Park dinozaurów – Nowiny Wielkie

Jak pewnie zauważyliście, kategoria WYPRAWY świeci pustkami. Postanowiliśmy to zmienić. Jaśko już coraz więcej rozumie, a i my mamy trochę więcej czasu (wstępnie ogarnęliśmy wreszcie temat zagospodarowania terenu wokół domu). Ruszamy na podbój świata! Zaczniemy jednak od podboju najbliższych terenów. Jakie miejsca możecie nam polecić w województwie zachodniopomorskim lub lubuskim? A może znacie jakieś blogi podróżników z dziećmi? Czekamy na polecenia i wskazówki.

Tydzień temu odwiedziliśmy Park Dinozaurów i muzeum skamieniałości w Nowinach Wielkich. Mimo, że była niedziela, udało nam się trafić na kompletne pustki w parku (byliśmy przed godz. 11:00). Zwiedzający zaczynali się zjeżdżać, gdy my już wychodziliśmy. Polecam przedpołudniowe, zwiedzanie.

Jaśko zapomniał, że od pół roku nie lubi wózka, poznał nowego kolegę, pokazał George’owi (bratu Peppy) duże dinozaury i pobawił się na placu zabaw. A ja odkopałam nasz stary, szerokokątny obiektyw. Wyjazd udany. 🙂

Więcej informacji o parku dinozaurów znajdziecie na www.park-dinozaurow.pl

DSC_5665_DxO DSC_5668_DxO DSC_5673_DxO DSC_5675_DxO DSC_5683_DxO DSC_5685_DxO DSC_5688_DxO DSC_5689_DxO DSC_5696_DxO DSC_5697_DxO DSC_5701_DxO DSC_5705_DxO DSC_5714_DxO DSC_5717_DxO DSC_5719_DxO DSC_5726_DxO DSC_5736_DxO DSC_5746_DxO DSC_5755_DxO DSC_5767_DxO DSC_5769_DxO DSC_5774_DxO DSC_5787_DxO DSC_5805_DxO

Jaśko:
koszulka – Carry
spodnie – Czesiociuch
buty – Adidas
czapka – Booso

ja:
koszulka – By Insomnia
spodnie – Cubus
Buty – H&M

18 komentarzy

 • Byliśmy jakiś miesiąc temu.
  Też z chęcią podczytam jakieś propozycje co do wyjazdu z dzieciakami. W lubiskiem słabo z takimi miejscami, w zachodniopomorskim tymbardziej.
  Jeśli chodzi o zwykłe spacery to lubię depnąć do barlinka, na jezioro lipy, długie..
  Oddadzą mi auto i śmigamy do mierzęcina. Przepiękny pałac.

 • Kochana my jesteśmy z tych co nie mogą usiedzieć w miejscu i właściwie co weekend gdzieś jesteśmy 🙂 nie wiem dokładnie o jakie miejsca Tobie chodzi ale tak na gorąco mogę polecić:

  1. impreza cykliczna- Turniej Rycerski w Chwarszczanach ( bardzo bliziutko i aż żal nie być). W tym roku, z tego co organizatorzy podają na stronie termin przypada na 23. sierpnia. Jeśli nie byliście to polecam. Jaśkowi się spodoba. http://igryfino.pl/artykul/Templariusze-i-joannici-w-Chwarszczanach__3643/added_asc/0/3 – to jest jakaś pierwsza lepsza strona, gdzie jest kilka zdjęć z imprezy z tamtego roku ale jeśli będziecie zainteresowani to poszukasz sobie głębiej:) My byliśmy już kilka razy i uważam, że jest dosyć ciekawie.

  2. http://muzeumtechniki.eu/ Tutaj daję sobie rękę odciąć, że każdemu się spodoba:) ciekawe jest to, że dzieciaki mogą ” odpalać” niektóre pojazdy. Wydają one oryginalne dźwięki:) ehhh musiscie zobaczyć!!!

  3. Jako, że mamy w domu fana pociągów, to wybraliśmy się ostatnio szynobusem do Santoka ( ew. Santoku:)) Teoretycznie miejsce mało interesujące dla dzieci ale było fajnie. Odwiedziliśmy wieżę widokową. Mieszka tam plastyk, który zezwala na wejście. Widok z góry nieziemski. Jest jeszcze muzeum, po drodze dosyć fajny plac zabaw i przyzwoite miejsce na odpoczynek i posiłek.

  4. Zoo w Eberswalde- ale tu mam mieszane uczucia. Zależy co kto lubi. Moje dziecko chyba wolałoby już większe zoo np. w Berlinie, gdzie jest jednak więcej zwierząt.

  Sporo miejsc odwiedziliśmy ale nie chce tu się zanadto rozpisywać… W razie czego pytaj. Tylko Świerkocin omijamy szerokim łukiem. Jakoś nie przemawia do mnie to miejsce.

  • O, dzięki za tyle podpowiedzi. W Chwarszczanach byłam kiedyś. Jak jeszcze bujałam się w glanach i wzdychałam do rycerzy. 😀
   Że też nie pomyślałam, że do Niemiec mamy tak blisko. No nic, trzeba będzie się też tam rozejrzeć. Też jakoś nie jestem przekonana do Świerkocina.
   O tym muzeum techniki nie miałam pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *