Menu
zabawki

W naszym domu zamieszkały prawdziwe, ŻYWE smoki

Każdy, kto oglądał „Grę o tron” na pewno choćby przez chwilę pomyślał o tym, że chciałby być jak Khaleesi i mieć swojego prawdziwego smoka. Nie wiem czy wiecie, ale prawdziwe, ŻYWE smoki możecie nawet teraz trzymać we własnym domu.

Ale jak to żywe? Ano żywe. Wystarczy im woda, dostęp do światła, niewielka ilość pokarmu oraz tlenu. I zachwycą Wasze dzieci. No dobra, nie tylko dzieci. Was również. Sami co chwilę zaglądamy do naszych smoków, aby sprawdzić, czy urodziły się już kolejne małe.

Aqua Dragons – smoki, które żyją na Ziemi od 200 milionów lat

Aqua Dragons żyły w morzach i słonych jeziorach przez miliony lat, po czym… zostały złowione przez dystrybutora w Norymberdze i teraz mogą zamieszkać w pokoju każdego dziecka.

Gdy dojechały do nas nasze zestawy Aqua Dragons, Jasiek był zachwycony tym, że będzie mógł mieć swoje własne, prawdziwe smoki. Nie było więc mowy o odkładaniu założenia hodowli na później.

Aqua Dragons _Wodne smoki01 by .

Aqua Dragons _Wodne smoki02 by .

Po rozpakowaniu pudełka (w którym znajduje się podświetlane akwarium, saszetka z jajeczkami smoków i minerałami, saszetka z jedzeniem dla smoków, pipetka do napowietrzania wody i łyżeczka do karmienia smoków), przystąpiliśmy do założenia hodowli.

Najpierw napełniliśmy akwarium wodą źródlaną (nie może to być woda z kranu, czy też woda przegotowana) do linii oznaczonej na pojemniku.

Aqua Dragons _Wodne smoki07 by .

Następnie wsypaliśmy zawartość saszetki z jajeczkami.

Aqua Dragons _Wodne smoki12 by .

Aqua Dragons _Wodne smoki14 by .

Należy pamiętać, że temperatura pomieszczenia, w którym znajdują się smoki, nie powinna przekraczać 31 stopni i być niższa niż 17 stopni. Aqua Dragons lubią światło słoneczne, ale nie należy ich wystawiać bezpośrednio na słońce. Ponieważ może to doprowadzić do ich przegrzania.

Gdy jajeczka znajdą się w wodzie, smoki budzą się z hibernatycznego snu. Naszą hodowlę założyliśmy w sobotę rano. W niedzielę rano już jedna, malutka, biała kropka hasała sobie radośnie po akwarium. Smoki zazwyczaj budzą się w ciągu 24 godzin. Można je wtedy obserwować pod lupą. Po upływie około 24-72 godzin Aqua Dragons widoczne są już bez lupy. Każdy z nich ma oczy, ogon i długą grzywę, rośnie do 2 cm i żyje do dwóch miesięcy. Po tym czasie w ich miejsce pojawiają się nowe osobniki, które wykluły się ze złożonych wcześniej jajek. Jeśli dziecko otoczy je opieką (co dwa dni nakarmi i za pomocą dołączonej pompki napowietrzy wodę), będzie mogło obserwować, jak pływają, jedzą, rozwijają się, rozmnażają, bawią.

Aqua Dragons _Wodne smoki17 by . Aqua Dragons _Wodne smoki18 by .

Podświetlane zestawy Deluxe pięknie prezentują się wieczorami jako ozdoba pokoju. Aqua Dragons _Wodne smoki23 by .

Aqua Dragons _Wodne smoki24 by .

Aqua Dragons _Wodne smoki26 by .

Bardzo ważne jest natlenowanie wody. Smoki są na początku bardzo malutkie i mają za mały siły, aby wypływać na powierzchnię w celu nabrania powietrza. Tlen do wody dostarcza się za pomocą specjalnej pipetki. Jeżeli w zestawieni nie ma pipetki lub jeśli się zgubiła, można do tego użyć zwykłą strzykawkę.

Aqua Dragons ma działanie nie tylko edukacyjne, ale i wychowawcze. Tak, tak, wychowawcze. Pamiętajmy o tym, że Aqua Dragons to nie zabawka, a żywe istoty, którym należy się szacunek i troskliwa opieka, za które odwdzięczą się, dostarczając wielu ciekawych obserwacji. Odpowiedzialni opiekunowie mogą patrzeć jak smoki rosną, bawią się ze sobą, rozmnażają oraz opiekują swoimi młodymi. O tym, że mój Jasiek jest gotowy do opieki nad smokami, dowiedziałam się, gdy podczas otwierania torebki z jajeczkami, trochę proszku wysypało mi się na blat stołu. Jak zobaczył, że zabieram go do śmietnika, z przerażeniem w oczach zapytał mnie, co będzie, jak smoki wyklują się w śmieciarce. Wytłumaczyłam mu, że w saszetce z jajeczkami nie znajdują się same jajeczka, ale również różne minerały, które tworzą odpowiednie środowisko dla życia smoków i to, co mi się wysypało, to właśnie było trochę minerałów.

Aqua Dragons mogą być doskonałą lekcją dla dzieci, które marzą o własnym zwierzątku. Opieka nad smokami wymaga bowiem odpowiedzialności i systematyczności. Hodowla Aqua Dragons nie jest wymagająca, a dostarcza wiele radości z możliwości obserwacji interesujących zwyczajów tych stworzeń. Na pewno większość z Was usłyszała od swojego dziecka „Mamo, chcę mieć kota/psa/świnkę/lemura/małego kurczaka”. Niestety, część takich historii kończy się tym, że to rodzic dba o zwierzątko, które zażyczyło sobie dziecko. Aqua Dragons wymagają tak niewielkiego nakładu pracy, że bardzo łatwo możemy sprawdzić, czy dziecko rzeczywiście będzie zajmować się zwierzątkiem, czy to chwilowa zachcianka. Póki co Jasiek jest bardzo zaangażowany. Pilnuje karmienia co dwa dni, napowietrzania wody, kilka razy dziennie sprawdza, jak powiększyła się rodzina smoków i czy urosły. A rosną z każdym dniem! Codziennie widać, że są większe i szybsze.

U nas dragonsy są absolutnym hitem i już szykuję kilka paczek na święta ze smokami dla dzieci z naszej rodziny. Jestem przekonana, że pokochają je tak samo jak my. I nie tylko my. Aqua Dragons zostały pokochane również przez dzieci i otrzymały od nich wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2017.

maxresdefault by .

Dzieciaki na pomoc! Musimy pomóc smokom, które poleciały w kosmos i wróciły na Ziemię

W kwietniu tego roku miało miejsce niezwykłe wydarzenia. Smoki Aqua Dragons zostały wysłane w prawdziwą podroż kosmiczną, z której powróciły jako Live Astro Pets. Smoki podróżowały w kapsule unoszonej przez balon helowy. Lot trwał 2,5 godziny i był rejestrowany. Na poniższym filmie dzieci mogą zobaczyć na własne oczy, jak wyglądała ich podróż. Smoki potrzebują jednak pomocy dzieci. Ich misją jest obudzenie dragonsów z hibernatycznego snu i pomoc w ponownym przystosowaniu się do warunków ziemskich.

Live Astro Pets znajdziecie w zestawach Aqua Dragons In Space (następcy Aqua Dragons). W zestawie z kosmicznymi smokami, dzieci otrzymują certyfikat potwierdzający to, że jajeczka były w kosmosie.Aqua Dragons in SPace_Wodne smoki27 by .

Aqua Dragons in Space możemy kupić w wersji standardowej i Deluxe.

Tak prezentuje się wersja standardowa.

DSC_3178 by .

A tak Deluxe.

Aqua Dragons in Space_Wodne smoki03 by .

W zestawie Deluxe znajduje się akwarium w kształcie asteroidy, pipeta napowietrzająca, łyżeczka do podawania pokarmu, saszetka z jajkami smoków, saszetka z pokarmem, certyfikat potwierdzający podróż kosmiczną i naklejka mierząca temperaturę. Zestaw Deluxe powiększony jest o pipetę, naklejkę i dodatkowo akwarium jest podświetlane.

Aby obudzić maleńkie smoki z hibernatycznego snu, należy postępować tak samo jak w przypadku klasycznych Aqua Dragons. Jasiek przejęty powagą sytuacji budzenia smoków, które powróciły z kosmosu, podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie. Miał odpowiedzialną misję nadzorowania, czy tata prawidłowo nalewa wodę.

Aqua Dragons in Space_Wodne smoki04 by .

Pomógł mu umieścić smoki w asteroidzie.

Aqua Dragons in Space_Wodne smoki08 by . Aqua Dragons in Space_Wodne smoki09 by .

A  potem wziął na siebie odpowiedzialność za sprawowanie nad nimi opieki i obronę przed młodszym bratem. 😉

Aqua Dragons _Wodne smoki04 by . Aqua Dragons in Space_Wodne smoki14 by .

Aqua Dragons in Space_Wodne smoki11 by . Aqua Dragons in Space_Wodne smoki13 by .

Codziennie pierwszą rzeczą, którą robi po powrocie z przedszkola, jest sprawdzenie, co dzieje się u smoków. Nie ma jęczenia „mamo, włącz mi bajkę”, „mamo, włącz mi grę”. Smoki wygrały.

Co gdy saszetka z pokarmem się skończy? Pokarmu wystarcza na 60 dni. Po tym czasie można go oczywiście dokupić w każdym sklepie, w którym znajdziecie Aqua Dragons. Listę sklepów, w których możecie kupić Aqua Dragons znajdziecie tutaj – gdzie kupić Aqua Dragons

Zestawy Aqua Dragons to nie tylko lekcja odpowiedzialności dla dzieci i doskonały odciągacz od ekranów, ale również edukacja (nauka anatomii, biologii, a nawet historii i geografii.

Jedynym polskim dystrybutorem Aqua Dragons jest Gonzo Toys. Osoby hodujące Smoki nie są pozostawione same sobie, producent przez cały czas służy pomocą i odpowiada na pytania dotyczące hodowli na swoim fanpage’u  (Gonzo Toys FB) i instagramie (Gonzo Toys Instagram) – tam również czytelnicy znajdą wiele informacji.


Partnerem wpisu jest Gonzo Toys.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Justyna
  6 października 2018 at 21:40

  Czy Wasze smoki nadal żyją?

  Odpowiedz
 • A.Bik
  4 grudnia 2017 at 03:51

  Super pomysł, dzięki Tobie wiem już co kupić swojemu synowi:)

  Odpowiedz
 • Olala
  3 grudnia 2017 at 23:15

  Ale fajne. Chyba nie oglądam jednak zbyt dużo tv, bo ta reklama mi umknęła! Super pomysł. Ostatnio wynalazłam też farmę mrówek dla dzieci, ale chyba smoki są fajniejsze. Bardziej egzotyczne! Dzięki za ten wpis.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź