Menu
książki / książki dla dzieci / zabawki

Już jest! Podręcznik do najlepszej gry dla dzieciaków. I nie tylko

Dziś o wyjątkowej grze (i książce, która jest podręcznikiem do gry).

Poznajcie grę, która wycisza, relaksuje, a przy okazji przekazuje praktyczną wiedzę o życiu. To gra, która zmieni podejście każdego rodzica uważającego, że dzieci nie powinny grać w gry.

Z racji tego, że książka-podręcznik do tej gry została wydana przez wydawnictwo Mamania, udało mi się załatwić dla Was aż 40% zniżki na wszystkie (absolutnie wszystkie!) książki Mamanii. I te dla dzieciaków, i te dla dorosłych. Zniżka działa tylko do niedzieli. Jak wejdziecie pod ten link, ceny wszystkich ksiażek automatycznie obniża się o 40%:

40% zniżki do Mamanii

Kto obserwuje rynek gier, ten wie, że pandemia spowodowała światowy niedobór Nintendo Switch. Ludzie zamknięci w domach, zaczęli wykupywać tę niezwykle przyjemną konsolę. Powodem braku Nintendo w sklepach był nie tylko zwiększony popyt. Większość urządzeń Nintendo Switch produkuje się w fabrykach w Chinach, które zostały zamknięte z powodu koronawirusa.

Niektórzy uważali też, że brak Nintendo spowodowane jest wydaniem gry Animal Crossing: New Horizons, która okazała się absolutnym hitem. Swoją premierę miała 20 marca – mniej więcej wtedy, gdy wszedł pełny lockdown. Okazała się ona idealnym lekiem na zamknięcie w domu. Spokojna, ciepła, kolorowa, bez kapki przemocy, niesamowcie rozluźniająca. To pierwsza gra na konsole, która osiągnęła wynik 5 milionów sprzedanych kopii w ciągu zaledwie miesiąca od premiery. Pokochali ją i mali, i duzi na całym świecie. U nas w domu również.

A właśnie niedawno został wydany polski przewodnik, w którym każdy fan Animal Crossing znajdzie coś dla siebie.

Animal Crossing: New Horizons to gra o rozwoju. Rozwijamy swoją postać, rozwijamy miejsce, w którym mieszkamy, Ale nie takim rozwoju po trupach do celu. Tu nie ma żadnych konkretnych celów. W tej grze możemy wreszcie poczuć, że nic nie musimy. Tej gry nie da się przegrać, nie ma żadnych pasków życia, jedzenia, spania, które musielibyśmy uzupełniać.

Jeżeli chcielibyście przekonać się, jak wygląda życie bez trosk i problemów, kiedy w wolnym czasie można po prostu zwiedzać wyspę, łowić ryby, łapać owady, uprawiać ogród, dekorować swój dom, czy np. prowadzić wykopaliska, to zakochacie się w tej grze. Jest doskonałą odskocznią od tego, co się dzieje w realnym świecie. Taka oaza spokoju, która naprawdę ma działanie terapeutyczne.

Czymś, co na pewno Was. zaskoczy jest to, że Animal Crossing synchronizuje się z rzeczywistym czasem. Jeżeli gracie wieczorem, to na wyspie również będzie panował półmrok. Mało tego – zsynchronizowane są również pory roku czy ważniejsze święta. Np. w Wielkanoc można było zbierać kolorowe jajka na wyspie. Jest to świetnie przemyślane, ponieważ wymusza częste odwiedzanie wyspy, ale z drugiej strony sprawia, że nie spędza się godzin na graniu – np. wieczorem sklepy są zamknięte i musimy czekać do rana, jeżeli coś zamówimy do naszego domu, to dostawa będzie dopiero nastepnego dnia. Nie da się przyspieszyć czasu.

Niedawno w naszym domu pojawił się przewodnik do gry Animal Crossing: New Horizons. Podręcznik mieszkańca i można powiedzieć, że zaczęliśmy odkrywać tę grę na nowo.

Przewodnik jest niezwykle kolorowy i miły dla oka, a korzystanie z niego bardzo intuicyjne. Z poruszaniem się po nim na pewno nikt nie będzie miał problemów i szybko odnalejdzie informacji, których szuka.

Podręcznik można czytać od deski do deski, lub po prostu wyszukiwać rozdziały, które w danym momencie nas interesują. Jedna rozkładówka, to jeden rozdział, który odnosi się do konkretnego zagadnienia. Całośc została podzielona na trzy bloki/działy: Podstawy, Wyspiarskie życie oraz Projektowanie wyspy.

Podstawy to dział dla początkujących graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Animal Crossing: New Horizons. Od niego powinni zacząć. Co nie znaczy, że wprawieni gracze nie znajdą w nim informacji, o których nie wiedzieli.

W dziale Wyspiarskie życie znajdziemy m.in. takie rozdziały jak:

 • Twój dom
 • Dekorator wnętrz
 • Sklepy i sprzedawcy
 • Mieszkańcy wioski
 • Pływanie i nurkowanie
 • Wyspiarskie wycieczki
 • Odwiedzanie wysp znajomych

Ten dział przedstawi Wam możliwości, jakie oferuje gra.

Z kolei Projektowanie wyspy przedstawi sposoby na to, jak można zmienić podstawowy projekt wyspy, czy też personalizować przestrzeń, którą tworzysz.

Dzięki tej książce szybko zrozumiecie, jak łatwo i przyjemnie grać w Animal Crossing: New Horizons. Jak najskuteczniej zbierać przedmioty, rozbudowywać dom, tworzyć narzędzia, sprzedawać przedmioty, czy też jak najszybciej zarobić najwięcej Bellsów.

A my, mimo że w gramy już od kwietnia, to dzięki podręcznikowi odkrywamy przeróżne smaczki, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Dlaczego warto podsunąć dzieciakom tę grę i książkę?

Dzięki nim dzieci dowiadują się:

 • że żeby coś zdobyć, osiągnąć, muszą nad tym pracować
 • że warto zdobywać nowe umiejętności
 • że dzięki nauce możemy wykonywać coraz bardziej skomplikowane rzeczy
 • że cierpliwość popłaca (w grze niczego nie da się przyspieszyć czasu)
 • że prosta, powtarzalna praca relaksuje i uspokaja
 • jak zarządzać finansami
 • na czym polega zaciągnięcie kredytu i jego spłacanie
 • jak można urządzić swój dom
 • jak zmienia się flora i fauna na przetrzeni roku
 • że oszustwo i kupowanie podróbek nie popłaca
 • że trzeba jeść, aby mieć siłę do prac fizycznych
 • i wiele, wiele innych.

Jeżeli gracie w Animal Crossing: New Horizons, to koniecznie dokupcie sobie ten przewodnik. A jeżeli dopiero zastanawiacie się nad zakupem gry, to koniecznie bierzcie też od razu książkę.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • ANITA
  25 lutego 2021 at 21:12

  Czy tylko mi książki nie obniżają się o 40%? Obniżka jest, ale zgodnie z moją matematyczną wiedzą, bynajmniej nie o 40%…

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   26 lutego 2021 at 07:37

   Sprawdziłam kilka z brzegu, przeliczyłam na kalkulatorze i wszędzie 40% się zgadzało. 🙂

   Odpowiedz
   • ANITA
    26 lutego 2021 at 13:22

    Dzisiaj tak, wczoraj nie. Mam potwierdzenie w postaci mojego zamówienia z wczorajszą datą czyli 25 lutego kiedy promocja miała już obowiązywać (nie mogę tu załączyć prtscr). Cieszę się, że błąd poprawili. Szkoda, że mojej ceny nie obniżyli, pomimo wysłania im tej uwagi.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź