ogród dla leniwych – inspiracje

Kilka dni temu Matka jest tylko jedna dodała wpis zdjęciowy z inspiracjami do ogrodu. A że już w tym tygodniu nasza wielka piaskownica wokół domu zacznie powoli stawać się ogrodem, postanowiłam perfidnie ukraść jej pomysł na post. Wybacz matko.

Kojarzycie film „Tajemniczy ogród”? Tak właśnie widzę naszą przestrzeń wokół domu. Jestem dzieckiem wsi i tylko na wsi czuję się naprawdę dobrze. Dlatego mój ogród musi być typowo wiejski, sielski, z różnymi zakamarkami, które kiedyś naszym dzieciom (a może i wnukom) będą kojarzyły się z magią dzieciństwa. Dlatego zdecydujemy się na ogród naturalistyczny/angielski/wiejski – zwał, jak zwał. Ma być magiczny i… prosty w utrzymaniu. Jak przeczytałam, że ogród naturalistyczny jest „to tego typu ogród, w którym podejmuje się wysiłek praktycznie jednorazowo, a potem odpoczywa i patrzy jak ogród żyje” – to pomyślałam – idealnie! Ja jestem leń, jemu niewiele trzeba. Napewno się polubimy.5_2 30ikmbm 2008_3_17__21_0_13__205_zanecin-web 4492ogrod_angielski 5687 9922f__1_jpg_ogrod-angielski-wallco-net 1798190_748701398475198_701392693_n natural1 ogrod-angielski-6 ogrod-na-wsi_w520 ogrd_Rowallane_3 ogrd_Rowallane_6

źródło: pinterest.com

4 komentarze

  • Ja „Tajemniczy ogród” tylko czytałam, ale właśnie takie było moje wyobrażenie 🙂 I jeszcze taka tajemna ukryta furtka w murze z przypalanych cegieł… 🙂 Też nie chciałabym ogrodu, w którym ciągle coś trzeba pielić, kosić i sadzić.

  • Ogrody cudowne… za rok będę swój ogarniać, więc już myśleć zaczynam. A że ja też z leni…to przydadzą mi się inspiracje Twe;) No i pomysł na podkradanie pomysłów też cudowny;) Zaraz coś tu u Ciebie wypatrze ;)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *