Menu
zabawki

Nauka przez zabawę – edukacyjne, drewniane eko tablety. Smart Fox – BiznesMamy #24

Trochę już minęło czasu od przedstawienia Wam ostatniej biznesmamy. Było nieco zawirowań z niektórymi mamami, ale kolejka na nowo jest ustawiona (mam Wam do pokazania naprawdę genialne produkty). Wciąż też czekam na kolejne zgłoszenia. Co prawda w kolejce czeka już trochę mam, ale na blogu znajdzie się miejsce dla każdej kreatywnej kobiety, którą macierzyństwo zainspirowało do stworzenia czegoś swojego.

A dziś chciałabym Wam pokazać niezwykłe, szczegółowo dopracowane i niesamowicie edukacyjne drewniane tablety, tworzone przez Marynę. Maryna stworzyła markę Smart Fox, pod której logiem robi edukacyjne układanki. W swojej ofercie ma już ponad 20 edukacyjnych eko tabletów:

 • Państwa (Polska, Francja, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Australia i Nowa Zelandia, Kanada, Turcja)
 • Tablety tematyczne (starożytny Egipt, kosmos, muzyka, rycerze, Afryka, Antarktyda, Europa, Nowy Świat – Ameryka Środkowa i Połodniowa)
 • Alfabety (alfabet polski, niemiec, angielski, rosyjski)
 • Flagi (Europa, Ameryka Północna i Centralna, Ameryka Połodniowa)

Wszystkie eko tablety wykonane są z wysokogatunkowej sklejki liścciastej. Stworzone są w myśl pedagogiki Montessori. Pomagają w rozwoju koncentracji i cierpliwości,

Wszystkie można też pokolorować po swojemu lub zostawić je w naturalnej formie.

My wybraliśmy trzy tablety:

Kosmos

Uczy układu słonecznego, mapy gwiezdnego nieba, planet i gwiazdozbiorów z nawiązaniem do sławnych astronautów i kosmonautów, wśród których jest aż trzech Polaków znanych na całym świecie. Do eko tabletu dołączona jest osobna legenda ⇓. pomocna przy zabawie i edukacji.

Ten eko tablet kupicie tutaj – Kosmos

edukacyjne drewniane tablety002Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety003Smart Fox biznesmamy by . output_o5HVdm by . edukacyjne drewniane tablety004Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety009Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety010Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety011Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety017Smart Fox biznesmamy by .

Rycerze

Eko tablet wprowadzający dzieci w świat rycerzy i wypraw krzyżowych. Dzieci razem z rodzicami zapoznają się z zakonami rycerskimi, które przetrwały przez prawie tysiąc lat i istnieją do dziś. Do eko tabletu dołączona jest osobna legenda , pomocna przy zabawie i nauce.

Ten eko tablet znajdziecie tutaj – Rycerze

edukacyjne drewniane tablety005Smart Fox biznesmamy by . output_qEbGTi by . edukacyjne drewniane tablety006Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety007Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety008Smart Fox biznesmamy by .

Eco tablet Polska

Ten tablet uczy polskich symboli narodowych, mapy państwa, mapy województw wraz z nazwami miast z nawiązaniem do twórczości sławnych Polaków, znanych na całym świecie.

Eco tablet POLSKA występuje w 3 wariantach:

 • ciekawe miejsca na mapie państwa wraz ze stolicami województw
 • napisy największych miast na mapie państwa
 • pełny tekst Pieśni Narodowej po lewej stronie tabletu

Ten eko teblet kupicie tutaj – Polska

edukacyjne drewniane tablety012Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety013Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety014Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety015Smart Fox biznesmamy by . edukacyjne drewniane tablety016Smart Fox biznesmamy by .

Możecie też wybrać inne eko tablety. Na przykład:

duetschland-1-—-копия-2 by . IMG_6709-—-копия-1-e1541624878317 by . IMG_E7734-—-копия by . Zrzut ekranu 2019-02-11 o 13.42.10 by . Zrzut ekranu 2019-02-11 o 13.41.29 by . Zrzut ekranu 2019-02-11 o 13.41.42 by .

Wszystkie produkty Smart Fox możecie zobaczyć na stronie Smart Fox lub na fanpage’u Smart Fox

Produkty Smart Fox możecie, póki co, zamówić jedynie na Allegro – Smart Fox na Allegro. Jeżeli czegoś brakuje na Allegro, to piszcie na smartfoxmarket@gmail.com

A teraz poznajcie Marynę i jej pracę.


Nasze układanki przeznaczone dla dzieci w wieku 3+ i stworzone w myśl pedagogiki Montessori. Służą do rozwoju umiejętności manualnych i umysłowychale, ale przede wszystkim są bardziej zabawką edukacyjną, jaka ma pewną historie do opowiedzi niż układanką do ćwiczenia zdolności manualnych.

Wszystko sie zaczęło od wierszyka-bajki, “Kto ty jestes – Polak maly”. Kiedy nasz synek miał 3 lata i zaczął pytać o takie rzeczy jak “niepodległość”, “solidarność”, “orzeł biały” itp. zaczelismy się zastanawiać nad tym, jak wizualizowac to o czym opowiadamy. Nie znaleźliśmy nic takiego na rynku, więc powstał pomysł, aby wymyślić jakąś zabawkę lub grę patriotyczną dla naszych dzieciaków, żeby one mogły zapoznać się z kulturą, tradycjami, legendami oraz historią Polski. Tak powstał nasz pierwszy eco tablet „Wiedza o Polsce”- najpierw w wersji kartonowej.

Nikt z nas z wykształcenia nie miał nic wspólnego z drewnem czy designem. Po kilku dniach dziecięcych pytań, w ciągu jednej nocy mąż narysował szkic Eco Tabletu, a potem już zaczął nad nim pracować, żeby przerobić swój rysunek w programie graficznym. Pierszy tablet zrobilismy jako prezent dla synka, ktorym sie bawi do dziś. Pozniej powstal pomysł, aby podzielić sie naszą ideą z innymi rodzicami, dlatego zaczelismy pracowac nad biznes planem i jego realizacją. Obecnie mamy własną markę SMARTFOX i kilkanaście Eco Tabletów w ofercie.

Więszość ludzi jest wzrokowcami-kinestetykami, my również nie jesteśmy wyjątkiem. Dlatego najpierw szkicujemy, wycinamy rysunki i bawimy się z  dziećmi, układamy papierowe rysuki, patrzymy, jak będzie lepiej, a potem przychodzi czas na profesjonalną produkcję.

Nazwa firmy istnieje już dawno, najpierw robiliśmy pościel dla dzieci i zostawiliśmy nazwę. Mądry lisiątko – uczy się przez zabawę.
O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Anka
  16 marca 2019 at 22:54

  Super pomysł i już miałam zamawiać, ale zauważyłam błędy w tablicy USA i zrezygnowałam. Szkoda, bo koncept naprawdę interesujący.

  Odpowiedz
 • Ania
  13 lutego 2019 at 22:13

  Szkoda, że nie ma dinozaurów 🙁 może kosmos synowi się spodoba , ląduje na liście zabawek do kupienia niedługo

  Odpowiedz
 • Kasia
  13 lutego 2019 at 13:06

  super pomysł. Polska jest rewelacyjna!

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź