Menu
książki / książki dla dzieci

Co w przyszłości będą czytały moje dzieci? #14

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Genialna rzecz. I to właściwie nie tylko dla dzieciaków, ale i dla dorosłych również. Bo pewnie większość z Was, tak jak i ja, ma problem z odpowiedzią na takie pytania jak np. dlaczego działa sztuki są takie drogie, dlaczego ludzie zajmują się sztuką, dlaczego sztuka pełna jest golasów itp. Świetne wprowadzenie do historii sztuki i do wiedzy o sztuce w ogóle. Objaśnia pojęcia związane ze sztuką, prezentuje sztukę na przestrzeni lat – od malowideł naskalnych do współczesności.

Do kupienia tutaj – Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci1 by . Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci2 by . Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci3 by . Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci4 by . Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci5 by . Dlaczego sztuka pelna jest golasow Ksiazki dla dzieci6 by .

Morze ciche

Piękna opowieść o przyjaźni, której głównym bohaterem jest Emilio – chłopiec nie słyszy i mówi. Ilustracji niewiele, ale bardzo w moim stylu. Takich książek nigdy za wiele.

Do kupienia tutaj – Morze ciche

Morze ciche Ksiazki dla dzieci1 by . Morze ciche Ksiazki dla dzieci2 by . Morze ciche Ksiazki dla dzieci3 by . Morze ciche Ksiazki dla dzieci4 by .

Obie

Książek Chmielewskiej było już na blogu wiele. To najnowsza z nich. „Obie” to poetycka opowieść (autorką tekstu jest poetka Justyna Bargielska) opowieść o macierzyństwie i jego różnych obliczach. Nie dość, że obok książek ilustrowanych przez Chmielewską nie da się przejść obojętnie, to mamy tu jeszcze wybitne teksty Bargielskiej genialnie oddające trudy macierzyństwa w kilku zdaniach. Uwielbiam.

Do kupienia tutaj – Obie

Obie Ksiazki dla dzieci1 by . Obie Ksiazki dla dzieci2 by . Obie Ksiazki dla dzieci3 by . Obie Ksiazki dla dzieci4 by . Obie Ksiazki dla dzieci5 by . Obie Ksiazki dla dzieci6 by .

Wyznania zmyślonego przyjaciela

Przewrotna opowieść o chłopcu, który pewnego dnia odkrywa, że jest wymyślonym przyjacielem. Chłopiec postanawia dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Duże litery, krótkie rozdziały. To może być dobry wybór do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Do kupienia tutaj – Wyznania zmyślonego przyjaciela

Wyznania zmyslonego przyjaciela Ksiazki dla dzieci1 by . Wyznania zmyslonego przyjaciela Ksiazki dla dzieci2 by . Wyznania zmyslonego przyjaciela Ksiazki dla dzieci3 by .

Wydawnictwo ze słownikiem

Do tej pory myślałam, że jedyną słuszną formą nauki języka obcego jest rozmawianie w tym języku z osobami, które posługują się nim na co dzień. Czasem jednak trudno dorwać takiego delikwenta, który chciałby z nami rozmawiać wtedy, kiedy mamy czas. O, choćby o 23:30, jak już dzieci położone spać i dom posprzątany. I tu na ratunek przychodzi Wydawnictwo [ze słownikiem]. Znane tytułu wydane w języku angielskim, ale ze słownikowymi podpowiadajkami na bokach strony. Prawdziwe formy i struktury (a nie przygotowane sztucznie czytanki), uczące określonych konstrukcji gramatycznych. To jest to.

Do kupienia tutaj – Wydawnictwo ze słownikiem

Ze slownikiem Ksiazki dla dzieci1 by . Ze slownikiem Ksiazki dla dzieci2 by . Ze slownikiem Ksiazki dla dzieci3 by . Ze slownikiem Ksiazki dla dzieci4 by . Ze slownikiem Ksiazki dla dzieci5 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź