Kim zostanie Twoje dziecko, gdy dorośnie?

_DSC1049 by .

Każdy z nas wielokrotnie zastanawiał się, jak będzie wyglądała jego przyszłość, w jakim zawodzie będzie pracować, jaki będzie jego partner, dzieci, czy będzie lubił swoje życie. Uwielbiamy marzyć, wyznaczać sobie cele, osiągać je, a potem wyznaczać kolejne. Znaczna większość ludzi planuje mieć potomstwo. W dalszej czy bliższej przyszłości. Kiedy myślimy o starości, zastanawiamy się, jak będą wyglądały nasze dzieci, jak potoczy się ich życie, kim będą z zawodu, czy założą rodziny. Takie myśli zaczynają pojawiać się w naszej głowie już w okresie dzieciństwa. Obserwujemy dorosłych i zastanawiamy się, jak to będzie z nami, gdy będziemy w ich wieku. Nie wierzę, że są osoby, które nie zastanowiłyby się choć raz, kim w przyszłości zostanie ich dziecko. Ja myślałam o tym intensywnie już w okresie mojej bezdzietności. Nie wiązało się to ze ścisłymi planami, a jedynie ze zwykłą, ludzką, ciekawością.

Każde dziecko jest wyjątkowe, każde ujawnia swoje niezwykłe talenty. Musimy tylko otworzyć szerzej oczy, uważniej nasłuchiwać. Często pytacie mnie, jak udało mi się rozbudzić w Jaśku miłość do kosmosu, od czego to się zaczęło. Jaśko był (i jest) bardzo wymagającym maluchem, więc chcąc nie chcąc, spędzałam z nim całe dnie. Żeby nie zwariować, starałam się organizować mu różne formy aktywności, zabierać w ciekawe miejsca. Gdy widziałam, że coś wyjątkowo mu pasuje, otwierałam przed nim kolejną furtkę, żeby sprawdzić, czy będzie tym tematem zainteresowany w nieco rozszerzonej wersji. Jeżeli nie był, odpuszczałam. Pamiętam, że gdy był kilkumiesięcznym maluchem, podobała mu się wisząca w jego pokoju lampka w kształcie samolotu. Opowiadałam mu więc o samolotach, pokazywałam inne obiekty latające. Potem jakoś tak naturalnie przeszliśmy do rakiet, planet itp.

Właśnie idei odkrywania małych talentów przyświeca nowa kampania butelek Phillips Avent z kolekcji Natural – seria „Kim będę, jak dorosnę?”

kolaz by .

Wchodząc na stronę www.philips.pl/kolekcjakimbede możecie zapoznać się z limitowaną edycją butelek Avent Natural z wydrukowanym na nich wymarzonym zawodem, zaprojektowaną dla małych talentów. Możecie również wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są kubeczki oraz zestawy pielęgnacyjne. Wystarczy, że wskażecie preferowany zawód dla Waszego dziecka (oczywiście z przymrużeniem oka).

A ja chciałabym bardzo polecić Wam te butelki.

Dla każdej matki najwyższy priorytet stanowi szczęście jej dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie ma szczęśliwego dziecka bez szczęśliwej mamy. Jak wiecie – jestem matką butelkową. To, że karmiłam od początku butelką, nie wynikało jednak z mojej wygody, ale z powodu takiego karmienia spotkałam się z mnóstwem negatywnych skierowanych w moją stronę. Nie będę teraz znowu tego roztrząsać, ponieważ wpis na ten temat był już na blogu. Cudowne rady wszystkich życzliwych przypłaciłam depresją poporodową. Dopiero, gdy hormony ciążowe wróciły do normy, a mój mózg zaczął znów przejawiać skrawki racjonalnego myślenia, uświadomiłam sobie, że mój syn ma inne priorytety niż to, żeby mama za wszelką cenę karmiła go piersią. On potrzebuje szczęśliwej, spokojnej matki, nastawionej na dostarczanie mu jak największych pokładów miłości i bliskości. Z poczuciem winy i potarganym poczuciem własnej wartości było to raczej średnio możliwe._DSC1041 by . _DSC1046 by . _DSC1048 by .

Jako że jestem z wykształcenia logopedą, nie mogłam dziecku zaserwować mleka w pierwszej lepszej butelce kupionej mimochodem w drogerii podczas wybierania tuszu do rzęs. Wiedziałam, jak ważny dla zgryzu jest odpowiedni smoczek. Butelki Philips Avent z serii Natural dzięki szerokiemu smoczkowi kształtem przypominającemu kobiecą pierś, a także wygodnym płatkom, sprawiają, że dziecko ssie w niemal identyczny sposób jak z piersi. Są one również dobrym wyborem w przypadku, gdy mama chce karmić dziecko swoim pokarmem przez butelkę. Naturalny kształt butelki ułatwia maluchowi chwycenie smoczka, dzięki czemu mamy mogą dłużej karmić naturalnie, zapewniając dzieciom cenny pokarm. Ponadto butelka z serii Natural wyposażona jest w ulepszony system antykolkowy. Podwójny zaworek redukuje dyskomfort podczas karmienia, ponieważ odprowadza powietrze do butelki, a nie do brzucha malucha. Zapobiega również przeciekaniu, zapewniając niczym niezakłócone karmienie.

_DSC1039 by . _DSC1052 by .

Podsumowując. Kim zostaną Wasze dzieci w przyszłości? Tego nie wiem ani ja, ani Wy. I dobrze. Dzięki temu możemy podczas każdej chwili z dzieckiem dostrzegać jego wyjątkowe talenty, nie ukierunkowywać go, nie usypiać naszej czujności, widzieć i słyszeć więcej. Jeżeli za dzieckiem będzie stał szczęśliwy, pozbawiony kompleksów rodzic, maluch będzie wiedział, że nie ma przeszkód nie do pokonania.

Wesprzyjcie akcję odkrywania małych talentów – chodźcie na stronę www.philips.pl/kolekcjakimbede i wygrywajcie fajne nagrody.


57 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *