Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #16

Zanim pokażę Wam dzisiejsze cudowności, mam pewne ogłoszenie parafialne. Chciałabym Was zachęcić do wsparcia wydania książki dla dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i innych placówkach opiekuńczych. Książka zostanie przekazana do wymienionych placówek, a dochód ze sprzedaży książki wesprze akcje charytatywne organizowane na portalu siepomaga.pl.

Więcej na temat akcji tutaj – książka charytatywna

Oczami maluszka. Zawieszka

Serię Oczami Maluszka na pewno znacie. Teraz z tej samej serii pojawiła się zawieszka. Myślę, że będzie to kolejny bestseller. Zawieszka to kontrastowe karty spięte poręcznym klipsem, który można przypiąć np. do wózka czy łóżeczka. Gdy nie chcemy mieć książeczki w formie zawieszki, wystarczy odpiąć klips. Bardzo podobają mi się otwory w niektórych kartach. Książeczka wspiera nie tylko rozwój wzroku malucha, ale również małą motorykę. No zobaczcie jakie cudo. Do zdjęć dzielnie pozowała trzymiesięczna Basia.

Do kupienia tutaj – Oczami maluszka. Zawieszka

Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka zawwieszka001 by .

Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka Zawieszka002 by . Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka Zawieszka004 by . Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka Zawieszka006 by . Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka Zawieszka008 by . Ksiazki dla dzieci Oczami maluszka Zawieszka009 by .

Co się stało? Małe wypadki

Humorystyczna książka o tym, na co powinny uważać dzieci, aby nie zrobić sobie krzywdy. Fajne ilustracje, pouczający przekaz. Warto mieć. Zresztą sami zobaczcie.

Do kupienia tutaj – Co się stało? Małe wypadki

Ksiazki dla dzieci Co sie stalo- Male wypadki001 by . Ksiazki dla dzieci Co sie stalo- Male wypadki002 by . Ksiazki dla dzieci Co sie stalo- Male wypadki003 by . Ksiazki dla dzieci Co sie stalo- Male wypadki004 by . Ksiazki dla dzieci Co sie stalo- Male wypadki005 by .

Czy polubisz moją breję?

Kolejna, trzecia już, wydana w Polsce książka Mo Willemsa. Pewnie kojarzycie „Mieszkamy w książce!” i „Złamałem trąbę!”. Tym razem świnka Malinka chce poczęstować słonia swoją breją. Książka zachęca do próbowania nowych smaków, przy okazji pokazując, że nie zawsze wszystko musi nam smakować. Na koniec słoń oświadcza Malince, że mimo że nie lubi jej jedzenia, bardzo ją lubi.

Do kupienia tutaj – Czy polubisz moją breję?

Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje001 by . Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje002 by . Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje003 by . Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje004 by . Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje005 by . Ksiazki dla dzieci Czy polubisz moja breje006 by .

Gdzie jest konik morski?

Też lubicie książki z okienkami? Który maluch ich nie lubi?

Tata konik morski ma dziesięcioro dzieci. Okazuje się jednak, że jednego brakuje. Konik przemierza wodne głębiny w poszukiwaniu swojego malucha. Zagląda pod muszle, za rafę koralową, pod kamienie. Jak myślicie, gdzie schował się mały konik? Ta książka to taki pewniak, który spodoba się dzieciakom.

Do kupienia tutaj – Gdzie jest konik morski?

Ksiazki dla dzieci Gdzie jest konik morski001 by . Ksiazki dla dzieci Gdzie jest konik morski002 by . Ksiazki dla dzieci Gdzie jest konik morski003 by . Ksiazki dla dzieci Gdzie jest konik morski004 by . Ksiazki dla dzieci Gdzie jest konik morski005 by .

Jedzenie

Właśnie ukazała się cała seria książeczek autorstwa Liesbet Slegers. Wzięłam tę o takiej tematyce, którą Witek najbardziej lubi – jedzenia. Książeczka składa się z kilku stron. Jest całokartonowa, ma zaokrąglone rogi. Zdecydowanie pomyślano o tym, co lubią dzieciaki. Czego mi brakuje w książeczce o jedzeniu? Samego jedzenia. Jest krzesełko, śliniak, talerzyk, kubeczek, ale jedzenia nie ma. Może pozostałe tytuły z serii bardziej trafiają w tytuł.

Do kupienia tutaj – Jedzenie

Ksiazki dla dzieci Jedzenie Slegers001 by . Ksiazki dla dzieci Jedzenie Slegers002 by . Ksiazki dla dzieci Jedzenie Slegers003 by . Ksiazki dla dzieci Jedzenie Slegers004 by .

Kicia Kocia majsterkuje, Kicia Kocia na pikniku, Kicia Kocia na rowerze

Kicia Kocia jak zwykle niezawodna. To niezaprzeczalnie jedna z najlepszych serii dla dwulatków. Tym razem nasza biblioteczka powiększyła się o majsterkującą Kicię Kocię, Kicię na rowerze i na pikniku. Jeżeli nie macie żadnej części, to macie w czym wybierać. Jeżeli macie poprzednie, to wiecie, że warto zaopatrzyć się w kolejne.

Do kupienia tutaj – Kicia Kocia majsterkuje

Kicia Kocia na pikniku

Kicia Kocia na rowerze

Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia001 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia002 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia003 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia004 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia005 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia006 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia007 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia008 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia009 by . Ksiazki dla dzieci Kicia Kocia010 by .

Kuba i jego nocnik

Nie, to nie deja vu. Dobrze kojarzycie, że przed chwilą widzieliście podobne ilustracje. To ten sam autor. W tym przypadku nie jest to jednak całokartonowa propozycja dla najmłodszych maluchów, a całkiem poważna rzecz traktująca o nocniku. Jeżeli jest Wam to bliska tematyka, myślę, że ta książka może się sprawdzić. Ta przygoda dopiero przed nami, ale czuję, że zbliża się wielkimi krokami. Treść wygląda całkiem sensownie.

Do kupienia tutaj – Kuba i jego nocnik

Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik001 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik002 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik003 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik004 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik005 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik006 by . Ksiazki dla dzieci Kuba i jego nocnik007 by .

Kura co tyla na diecie

Humorystyczna książka z morałem. Właściwie to dla czytelników w każdym wieku. Pan Poeta przedstawia nam kurę, która próbuje wpasować się modę na bycie fit i stosować dietę. Idzie jej to jednak tak, jak większości z nas. Tu coś skubnie, tam coś dziobnie i wygląda jak wygląda. Najważniejsze jest jednak to, że podobamy się tym, którzy nas kochają.

Do kupienia tutaj – Kura co tyła na diecie

Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie001 by . Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie002 by . Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie003 by . Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie004 by . Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie005 by . Ksiazki dla dzieci Kura co tyla na diecie006 by .

Toczą się koła. Lokomotywa

Książki z tej serii zobaczyłam u Ani z Nebule. A że Witek ma fioła na punkcie pojazdów i kręcących się kółek, stwierdziłam, że muszę ją mieć. Co prawda treść nie jest oszałamiająca, ale same kółka robią robotę. Z tej serii znajdziecie też wiele innych pojazdów.

Do kupienia tutaj – Toczą się koła. Lokomotywa

Ksiazki dla dzieci Lokomotywa Ksiazka z kolkami001 by . Ksiazki dla dzieci Lokomotywa Ksiazka z kolkami002 by . Ksiazki dla dzieci Lokomotywa Ksiazka z kolkami003 by . Ksiazki dla dzieci Lokomotywa Ksiazka z kolkami004 by .

My jesteśmy krasnoludki

To nic innego jak zilustrowana piosenka dla dzieci, którą zna zapewne każdy z Was. Z tej serii pojawiło się chyba kilka piosenek. Na próbę wzięłam krasnoludki. Książeczka jest całokartonowa, ma zaokrąglone rogi. Pewnie pozostałych części już nie kupię. Chyba że zostałoby teraz wydane „Panie Janie” (Witek ma fazę na bimbom).

Do kupienia tutaj – My jesteśmy krasnoludki

Ksiazki dla dzieci My jestesmy krasnoludki001 by . Ksiazki dla dzieci My jestesmy krasnoludki002 by . Ksiazki dla dzieci My jestesmy krasnoludki003 by .

Och! Książka pełna dźwięków

Jak Tullet, to oczywiste, że książka interaktywna, dająca dzieciom mnóstwo frajdy. Tu naciśnij, tam coś powiedz, czy wykrzyknij. Książka skupia się na dźwiękach och i ach. Nie czytajcie tego w miejscach publicznych. 😉 Ale kupcie. Naprawdę kupcie, bo warto.

Do kupienia tutaj – Och! Książka pełna dźwięków

Ksiazki dla dzieci Och Tullet001 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet002 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet003 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet004 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet005 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet006 by . Ksiazki dla dzieci Och Tullet007 by .

Uratuj mnie!

Cudo. Pokazywałam Wam ją dziś na insta stories (przy okazji – chodźcie na insta TUTAJ – mam w planach trochę zacząć do Was gadać na instagramie). Jak się pospieszycie, to jeszcze zobaczycie książkę w akcji. Wystarczy puknąć w kółko z moim zdjęciem. Ale wracając do książki – pozwala nam ona ratować zwierzaki z niewoli. Tygrys był dywanem w salonie jakiegoś pana, a my jednym ruchem ręki (a właściwie folii) możemy przenieść go do lasu. Małego słonika zabieramy z cyrku i przenosimy do jego mamy. Bardzo ładna i mądra rzecz. Bierzcie.

Do kupienia tutaj – Uratuj mnie!
Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie001 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie002 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie003 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie004 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie005 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie006 by . Ksiazki dla dzieci Uratuj mnie007 by .

Pantone. Colour Puzzles

I na koniec cudność nad cudnościami. Witek dostał ją właściwie dzisiaj. Przyszła z Anglii (wielkie dzięki Magda). Każda rozkładówka to inny kolor. Na każdej rozkładówce po lewej stronie znajduje się ilustracja z puzzlami, po prawej natomiast są otwory, w które można włożyć puzzle. Taki książkowy sorter uczący kolorów. A poza tym piękny! No spójrzcie na to.

Do kupienia tutaj – Pantone. Colour puzzles

Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles001 by . Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles002 by . Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles003 by . Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles004 by . Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles005 by . Ksiazki dla dzieci Pantone Colour Puzzles006 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

  • Aleksandra T
    13 czerwca 2017 at 20:54

    Świetne książeczki ! 🙂 Już wiem co kupię w prezencie dla bratanka 🙂
    Ja od siebie polecam lekturę obowiązkową ale dla rodziców – książka „Zatrzymać dzień” 🙂 Pozdrawiam 😉

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź