Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #14

Kto się kryje w lesie?

Jedna z dwóch nowości Eryl Norris i Andy’ego Mansfielda wydanych niedawno przez Mamanię. To, co dzieciaki lubię najbardziej – rozkładanka typu pop-up i prosta kolorystyka (praktycznie tylko biel, czerń, żółty i różne odcienie szarości). Tu zwierzaki, które możemy spotkać w lesie. Uprzedzam jednak, że dzieciaki nieco wrażliwsze mogą nie lubić tej książki. Zwierzęta opowiadają o potworze, którego się boją. Na końcu okazuje się, że tym potworem jest mała, niepozorna myszka.

Do kupienia tutaj – Kto się kryje w lesie?

Kto sie kryje w lesie Ksiazki dla dzieci1 by . Kto sie kryje w lesie Ksiazki dla dzieci2 by . Kto sie kryje w lesie Ksiazki dla dzieci3 by . Kto sie kryje w lesie Ksiazki dla dzieci4 by .

Kto się kryje w wodzie?

I kolejna część. Tym razem zwierzaki żyjące w wodzie lub w pobliżu wody. Koncepcja bardzo podobna.

Do kupienia tutaj – Kto się kryje w wodzie?

Kto sie kryje w wodzie Ksiazki dla dzieci1 by . Kto sie kryje w wodzie Ksiazki dla dzieci2 by . Kto sie kryje w wodzie Ksiazki dla dzieci3 by . Kto sie kryje w wodzie Ksiazki dla dzieci4 by .

Przygody kota Filemona

Na pewno każdy z Was pamięta z dzieciństwa przygody małego, ciekawskiego Filemona i mrukliwego, leniwego Bonifacego. Mój Jaśko gdy miał ok dwóch lat był wielkim fanem Filemona i Bonifacego. Uwielbiał słuchać, jak mu czytaliśmy o przygodach tych dwóch kotów, oglądał dawne odcinki Filemona i Bonifacego, miał pluszaki i poduszki z ich wizerunkiem. Był szał. Myślę, że Witka też da się wciągnąć w ten szał. Niedawno Nasza Księgarnia wydała nowe wydanie przygód Filemona z klasycznymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak. Uwielbiam. I polecam jako czytanka do snu (krótkie, kilkustronicowe historie).

Do kupienia tutaj – Przygody kota Filemona

Przygody kota Fileoma Ksiazki dla dzieci1 by . Przygody kota Fileoma Ksiazki dla dzieci2 by . Przygody kota Fileoma Ksiazki dla dzieci3 by . Przygody kota Fileoma Ksiazki dla dzieci4 by . Przygody kota Fileoma Ksiazki dla dzieci5 by .

Bardzo długa kolejka. Zwierzęta

I tu znowu mamy to, co maluchy najbardziej lubią w książkach – prostota i minimalizm (zarówno graficzny, jak i fabularny). Zwierzaki stoją w kolejce. Ale za czym ta kolejka? Wyjaśnienie tej zagadki na pewno będzie zaskoczeniem nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Książka uczy przy okazji nazw wielu gatunków zwierząt, uczy liczenia, szeregowania. Mega fajna rzecz dla maluchów.

Do kupienia tutaj – Bardzo długa kolejka. Zwierzęta

Bardzo dluga kolejka Zwierzeta Ksiazki dla dzieci1 by . Bardzo dluga kolejka Zwierzeta Ksiazki dla dzieci2 by . Bardzo dluga kolejka Zwierzeta Ksiazki dla dzieci3 by . Bardzo dluga kolejka Zwierzeta Ksiazki dla dzieci4 by . Bardzo dluga kolejka Zwierzeta Ksiazki dla dzieci5 by . DSC_5308 by .

Popatrz w niebo 3

Na rynku pojawiły się trzy części „Popatrz w niebo”. To seria trzech książeczek rekomendowanych odpowiednio dla dzieci 0-1, 1-2 oraz 2-3 lata. Każda z nich została zaprojektowana tak, by zaspakajać potrzeby etapów rozwoju dziecka w danym wieku. Liczba elementów graficznych stopniowo zwiększa się wraz z kolejnymi częściami cyklu. Nie mieliśmy dwóch pierwszych części, ale stwierdziłam, że przy 1,5-roczniaku nie ma sensu już ich kupować. Trzecia część opowiada o poszukiwaniu przyjaźni. Przy okazji uczy dziecko rytmu dnia i nocy. To tak poważnie brzmi, ale całość przedstawiona jest bardzo prostym językiem, na prostych, pięknych ilustracjach.

Projekt „Popatrz w niebo” otrzymał nagrodę główną w pierwszej edycji konkursu Trzy/Mam/Książki zorganizowanego przez Instytut Książki w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Do kupienia tutaj – Popatrz w niebo 3

Popatrz w niebo 3 Ksiazki dla dzieci1 by . Popatrz w niebo 3 Ksiazki dla dzieci2 by . Popatrz w niebo 3 Ksiazki dla dzieci3 by . Popatrz w niebo 3 Ksiazki dla dzieci4 by . Popatrz w niebo 3 Ksiazki dla dzieci5 by .

 

Pociągiem. Historia bez słów

Jak w tytule – to historia bez słów. Pociągiem jadą słoń, zebra, pies, dziewczynka i maszynista. Genialna rzecz dla dzieci, które nie lubią książek. Zazwyczaj takie dzieci nie lubią sztucznych konstrukcji językowych, które pojawiają się w książkach. Sprawy mają się inaczej, gdy to rodzic zaczyna im opowiadać. I taką właśnie możliwość daje książka bez słów. Każdą taką historię można opowiedzieć inaczej. Każda „Historia bez słów” to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni.

Do kupienia tutaj – Pociągiem. Historia bez słów

Pociagiem Historia bez slow Ksiazki dla dzieci1 by . Pociagiem Historia bez slow Ksiazki dla dzieci2 by . Pociagiem Historia bez slow Ksiazki dla dzieci3 by . Pociagiem Historia bez slow Ksiazki dla dzieci4 by . Pociagiem Historia bez slow Ksiazki dla dzieci5 by .

Bajka o słońcu

Lubię ilustracje Elizy Piotrowskiej. Wydaje mi się, że świetnie przemawiają do dzieci swoją prostotą. Mamy już kilka tytułów z jej ilustracjami. W naszej biblioteczce nie mogło też zabraknąć „Bajki o słońcu”. To bajka o słońcu i o wszystkim, co z nim związane – o kosmosie, o tęczy, o wschodach i zachodach, o dobrodziejstwach słonecznych oraz zagrożeniach. Dla maluchów będzie to wyczerpujące kompendium na temat słońca. A i rodzicom pozwoli spojrzeć na nie w nieco szerszym kontekście.

Do kupienia tutaj – Bajka o słońcu

Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci1 by . Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci2 by . Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci3 by . Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci4 by . Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci5 by . Bajka o sloncu Ksiazki dla dzieci6 by .

Mój dziadek

Piękna opowieść o czasie, jego przemijaniu i nieustannej za nim gonitwie. Brzmi bardzo górnolotnie, prawda? Przedstawione jest to jednak w sposób trafiający do małego człowieka. Maluchy pewnie zauważą, że dziadek jest fajny, dziadek ma dużo czasu i że dobrze być dziadkiem. Rodzice z kolei zwrócą uwagę na pana Sebastiana, który pojawia się na ilustracjach dla pokazania kontrastu między wyluzowanym, spokojnym dziadkiem, a zabieganym panem, który wszystko robi w biegu, na nic nie ma czasu i nie czerpie żadnych przyjemności z życia.

Do kupienia tutaj – Mój dziadek

Moj dziadek Ksiazki dla dzieci1 by . Moj dziadek Ksiazki dla dzieci2 by . Moj dziadek Ksiazki dla dzieci3 by . Moj dziadek Ksiazki dla dzieci4 by . Moj dziadek Ksiazki dla dzieci5 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Sasanki
    22 lutego 2017 at 21:28

    Mamy całą serię „Popatrz w niebo”. Moja Luśka ma 8 miesięcy, więc kupiliśmy wszystkie 3. Podobają nam się też Co się kryje w… ale na razie poczekamy z zakupem, bo małe eksplorujące rączki na pewno zdążą pourywać to i owo zanim książka doczeka się lepszego zrozumienia. Pozdrawiamy i dziękujemy za kolejną garść inspiracji!

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź