Menu
zabawki

Pierwsze gry planszowe #3

To już dwa miesiące minęły od ostatniego wpisu z grami? Coś ten czas mnie oszukuje. To niemożliwe! Łapcie trzecią część polecanych przeze mnie gier dla najmłodszych.

Prawda czy Fałsz? Junior

To właściwie nie planszówka, a gra interaktywna. Niby od pięciu lat, ale z czterolatkiem śmiało można już w nią grać. My mamy wersję Junior. Jest też Prawda czy Fałsz w wersji dla nieco starszych dzieci (od 8 roku życia). Gra zawiera ponad 1000 pytań z różnych dziedzin. Nie potrzebna jest tu raczej wiedza typowo naukowa, ale z gry można wynieść wiele ciekawostek o świecie. Grać można maksymalnie w pięć osób, minimalnie w dwie. Całą grę prowadzi Kasia Cichopek, która nie tylko zadaje pytania, ale również komentuje wybór odpowiedzi, opowiada, na czym będzie polegała kolejna runda, wyjaśnia zasady gry. U nas sprawdza się bardzo. Poniżej nagrałam Wam krótki filmik, żebyście zobaczyli, jak mniej więcej wygląda rozgrywka.

Do kupienia tutaj – Prawda czy Fałsz? Junior

_DSC2108 by . _DSC2111 by . _DSC2112 by .

Na jagody!

Trefl zaczął się ogarniać wizerunkowo. Do tej pory na pewno kojarzył Wam się z niedrogimi grami i puzzlami, które ani nie grzeszyły wyglądem, ani jakością. To zaczyna się zmieniać. Niedawno Trefl wypuścił serię Little Planet z naprawdę świetnymi produktami. Są solidnie wykonane i miłe dla oka. My dostaliśmy niedawno w prezencie grę Na jagody! Gra przeznaczona jest dla dzieci od drugiego roku życia, więc będzie odpowiednia dla najmłodszych maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. Na początku rozgrywki wybieramy postać, którą chcemy zbierać jagody. Mamy do wyboru lisa, jeża, sarnę i borsuka. Figurki są drewniane, kostka też. Na kostce nie widnieją oczka ani cyfry, a jedynie kolory. Maluch nie musi nawet znać nazw kolorów. Wystarczy, że będzie potrafił je rozróżniać. Aby zwyciężyć, wystarczy jak najszybciej doprowadzić swoją postać z koszykiem jagód do zająca, który chce upiec jagodowe ciasto. W grze nie są potrzebne umiejętności. Decyduje losowość. Fajne jest również to, że nie ma przegranych. Postać, która dojdzie jako druga lub kolejna do zająca, dostaje mniejsze ciasto. Największe ciasto należy się pierwszemu.

Do kupienia tutaj – Na jagody!

_DSC2122 by . _DSC2124 by . _DSC2126 by . _DSC2130 by .

Ludanimo

O tej grze pisałam już we wpisie z prezentami na Dzień Dziecka. Ale nie chciałabym, aby tam zaginęła. Wydaje mi się, że w ciągu roku częściej będziecie zaglądali do wpisów planszówkowych niż do wpisu z propozycjami prezentowymi na Dzień Dziecka. Żeby się nie powtarzać, podrzucam link – Ludanimo

Do kupienia tutaj – Ludanimo

DSC_0025 by . DSC_0026 by . _DSC1620 by . _DSC1621 by . _DSC1623 by . _DSC1624 by . _DSC1627 by . _DSC1639 by . _DSC1640 by .

Gra planszowa z serii Lattjo

Kilka miesięcy temu Ikea wypuściła kolekcję Lattjo ze świetnymi produktami dla dzieci. Lattjo to szeroka gama gier i zabawek od tych przeznaczonych do aktywności ruchowej, poprzez akcesoria od odgrywania ról, zabawek muzycznych, książki z przepisami na dobrą zabawę, po aplikację do grania razem nawet jak się jest z dala od siebie.Z tej serii jest dostępnych wiele gier planszowych. Mamy kilka. Dziś pokażę Wam jedną z najładniejszych. To właściwie gra 4w1 – szachy, chińczyk, tryktrak i warcaby. Do tej pory nie mieliśmy w domu żadnej z tych gier w osobnej wersji, więc stwierdziłam, że taki zestaw idealnie się u nas sprawdzi. Poza tym wykonany jest mega solidnie (wszystko w drewnie) i zachwyca minimalizmem formy oraz estetyką.

Szukajcie go w ikei – wygląda tak

_DSC2113 by . _DSC2115 by . _DSC2116 by . _DSC2120 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • Mama
  21 czerwca 2016 at 08:22

  Dumel mnie zaciekawil:) Trzeba przyznac, ze maja ciekawe rzeczy. Babelina dostala Arke Noego na roczek i ciagle jest na czasie, z zaraz kolejne urodziny plus stan idealny.

  Odpowiedz
  • Wiola
   21 czerwca 2016 at 08:31

   Też mamy tę arkę. Bardzo fajna rzecz. 🙂

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź