klocko-plastelino-kredko-chrupki

Jakiś czas temu Kasia z bloga Cacynka.com napisała na Facebooku o klockach PlayMais. Postanowiłam sprawdzić co to takiego. Weszłam na stronę playmais-polska.pl i zamówiłam zestaw standardowy średni za 36 zł, który miał zawierać 300 PlayMais. Po krótkim czasie skontaktowała się ze mną pani Dorota z infromacją, że tego zestawu nie ma na stanie. Jednocześnie zaproponowała któryś z zestawów Fun to learn (do wyboru) zawierający ponad 550 PlayMais, 14 kart do wyklejania, nożyk i gąbeczkę. A to wszystko bez żadnej dopłaty. Uwielbiam sklepy z takim podejściem do klienta. Wybrałam zestaw Kolory i kształty, ponieważ Jaśko ma teraz fazę zainteresowania kolorami.

No dobrze – to co to są te PlayMais? W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że są to klocko-plastelino-kredko-chrupki. W rzeczywistości są to naturalne i w pełni biodegradowalne pianki ze skrobii kukurydzianej oraz wody barwionej naturalnymi barwnikami. Zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Na opakowaniu widnieje informacja o tym, że produkt nie nadaje się do spożycia. Moje dziecko stwierdziło jednak, że producent się myli.

Ze strony internetowej można dowiedzieć się, że:

  • PlayMais® łączy się za pomocą odrobiny wody
  • PlayMais® może być dowolnie kształtowany za pomocą dłoni
  • PlayMais® rozwija zdolności motoryczne
  • PlayMais® zachęca do kreatywnego myślenia
  • PlayMais® wspomaga kreatywny rozwój dziecka
  • PlayMais® jest edukacyjny
  • PlayMais® jest produktem naturalnym i przyjaznym dla środowiska
  • PlayMais® jest łatwy i zabawny

PlayMais® można kształtować, zgniatać, ciąć i formować. Możesz uzyskać praktycznie każdy wymyślony przez siebie kształt. Poprzez delikatne nawilżenie powierzchni, elementy możesz ze sobą łączyć. Możesz je łączyć również z innymi powierzchniami takimi jak: papier i tektura – aby udekorować i ulepszyć swe malowidło, szkło – aby stworzyć dekoracyjny witraż. PlayMais nadaje się również do dekoracji innych przedmiotów, np. doniczki. 
PlayMais® może być łączony z innymi materiałami: z rurkami do napojów, lub z nićmi, aby stworzyć np. osie do samochodów lub do innych kołowatych modeli. Dzięki swej łatwości i przystępności zarówno w zabawie jak i tworzeniu, PlayMais oferuje każdemu dziecku poczucie sukcesu oraz osobistej satysfakcji. Dzięki niekończącym się kreatywnym możliwościom, możesz tworzyć właściwie wszystko, a przy tym bawisz się bez ograniczeń! 

Na pudełku naszego PlayMais widnieje magiczny znak 3+ i chyba muszę się z nim zgodzić. Jaśko próbował zajmować się głównie walorami smakowymi zestawu. Spróbujemy wrócić do niego za kilka miesięcy. Może wtedy uda nam się lepiej wykorzystać jego możliwości. W każdym razie polecam te klocki, jeśli Wasze maluchy mają więcej niż 3 lata. Myślę, że taki zestaw jest też świetnym pomysłem na prezent.

Tak wyglądał nasz zestawDSC_5524_DxO

DSC_5563_DxO

Jeżeli macie jakieś zdolności manualne, być może uda Wam się wyczarować takie cudo:

playmais-swiat-ksiezniczki

Ja nie mam. Szczytem moich umiejętności było coś takiego:

DSC_5523_DxO

Synu, prawda, że piękne?

DSC_5532_DxO

O tak, a jakie smaczne.

DSC_5535_DxO

DSC_5543_DxODSC_5549_DxODSC_5551_DxODSC_5553_DxO (1)DSC_5554_DxO

A tak malują klocki PlayMais. Coś jak akwarele.

DSC_5556_DxO

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *