Menu
książki / książki dla dzieci

Jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie da się żyć bez pieniędzy?

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach. Jak wytłumaczyć im wartość pieniądza, wyjaśnić, skąd pieniądze biorą się w bankomacie, jak nauczyć oszczędzania. Ta wiedza jest niezwykle istotna w dorosłym życiu i w pewnym sensie warunkuje dobre życie, którego chcemy dla naszych dzieci. Niestety, jest to wiedza, której nie uczą w szkole.

Dwa tygodnie temu pokazywalam Wam pierwszą część serii „Zakład, że tego nie wiesz?” „Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego?„. Kolekcja ma za zadanie rozbudzenie zainteresowania wiedzą o świecie i człowieku. Poszczególne tytuły w prosty, ale niezwykle wciągający sposób będą przedstawiać dlaczego nasze życie wyglada tak, a nie inaczej oraz odpowiedzą o wielu ciekawych rzeczach i wynalazkach, bez których teraz bardzo trudno by nam się funkcjonowało. Właśnie dotarła do nas druga część serii – „Dlaczego nie da się żyć bez pieniędzy?”.

dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 001zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 008zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 002zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 010zaklad ze tego enie wiesz by .

Dzięki najnowszej części dzieci dowiedzą się, jak wyglądała historia pieniędzy i co miało wpływ na to, jak i czym dzisiaj płacimy.

Pieniądze sa bardzo użyteczne i wszyscy w różny sposób na co dzień z nich korzystamy. Jednak nie zawsze istniały, musiano je wynaleźć. Od tamtej pory przybierały rozmaite formy – w roli pierwszych pieniędzy występowały m.in. krowy, odlewane z brązu tzw. łopaty czy noże.

Poza tym dzieciaki poznają zabezpieczenia pieniędzy, przeczytają o wartości złota, dowiedzą się, jak działają banki, kto wymyślił kredyt, dlaczego nie warto wpadać w długi, czy majątek może zmaleć, jak działają fałszerze, czy też jak będziemy płacić w przyszłości. Poznają również wiele ciekawostek – m.in. dowiedzą się, kto miał pierwzy debet na koncie, gdzie został uruchomiony pierwszy bankomat, czy też że na banknotach moga być przenososzone bakterie i wirusy.

Nigdy wcześniej nie prenumerowaliśmy niczego, ale bardzo podoba mi się to, jak moje dzieci czekają na kolejne tomy. Przypomina mi to, jak sama oczekiwałam kiedyś na kolejne wydanie Świata Wiedzy. 😉 A oni tym bardziej nie mogą się doczekać kolejnej części, ponieważ ma być o tym, o czym przedszkolaki najbardziej lubią rozmawiać o kupie. 🙂 „Dlaczego nie da się żyć bez kupy?” pojawi się w sprzedaży już 5 marca.

dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 009zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 003zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 011zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 004zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 005zaklad ze tego enie wiesz by .

Kolekcja „Zakład, że tego nie wiesz” składa się z 25 tomów, które ukazują się co 2 tygodnie w czwartki w kioskach, salonikach prasowych czy w Empiku. Tom I ukazał się 6 lutego w super cenie  – 6,99zł. Jeżeli ją przegapiliście, to nie martwcie się. Nic straconego. Całą prenumeratę można zamówić na www.zakladzetegoniewiesz.pl, a pojedyncze tomy na https://hitsalonik.pl/kolekcje/zaklad-ze-tego-nie-wiesz

Jeżeli nie chcecie przegapić żadnego tomu, to ja polecam zamówić prenumeratę. Nie dość, że pojedyncze egzemplarze są lepszej cenie, to dodatkowo otrzymacie prezenty! Każdy tom w prenumeracie kosztuje tylko 11,99zł (zamiast 14,99zł) – oszczędza się aż 70 zł i dostaje prezenty dla prenumeratów (z tomem 8 do otrzymania jest pojemnik do obserwacji roślin, rodzajów gleby, owadów; z tomem 14 zestaw do przeprowadzania eksperymentu). ?

dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 014zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 006zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 007zaklad ze tego enie wiesz by . dlaczego nie da sie zyc bez pieniedzy 015zaklad ze tego enie wiesz by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź