Menu
książki / książki dla dzieci

Historie, które powinno znać każde dziecko

Są takie książki, takie historie dla dzieci, które nigdy nie tracą na ważności, zawsze są tak samo aktualne. Czy czytane były 50 lat temu, czy czytane są teraz, wciąż tak samo bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnię. Takie właśnie są historie o Kubusiu Puchatku.

Kubusia Puchatka na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Dacie wiarę, że pierwsza książka o małym, niesfornym misiu kochającym miodek, powstała 1926 roku?! Czyli prawie 100 lat temu! Historie o Puchatku były pierwszymi książkami, które czytałam moim dzieciom, a robiłam to.. gdy jeszcze byli w brzuchu! Kilkukrotnie pisałam o tym, że dziecko w brzuchu mamy słyszy dźwięki z zewnątrz. A że ja nie jestem typem gadającym do brzucha, to czytałam.

Książki o Kubusiu wydały mi się najodpowiedniejszym wyborem. Wszystkie one przekazują takie uniwersalne wartości jak przyjaźń, empatia, pomoc potrzebującym i są pozbawione jakiejkolwiek agresji. Poza tym bardzo mnie uspokajały te historie. Przyjemnie czytało się o bohaterach, których sama lubiłam w dzieciństwie. A że moje ciąże nie należały do najspokojniejszych, Puchatek działał na mnie wręcz terapeutycznie.

Gdy dzieciaki już się urodziły, nadal bardzo często sięgałam po Puchatka, czytając im do snu. Jak były już nieco starsze i obserwowały książki, które im czytam, Puchatek na jakiś czas przestał ich interesować. Nie była to jednak wina samych historii, a tego, że miałam wydania z oryginalnymi ilustracjami, które nie przypadły do gustu moim dzieciom.

Dopiero te kolorowe, disneyowskie na nowo rozbudziły w dzieciakach miłość do niesfornego misia. I właśnie dziś chciałabym Wam pokazać nasz puchatkowy zbiór. Podpowiem tylko, że teraz wszystkie Kubusie Puchatki są na stronie EGMONT-u w promocyjnych cenach!

Kubuś i Przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem

To zbiór kilkunastu bajek o Kubusiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Każda z bajek ma ok 15 stron, ale całość jest bogato ilustrowana, więc rzeczywiście czytanie jednej historii może potrwać około pięciu minut. Idealne przed snem. Po takiej lekturze nie da się mieć koszmarów.

Do kupienia tutaj – Kubuś i Przyjaciele Bajki 5 minut przed snem

DSC_5656 by . DSC_5650 by . DSC_5653 by . DSC_5666 by .

Kubuś i Przyjaciele. Mini książeczka malucha

Książeczka wprowadzająca malucha w świat puzzli. Tak jak mój przedszkolak nie znosi puzzli, tak przy tej książce siada, wyciąga puzzle i składa. W środku znajdziecie trzy układanki, które bezpośrednio nawiązują do czytanej historii.

Do kupienia tutaj – Kubuś i Przyjaciele. Mini książeczka malucha

DSC_5698 by . DSC_5699 by . DSC_5700 by . DSC_5629 by . DSC_5633 by . DSC_5636 by . DSC_5643 by . DSC_5644 by . DSC_5701 by .

seria Opowiada Wanda Chotomska

To bardzo wyjątkowa seria autorstwa Wandy Chotomskiej – historie i Kubusiu przedstawione i zinterpretowane przez panią Wandę. Każdy z trzech tytułów skupia się na czymś innym. W „Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu” znajdziemy historie, z których dziecko może wyciągnąć naukę – na każdej rozkładówce gwiazdkami oznaczone zostały najważniejsze mądrości do zapamiętania. W „Kubuś i dobre maniery” dzieci wraz z misiem poznają dobre maniery – dowiadują się, jak zachować się w odwiedzinach, przy stole, kiedy mówić proszę, przepraszam, dziękuję. Z kolei w „Kubuś i jego gromadka” zagramy w naśladowankę z Krzysiem, upieczemy ciasteczka na niteczkach z Kangurzycą, posłuchamy o roślinach Królika.

Do kupienia tutaj – Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu

Do kupienia tutaj – Kubuś i dobre maniery

Do kupienia tutaj – Kubuś i jego gromadka

DSC_5667 by . DSC_5668 by . DSC_5669 by . DSC_5670 by . DSC_5672 by . DSC_5673 by . DSC_5674 by .

Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek

To trzy wyjątkowe historie – Przyjacielska pomoc, Przyjaciel zawsze wybacza i Opowieść filmowa. Ponadczasowe opowiadania nie tylko o mocy przyjaźni, ale też o tym, jak przezwyciężać strach, o tym, że warto wybaczać i że na bliskich zawsze można liczyć. A wszystko to z pięknymi, disneyowskimi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek

DSC_5675 by . DSC_5677 by . DSC_5678 by . DSC_5679 by .

Kubuś i przyjaciele. Opowieści o życzliwości

Bardzo ładne wydanie (doskonałe na prezent!) czterech opowiadań o życzliwości – Kubusiowa lekcja życzliwości, Kubuś i kaczątko, Przyjaciel zawsze wybacza oraz Przyjacielska pomoc. Te tytuły mówią same za siebie. Każda z historii może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem o mocy przyjaźni i życzliwości.

Do kupienia tutaj – Kubuś i przyjaciele. Opowieści o życzliwości

DSC_5683 by . DSC_5688 by . DSC_5690 by . DSC_5693 by . DSC_5695 by . DSC_5697 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź