi tom „Był sobie człowiek”. Pierwszy pokazywałam Wam w poprzednim wpisie z tego samego cyklu. Tamten dotyczył prehistorii, tu mamy Egipt. Całość w formie komiksowej. Do książki dołączona jest płyta.

Do kupienia tutaj – Był sobie człowiek. Żyzne doliny. Egipt

DSC_5100 by . DSC_5101 by . DSC_5102 by . DSC_5103 by .

Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia

Cudo! Pytaliście mnie już kilka razy o książki na temat grzybów. Odprawiałam Was z kwitkiem, ponieważ żadnej nie mieliśmy. Ta jest za to świetna i nie podchodzi do tematyki grzybów, ograniczając się jedynie do grzybów leśnych. Pokazuje, że grzyby mogą żyć też pod wodą, na skórze, czy w układzie pokarmowym. Taki must have w dziecięcej biblioteczce.

Do kupienia tutaj – Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia

DSC_5104 by . DSC_5105 by . DSC_5106 by . DSC_5107 by . DSC_5108 by .

Jest wiele wiar

Na tę książkę polowałam od… prawie 10 lat. Gdy pracowałam w Empiku, planowałam, że kupię ją swoim dzieciom. Nie kupiłam, a potem dłuuugo była niedostępna. Niedawno znów została wydana (o czym poinformowaliście mnie Wy, pamiętając o tym, że kiedyś o niej wspominałam – jesteście niezastąpieni!) i tym razem nie czekałam z zakupem. Mimo że moje dzieciaki wciąż jeszcze są za małe, żeby ją zrozumieć. Książka przedstawia, jak wygląda życie dzieci wychowywane w czterech różnych wiarach: katolicyzmie, islamie, judaizmie i protestantyzmie. Autorka uświadamia, że mimo wielu różnic, w tych wiarach można odnaleźć też sporo podobieństw. Według mnie to też must have w biblioteczkach. I nie czekajcie, aż się wyprzeda.

Do kupienia tutaj – Jest wiele wiar

DSC_5109 by . DSC_5110 by . DSC_5111 by . DSC_5112 by . DSC_5113 by . DSC_5114 by . DSC_5115 by . DSC_5116 by .

Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn

Książka pokazuje wnętrza szesnastu niezwykłych pojazdów – m.in.: wozu bojowego, stacji kosmicznej, okrętu podwodnego czy mechanicznego kreta. Znajdują się w niej takie szczegóły, jak długość drabiny strażackiej, czy jak powinno wyglądać mobilne laboratorium policyjne. Myślę, że wiele dzieciaków oszaleje na punkcie tej pozycji.

Do kupienia tutaj – Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn

DSC_5117 by . DSC_5118 by . DSC_5119 by . DSC_5120 by . DSC_5121 by . DSC_5122 by .

Dlaczego ryby nie toną?

Pamiętacie książkę „Dlaczego sztuka pełna jest golasów?”? „Dlaczego ryby nie toną?” to kolejna część z tej serii, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Tym razem poznajemy niezwykły świat nie sztuki, a natury. Książka w prosty i ciekawy dla dziecka sposób odpowiada na takie pytania jak: czy węże mają pępki, po co istnieją komary, czy – tytułowe – dlaczego ryby nie toną? Na rynku wiele jest wydań popularnonaukowych dla dzieci, ale uważam, że to jest jednym z ciekawszych.

Do kupienia tutaj – Dlaczego ryby nie toną?

Dlaczego ryby nie tona001ksiazka by . Dlaczego ryby nie tona002ksiazka by . Dlaczego ryby nie tona003ksiazka by . Dlaczego ryby nie tona004ksiazka by . Dlaczego ryby nie tona005ksiazka by .

Historia pewnego statku

Od mniej więcej miesiąca Jasiek ma fioła na punkcie Titanica, a to jest jedno z niewielu wydań na temat katastrofy statku, które przeznaczone jest dla dzieci, a przy okazji nie mija się z prawdą. Poza tym książka jest częścią serii „Czytam sobie”. A że Jasiek zaczął niedawno czytać, to całkiem sprawnie mu idzie poznawanie historii Titanica dzięki tej książce (niewiele tekstu, duże litery).

Do kupienia tutaj – Historia pewnego statku

Historia pewnego statku001ksiazka by . Historia pewnego statku002ksiazka by . Historia pewnego statku003ksiazka by . Historia pewnego statku004ksiazka by . Historia pewnego statku005ksiazka by .

Kazik mieszka w mieście

I coś jeszcze w klimacie architektonicznym. Książka w formie zabawy prowadzi nas przez gąszcz miejskich budowli, zachęcając dziecko do tworzenia swojej twórczej wizji miasta. W książce nie brakuje tu też podstawowych informacji o najsłynniejszych budowlach świata. Jasiek jeszcze za mały na tę pozycję. Ale jeżeli macie starsze dzieci, zainteresowane tym tematem, to na pewno książka przypadnie im do gustu.

Do kupienia tutaj – Kazik mieszka w mieście

Kazik mieszka w miescie001ksiazka by . Kazik mieszka w miescie002ksiazka by . Kazik mieszka w miescie003ksiazka by . Kazik mieszka w miescie004ksiazka by . Kazik mieszka w miescie005ksiazka by .

Kodowanie dla dzieci

To kolejna już w naszej biblioteczce pozycja dotycząca nauki programowania dla dzieci. Póki co jeszcze ją schowam na później, bo Jasiek jeszcze nie ogarnia pisania na komputerze, ale może za rok już pójdzie w ruch. Książka krok po kroku uczy dziecko, jak stworzyć np. kosmiczną grę albo złudzenie optyczne.

Do kupienia tutaj – Kodowanie dla dzieci

Kodowanie dla dzieci001ksiazka by . Kodowanie dla dzieci002ksiazka by . Kodowanie dla dzieci003ksiazka by . Kodowanie dla dzieci004ksiazka by .

Nelly Rapp i człowiek śniegu

A to książka, którą dosłownie pochłonęłam w chwilę. Otworzyłam ją, żeby przeczytać kilka zdań, a po chwili zorientowałam się, że jestem już w połowie. Nelly wyjeżdża z rodzicami i psem Londynem na ferie. Niedługo potem dostaje wiadomość z Upiornej Akademii na temat yeti. Nie chcę Wam zdradzać nic więcej. Napiszę tylko, że opowieść czyta się jednym tchem. Na pewno spodoba się też dzieciakom, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem (duże litery, niewiele tekstu na stronie).

Do kupienia tutaj – Nelly Rapp i człowiek śniegu

Nelly Rapp i czlowiek sniegu001ksiazka by . Nelly Rapp i czlowiek sniegu002ksiazka by . Nelly Rapp i czlowiek sniegu003ksiazka by . Nelly Rapp i czlowiek sniegu004ksiazka by .

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Gdy Jasiek zajrzał mi przez ramię i zobaczył na zdjęciu tę książkę, powiedział „o, moja ulubiona książka”. I rzeczywiście – ostatnio przez kilka dni trzymał ją w przedszkolu i nie mogłam jej zrobić zdjęć. Z książki możemy dowiedzieć się, np. jakie są najgorętsze, najzimniejsze, najwyższe, najniższe, najsuchsze, najwilgotniejsze… miejsca  na ziemi. Jaśko uwielbia takie klimaty.

Do kupienia tutaj – Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyzsza gora, najglebszy ocean001ksiazka by . Najwyzsza gora, najglebszy ocean002ksiazka by . Najwyzsza gora, najglebszy ocean003ksiazka by . Najwyzsza gora, najglebszy ocean004ksiazka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź