Menu
książki / książki dla dzieci

Książki, które zatrzymają każde małe tornado

Kto jeszcze nie zna Tulleta, ten po przeczytaniu tego wpisu na pewno naprawi swój błąd i czym prędzej zamówi jego książki albo popędzi do najbliższego Empiku, w którym można znaleźć nowości, które zaraz zobaczycie. O niesamowitej twórczości Herve Tulleta pisałam już wiele razy. Na blogu znajdziecie wiele recenzji jego książek. Pamiętam nawet jak dwuletni Jasiek zapytany o ulubionego autora, odpowiadał swoim cieniutkim głosikiem „Hejf Tujet”. A teraz patrzcie, jakie cuda pojawiły się właśnie na rynku.Dostępne póki co wyłącznie w empiku.

Graj w piłkę

Książka-rozkładanka, w którą można grać. Ale jak to grać? W książkę? A no właśnie tak. Wystarczy zrobić kulkę z papieru, folii albo plasteliny. Z książki można też „wycisnąć” tekturową paletkę, którą można odbijać piłeczkę. Z jednej strony rozkładanki możemy postrzelać gole, zagrać w kosza, w tenisa, w rugby. Z drugiej natomiast gramy na punkty.

Do kupienia tutaj – Graj w piłkę

Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci05 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci06 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci07 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci01 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci02 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci03 by . Graj w pilke Tullet_Ksiazki dla dzieci04 by .

Gra luster

Cała książka pokryta jest materiałem przypominającym lustro. Ale nie takie zwyczajne lustro. Mamy tu różne dziurki, otwory mniejsze większe, okrągłe i kwadratowe. Poza tym na każdej stronie znajdują się ciekawe figury geometryczne, które w świetny sposób urozmaicają książkę. Dziecko może przeglądać się w lustrze, obserwować odbicia rożnych przedmiotów, zaglądać przez dziurki, przekładać przez nie niewielkie przedmioty i co mu tam jeszcze wyobraźnia podpowie.

Do kupienia tutaj – Gra luster

Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci09 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci10 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci11 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci02 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci03 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci04 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci06 by . Gra luster Tullet_Ksiazki dla dzieci07 by .

Paluszkowa wyprawa

Kto kojarzy Tulleta, ten wie, że zabawy paluszkowe to jego specjalność. Tym razem paluszki mogą wybrać się w niesamowitą wyprawę. Przelecą się samolotem, odwiedzą Paryż, wybiorą się na pustynię, przepłyną pod wodą, a nawet polecą w kosmos. Na paluszkach możemy narysować buzie, możemy je przebrać (np. w rękawiczkę podczas podróży w góry).

Do kupienia tutaj – Paluszkowa wyprawa

Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci06 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci07 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci08 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci01 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci02 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci03 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci04 by . Paluszkowa wyprawa Tullet_Ksiazki dla dzieci05 by .

Zabawa liniami

To niesamowite, jak wiele konfiguracji różnych linii możemy wyczarować, mając do dyspozycji kilkanaście różnych form. Paski, kreski, szlaczki, wstążki, kratka. Wystarczy jeden ruch i powstaje zupełnie nowy twór liniowy. Książka świetnie pobudza wyobraźnię.

Do kupienia tutaj – Zabawa liniami

Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci09 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci10 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci07 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci05 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci06 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci01 by . Zabawa liniami Tullet_Ksiazki dla dzieci04 by .

Graj w kolory

Małe figury szukają swoich rodziców. W jaki sposób powstał mały fioletowy kwadrat, zielone kółko i pomarańczowy trójkąt? „Każdy jest inny, lecz wszyscy szczęśliwi”. Książka pokazuje, że każdy maluch ma coś z mamy i coś z taty, zachęca do eksperymentowania z kolorami, mieszania ich w celu szukania nowych barw.

Do kupienia tutaj – Graj w kolory

Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci05 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci06 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci07 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci01 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci02 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci03 by . Graj w kolory Tullet_Ksiazki dla dzieci04 by .


Partnerem wpisu jest Wydawnictwo Insignis.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

4 komentarze

 • Buba
  1 grudnia 2017 at 22:39

  Jedno wielkie ŁAŁ! 🙂

  Odpowiedz
 • Bociek
  30 listopada 2017 at 22:05

  Jaki jest przedział wiekowy tych książeczek?

  Odpowiedz
 • nieperfekcyjnie.pl
  30 listopada 2017 at 13:02

  Uwielbiam książki dziecięce, które dają mnóstwo zabawy i wymagają kreatywności – zarówno od dziecka, jak i rodzica.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź