Menu
zabawki

Najlepsze pomysły na prezenty na święta – ponad 100 propozycji!

Jak co roku mam dla Was porcję genialnych propozycji prezentowych ze sklepu Zielonezabawki.pl Jestem mega dumna z tego, że to nasz, gorzowski sklep, ma tak bogatą ofertę wyjątkowych zabawek dla dzieciaków. Na potrzeby tego wpisu przejrzałam wszystkie! Było ich prawie 6000, a sam wpis powstawał ok 3 tygodni. Znajdziecie tu perełki wyselekcjonowane z perełek.

Na początku znajdziecie zabawki, które pojawiły się w naszym domu, a dalej moje wybory dla różnych grup wiekowych i cenowych.

Uprzedzam przy okazji, że jeżeli coś Wam się podoba teraz, to bierzcie to już teraz. Ze względu na covid sklepy z zabawkami mają teraz mniejsze zatowarowanie. Potem może już nie być!

Nasze zabawki

Drewniane domino z dzwonkiem

Kto z nas nie ustawiał w dzieciństwie domina? To jedna z najbardziej ponadczasowych zabaw. W tym zestawie znajdziecie aż 250 różnokolorowych elementów, z których można stworzyć naprawdę spore kosntrukcje do przewrócenia. W zestawie znajduje się też dzwonek, na który wpada ostatni element. Moje dzieciaki pokochały ten zestaw. Bawią się nim na różne sposoby – nie tylko układając domino. Ta na oko niepozornie wygłądająca zabawka rozbudza w dziecku pokłady kreatywności.

Do kupienia tutaj – drewniane domino

DSC_8820 by . DSC_8839 by . Webp.net-gifmaker (8) by . DSC_8833 by .

Kulodrom

Które dziecko nie kocha kulodromów? Moje dzieciaki uwielbiają. A to nie jest taki zwykły kulodrom. W zestawie znajdują się moduły uruchamiające dźwięki. Poza tym winda do kulek ma aż 60 cm wysokości i 2 poziomy prędkości! W zestawie znajduje się obrazkowa instrukcja z przykładami 6 różnych labiryntów.

Kulodromy stymulują kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, rozwijają zdolności manualne oraz rozumowanie przyczynowo – skutkowe.

Do kupienia tutaj – kulodrom

DSC_9724 by . DSC_9891 by . Webp.net-gifmaker-355 by . Webp.net-gifmaker-356 by . DSC_9939 by .

Zestaw Zig-Go zjeżdżalnia dla kulek Djeco

Jak już jesteśmy przy kulodromach, to wejdźmy na nieco wyższy poziom. Tak, tak zjeżdżalnia dla kulek marki Djeco to już wyższa szkoła jazdy. Mimo że wygląda dosyć niepozornie. to wymaga ogromnej precyzji i uwagi. Dzięki temu zestawowi opierając się na reakcji łańcuchowej możemy zbudować przeróżne tory składające się z różnych ruchów i działań.

Dzięki tej zabawce dzieciaki uczą się, na czym polega reakcja łańcuchowa, dowiadują się, jak zmieniają się prędkości w zależności od ciężaru elementu, oceniają odległości między nimi.

Do kupienia tutaj – Zig-Go

DSC_8766 by . DSC_8768 by . DSC_8782 by . Webp.net-gifmaker (7) by . DSC_8806 by .

Bierki XXL

Bierki na pewno znacie z dzieciństwa, ale czy bawiliście kiedyś takimi wielkimi? Zasady są takie jak w tych małych, tradycyjnych. Polegają na tym, aby zebrać jak największą liczbę drewnianych patyków, nie poruszając pozostałych. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej patyków. Można też urozmaicić grę, określając punktację za poszczególne patyki (różnią się liczbą kolorowych pasków).

Do kupienia tutaj – bierki XXL

DSC_8865 by . Webp.net-gifmaker (9) by . DSC_8872 by .

Skarbonka sejf z zamkiem szyfrowy

Jeżeli zastanawialiście się, jaką skarbonkę można poadrować starszemu dziecku, to mam odpowiedź. Mój starszak jest nią zachwycony. Działa jak prawdziwy sejf z zamkiem cyfrowym. Jego oszczędności są bezpieczne.

Do kupienia tutaj – skarbonka sejf

Webp.net-gifmaker (14) by .

DSC_0094 by .

Gra planszowa Pastuszek i owce

Genialna planszów dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Moi są w niej zakochani. Gracze nie grają przeciwko sobie, tylko przeciwko grze – a właściwie to walczą z czasem i z wiatrem. Celem gry jest bezpieczne przeprowadzenie owczareczki, owiec i psa przez most zanim zostanie zdmuchnięty przez wiatr. Bardzo, bardzo polecam! Hit!

Do kupienia tutaj – Pastuszek i owce

DSC_8884 by . DSC_8887 by . DSC_8889 by . DSC_8895 by . DSC_8898 by . DSC_8900 by .

Gra Mistrz logiki GOKI

A to już gra dla nieco starszych dzieci – od 7 roku życia. Pierwszy gracz ustala swój kod kolorystyczny pod planszą, tak, żeby nie widział go drugi gracz. Jego zadaniem jest odgadnięcie tego kodu. Odgaduje ustawiając pionki w kolejnych rzędach. Po każdym ruchu pierwszy gracz sprawdza poprawność ustawienia ze swoim kodem i zaznacza ile kolorów jest na właściwych miejscach, ile nie pasuje lub występuje w kodzie ale na innym miejscu. Na podstawie tych informacji drugi gracz ustawia kolejny rząd. Bardzo fajna rzecz dla starszaków, uczaca logicznego myślenia.
Do kupienia tutaj – Mistrz logiki

DSC_9752 by . DSC_9755 by . DSC_9757 by . DSC_9759 by .

Origami Dalekomorska żegluga

Jak już wspominałam ostatnio, mój przedszkolak pokochał statki. Faza na nie trwa od kilku miesięcy. Jak tylko zobaczyłam ten zestaw origami, wiedziałam, że przepadnie. Co prawda jeszcze potrzebował trochę pomocy przy składaniu, ale po złożeniu bawił się nimi naprawdę długo, nawet w wodzie. Tak, tak, ten zestaw wykonany jest z wodoodpornego papieru.

Zestaw składa się z 15 kolorowych kartek w 3 różnych rozmiarach, które należy złożyć tak by stworzyły kadłuby bajkowych łodzi. Dodatkowe ozdoby oraz elementy olinowania pozwolą je przyozdobić i przygotować do dalekomorskich wypraw.

Djeco w swojej ofercie ma przeróżne zestawy origami. Wszystkie równie piękne. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Inne zestawy origami do kupienia tutaj – zestawy orgiami

Nasz zestaw do kupienia tutaj – origami żegluga

DSC_8906 by . DSC_8913 by . DSC_8917 by . Webp.net-gifmaker (10) by . DSC_9812 by . DSC_9815 by .

Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Cuda świata Janod

A to jest czad! Puzzle składają się z 350 elementów, które po ułożeniu tworzą wielką mapę, prezentującą najbardziej niezwykłe miejsca, które można zobaczyć na świecie – zarówno te, stworzone przez naturę, jak i człowieka. Znajdziemy wśród nich m. in. najwyższy szczyt świata Mount Everest, japońską górę Fudżi, islandzki gejzer Strokkur, londyński Big Ben, Wielki Mur Chiński, Kolej Transsyberyjską, czy Machu Picchu w Peru.

Dodatkowo w zestawie znajduje się 50 kartonowych figurek 3D prezentujących te niezwykłe miejsca. Każda figurka ma podstawkę, dzięki czemu można ją postawić we właściwym miejscu na mapie. Już same figurki dają możliwość wielu różnych zabaw. W komplecie znajduje się też plakat, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również broszurka w kilku językach (po polsku też)  z nazwami i niezbędnymi informacjami o każdym z tych wyjątkowych miejsc. Niezwykła lekcja geografii i historii!

Do kupienia tutaj – puzzle Cuda świata

DSC_8810 by . DSC_8814 by . DSC_8843 by . DSC_8861 by . DSC_8863 by .

Magnetyczne konstrukcje – statki

Jak już jesteśmy przy statkach, to chciałabym Wam pokazać te świetne, magnetyczne kontrukcje. Oczywiście nie musicie wybierać statków. W ofercie sklepu są też inne zasady działające na tej samej zasadzie. To rodzaj układanki. Zestaw zawiera 3 plansze magnesów oraz dwie, dwustronne plansze nadające tło układance. Elementy układa się w metalowym opakowaniu. Wszystkie elementy trzymają się na magnes. Dzięki temu zabawka sprawdzi się też w podróży.
Inne zestawy magnetyczne można kupić tutaj – zestawy magnetyczne

Do kupienia tutaj – statki magnetyczne

DSC_8778 by . DSC_8770 by . DSC_8775 by . DSC_8781 by . DSC_8808 by .

Puzzle magnetyczne Nauka alfabetu

To również magnetyczna układanka, ale innej firmy i działająca na nieco innej zasadzie. Dzięki tym puzzlom można na planszy układać dowolne wzory. Jako że mój przedszkolak jest na etapie pozwania liter, wybraliśmy Naukę alfabetu. W zestawie znajduje się 104 różnych magnesów w literkami. Dodatkowo znaleźć można 26 kart z kolorowymi obrazkami oraz słowami po angielsku (zestaw można wykorzystać też do nauki angielskiego dla dzieci).  Jeżeli nie ineteresują Was jednak litery, w ofercie Zielonych zabawek znajdzieci podobne puzzle dotyczące innych dziedzin.
Inne zestawy możecie kupić tutaj – puzzle magnetyczne
Do kupienia tutaj – Nauka alfabetu

DSC_9732 by . DSC_9728 by . DSC_9730 by . DSC_9734 by . DSC_9736 by .

Gra Logiczne owieczki

Ta gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Można powiedzieć, że to takie dosyć przewrotne domino. Należy położyć wszystkie kostki domina i plansze na stole wraz z kartami. Następnie losujemy wyzwanie, domino układamy względem karty. Próbujemy ułożyć plansze, kładąc domino odpowiednią stroną tak by uzyskać całą owieczkę. W zestawie znajduje się 30 specjalnych kart, które określają poziom trudności. Karty określają pozycje startową gry. Zadaniem gracza jest dokładanie domina tak, aby owieczka miała i głowę, i nogi. Naprawdę świetna gra, w którą dziecko gra samo!

Do kupienia tutaj – Logiczne owieczki

DSC_9741 by . DSC_9746 by . DSC_9748 by .

Puzzle do kąpieli Mapa świata Janod

Mieliśmy już różne puzzle do wody, ale tak bardzo edukacyjnych jeszcze nigdy. Puzzle do kąpieli Mapa świata to aż 28 puzzli z wodoodpornego tworzywa. Po ułożeniu przedstawiają kolorową mapę wszystkich kontynentów z ich mieszkańcami i charakterystycznymi dla danego regionu zwierzętami.
W zestawie znajdują się też 4 dodatkowe elementy – rakieta, samolot, statek i łódź podwodna. Można bawić się nimi oddzielnie lub przemieszczać się nimi po mapie. Cudownie edukacyjna rzecz do zabawy w kąpieli.

Do kupienia tutaj – Puzzle z mapą

DSC_9716 by . DSC_9717 by . DSC_9719 by . DSC_9722 by .

Gra Wyścig

I na koniec ulubiona gra mojego przedszkolaka, w której zakocha się pewnie każdy przedszkolak. Jak możecie się domyślić po nazwie, ta gra to wyścigi. Ale nie takie zwykłe wyścigi. Tutaj pionkami są bolidy! W grę mogą też grać dzieci, które jeszcze nie potrafią liczyć – na kostkach nie ma oczek, tylko kolory, które odpowiadają poszczególnym polom. Jestem pewna, że zaraz zostanie wykupiona. 😉
Do kupienia tutaj – gra Wyścig

DSC_9777 by . DSC_9779 by . Webp.net-gifmaker (11) by . DSC_9780 by . Webp.net-gifmaker (13) by .

Moje wybory

maluch

do 50 zł

prezent pod choinke dla malucha

1 – tęczowe koła zębate

2 – gryzak smok

3 – lokomotywa labirynt drewniany

4 – grzechotka zaklinacz deszczu

5 – zakręcone klocki

6 – zestaw trzech rozkręcanych sikawek do kąpieli

50 – 100 zł

2 by .

1 – klocki domki ze zwierzętami

2 – gryzak jednorożec

3 – młyn wodny

4 – miękkie autko sensoryczne

5 – gryzak atom

6 – zjeżdżalnia z autami

7 – bączek z kulkami

8 – piramida garaże z autkami

100-200 zł

3 by . 4 by .

1 – gra pamięciowa

2 – kolorowe kręgle

3 – namiot auto

4 – duże klocki kartonowe Janod

5 – domek z zamkami

6 – pianino kotek

7 – muzyczny autobus

8 – wieża kamyki

9 – układanka kwadraty

10 – wózek drewniany cymbałki

11 – autobus ze zwierzętami sorter

12 – piramida lustra

ponad 200

5 by . 6 by .

1 – farma interaktywna

2 – centrum aktywności

3 – suchy basen z kulkami

4 – jeździk i hulajnoga

5 – mata Skip Hop

6 – duża kostka edukacyjna

7 – jeździk walizka

8 – drewniany wózek dla lalek

9 – stojak edukacyjny

10 – pianino ze skaczącymi ptaszkami

11 – metalowy jeździk

przedszkolak

do 50 zł

1 by . 2 by .

1 – autobus z napędem i światłem

2 – gra zręcznościowa trzy świnki

3 – wsuwki kraina jednorożców

4 – zestaw artystyczny księżniczki świata

5 – mozaika do wyklejania

6 – puzzle moje ciało

7 – latarka czołowa

8 – odlewy gipsowe stempelki

9 – gra logiczna tri domino

10 – wsuwki księżyc i gwiazdka

50 – 100 zł

3 by . 4 by .

1 – gra magnetyczna Ale numer!

2 – puzzle Sowa, 24 el. 

3 – chińczyk na okrągło

4 – gra logiczna Małpy na palmach

5 – sześciany do nauki alfabetu

6 – puzzle magnetyczne magiczny ogród Kinoptik

7 – czerwony wózek na zakupy

8 – gra Balansujące krzesła

9 – Trzy mini gry

10 – układanka Uczę się liczyć

11 – zestaw do tworzenia biżuterii

12 – zestaw 6 monster trucków

13 – tekturowa kuchnia Tektorado

100 – 200 zł

5 by . 6 by . 1-46 by .

1 – lotto dotykowe

2 – zabawka zręcznościowa kaktus

3 – puzzle układ słoneczny ze świecącym słońcem

4 – zestaw ze stoliczkiem

5 – stolik z intrumentami

6 – duży, ruchomy dźwig

7 – klocki tęczowe ramki

8 – układanka wzorów

9 – zestaw kuchenny

10 – domino fabryka robotów

11 – plansze do nauki pisania

12 – budzik kosmos

13 – układanka lewopółkulowa

14 – plecak lisek

15 – kulodrom Buki

16 – drewniana pozytywka Galaktyka

17 – magnetyczna układanka Emocje

ponad 200 zł

8 by . 9 by .

1 – labirynt kulodrom

2 – pulpit dyrygenta

3 – elektroniczne pianino

4 – strefa budowy z dźwigami

5 – drewniany domek dla lalek

6 – wielopoziomowa kolejka

7 – samobieżny jeździk

8 – drewniany sklep

9 – drewniana kolejka górska

10 – dwustronna kuchnia i pralnia 2w1 ze światłem i dźwiękiem

starszak

do 50 zł

1 by .

1 – szkicownik z naklejkami tęcza

2 – wyplatanka

3 – skarbonka kasetka z zamkiem szyfrowym

4 – gra matematyczna

5 – pamiętnik z magicznym długopisem

50 – 100 zł

2 by . 3 by .

 

1 – puzzle Wszystko na mapie

2 – eksperymenty – kryształowy jeż

3 – drewniane krosno dla dzieci

4 – Gabinet anatomii

5 – gra Space Builder

6 – gra planszowa Mankala

7 – 6 drewnianych zabawek logiczno-zręcznościowych

8 – puzzle 3D pociąg

9 – gra młyn słowny i arytmetyczny

10 – zestaw do tworzenia biżuterii

 

100 – 200 zł

4 by .

 

1 – rodzinna gra planszowa Trylma

2 – puzzle i gra 2w1 – Dookoła świata

3 – zestaw artystyczny spirale

4 – zestaw kreatywny 11 dekoracji

5 – zestaw artystyczny Rajskie ptaki

6 – magiczna chemia – 30 eksperymentów

7 – eksperymenty flou glow

 

ponad 200 zł

5 by .

1 – walkie talkie

2 – mikroskop – 40 doświadczeń

3 –  60-metrowy tor Spacepark

4 – stół do gry 4w1 

5 – teleskop – 30 doświadczeń

 

A jeżeli jeszcze będzie Wam mało, to zerknijcie do wpisów sprzed lat. Możecie do nich zajrzeć klikając poniższe zdjęcia.

karton by .

karton2 by .

 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź