Rozpoczynając budowę donu 10 lat temu, staraliśmy się wybierać nowocześniejsze rozwiązania. Mimo że wtedy było ich niewiele, w porównaniu z tym, co teraz oferuje nam rynek. Zainstalowaliśmy powietrzną pompę ciepła, rekuperację, ogniwa fotowoltaiczne, solarne, system inteligentnego domu, różnego rodzaju czujniki czy głośniki w ścianach. Po co Wam o tym piszę, skoro większość z nich wymaga jednak albo większych nakładów finansowych albo rozkuwania ścian? Ano dlatego, że teraz pojawiają nowoczesne rozwiązania, ułatwiające życie, które można zainstalować w każdym miejscu, w kilka minut. Poza tym są niedrogie i nadają się nawet na prezent dla fana nowych technologii.
Jak już nie możecie się doczekać linku, to łapcie – fajny prezent dla każdego
Jakiś czas temu od marki WiZ dostaliśmy paczkę z nowymi, kolorowymi żarówkami. To nowy wymiar inteligentnego oświetlenia domu. Pomijając już to, że żarówki mają wiele różnych zastosowań (o czym dalej), to musicie wiedzieć, że odpowiednio dobrane dobrana temperatura i intensywność światła mają wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W żarówkach WiZ mamy aż 64000 odcieni bieli i 16 milionów kolorów!
Instalacja żarówek WiZ jest super łatwa. Wystarczy wykręcić starą żarówkę i wkręcić nową. Następnie pobieramy aplikację WiZ na telefon, łączymy się z żarówką i światł kolorowych świateł stoi przed nami otworem. Kolory w żarówce możemy zmieniać nie tylko za pomocą aplikacji, ale również głosowo (z pomocą systemów rozpoznawania głosu – poprzez np. Asystent Google, Alexę (Amazon) oraz Siri).
Do czego można używać kolorowych żarówek WiZ? Zastosowań jest mnóstwo. Podpowiem, w jakim celu my ich używamy.
Do zabawy
Żarówkami można świetnie się bawić. Kolorowe światło do zabawy można wykorzystać na wiele sposobów. Mój przedszkola ma teraz fazę na statki. Jego pokój często więc zamienia się w wielki akwen wodny dzięki zmianie światła na niebieski lub turkusowy. W takim pokoju zabawa statkami wchodzi w inny wymiar. Dzięki kolorowemu oświetleniu możecie nadać Waszemu pomieszczeniu zupełnie nowy charakter.
Gdy ręce zajęte
Jak już wspominałam, żarówkami WiZ można sterować głosowo. Idealnie sprawdza się to wtedy, gdy wchodzimy do domu z zakupami, niesiemy kolację do podania na stół, czy niesiemy śpiące dziecko na rękach.
Gdy nie możemy znaleźć włącznika
Żarówki mogą się też sprawdzać w bardzo ciemnych pomieszczeniach (wp. w piwnicy, czy na strychu) lub po prostu w nocy, kiedy nie możemy znaleźć włącznika światła. Wystarczy powiedzieć.
Gdy chcemy powoli sie budzić
Nie wiem, jak Wy, ale ja nienawidzę, gdy jestem budzona bardzo mocnym światłem. Od razu jestem wtedy poddenerwowana. Najlepiej czuję się wtedy, gdy powoli, stopniowo podnoszę intensywność światła.
Gdy nie chcemy męczyć oczu
Inne światło potrzebne jest do odpoczynku, inne do pracy, inne do oglądania telewizji, inne do wykonywania makijażu itp. Teraz to wszystko możemy ustawić jednym kliknięciem.
Gdy w jednym miejscu potrzebujemy dwóch różnych rodzajów światła
Nie zawsze do sterowania światłem trzeba korzystać z aplikacji. W żarówce WiZ można ustawić dwa tryby, które będą działały zamiennie po pstryknięciu włącznika światła – np. pstryk – światło zimne, pstryk – światło ciepłe, pstryk – światło zimne, pstryk – światło ciepłe itd. Wystarczy to zaprogramować i aplikacja nie jest nam potrzebna.
Gdy słyszymy jakieś dźwięki…
Kto mieszka w domu, ten wie, że domy często nocą wydają dźwięki… A to drewno pracuje, a to w rurach słychać jakieś stuki czy bulgotania, a to za oknem przebiegnie jakiś zwierz. Mimo że mamy w domu różne systemy bezpieczeństwa, to gdy przed zaśnięciem (a zawsze zasypiam ostatnia) słyszę takie dźwięki, budzą one mój niepokój. Teraz, dzięki żarówkom, czuję się bezpieczniej. Wystarczy, że zdalnie, przez aplikację (lub nawet głosowo) uruchomię światła na dole, nie ruszając głowy z poduszki. To może się też sprawdzać wtedy, gdy nie ma nas w domu, a chcielibyśmy pokazać, że jednak jesteśmy. Wystarczy kilka klików, będąc np. tysiące kilometrów od domu.
Gdy chcę coś zakomunikować
Już nie trzeba krzyczeć do męża, dzieci, żeby przyszli, bo obiad, bo ich potrzebuję itp. Wystarczy dać znak światłami i wszystko jasne. 🙂
Gdy chcę wprowadzić pewien nastrój
Żarówki mają zaprogramowane różne tryby. Wieczorem możemy więc na przykład włączyć tryb kominkowy czy też romantyczny.
Gdy organizujemy imprezę
Żarówki mają też tryb imprezowy. Polega on na szybkiej zmianie kolorów. Gdy w jednym pomieszczeniu wkręcimy kilka żarówek zmieniających kolory, możemy poczuć się jak w klubie.
Żarówkami możecie stersować z każdego miejsca na ziemi, możemy dać dostęp do nich każdemu domownikowi. Wi-Fi pozwala dużej liczbie użytkowników kontrolować dużą liczbę inteligentnych żarówek jednocześnie. Dzięki chmurze WiZ łatwo integruje się z większością innych podłączonych systemów, dzięki czemu możemy korzystać z wyzwalaczy w innych ulubionych aplikacjach. W ten sposób możemy połączyć żarówki z czujnikami ruchu, temperatury, deszczu, czujnikami tlenku węgla, ustawić np. włączenie i wyłączenie żarowek przed domem, gdy słońce jest 15 stopni nad horyzontem i na odwrót.
No czy to nie jest dobry pomysł na prezent?
Brak komentarzy