W dzisiejszym zestawieniu dla maluchów znajdziecie sporo genialnych pozycji. Wiele z nich sprawdzi się jako świetna pomoc wspierająca rozwoju mowy.
Jano i Wito na wsi
Jest, jest, jest! To już szósty tytuł serii „Jano i Wito”. I będzie to chyba mój ulubiony tytuł. Nie dość, że jest on o wsi, na której się wychowałam i mieszkam obecnie, to swoją premierę ma 11 marca – w dniu urodzin mojego męża i mojego ukochanego dziadka. W tej części poza chłopcami, to właśnie dziadkowie grają główne role.
Jano i Wito wybierają się bowiem w odwiedziny do dziadków na wieś. Na miejscu okazuje się jednak, że dziadek jest chory i strasznie kicha. Chłopcy szukają kocyka, żeby przykryć dziadka. Babcia zrobiła kocyk na drutach, ale w domu nigdzie go nie ma. Dziadek śpi i kicha APSIK!, babcia chrapie CHRRRR, więc dzieciaki postanawiają sami znaleźć kocyk. Ten tytuł, tak samo jak poprzednie z serii, jest pełen wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Tym razem dzieciaki posłuchają odgłosów konia, krowę, świnię, kota, psa, kaczkę, bociana, no i oczywiście traktor!
W tym tytule oczywiście została zachowana ta sama forma, co w poprzednich częściach – wiele powtórzęń, które również genialnie wspierają rozwój mowy, białe tło, wyraziste ilustracje, które nie rozpraszają dziecka i pozwalają mu się skupić. No i oczywiście elementy sensoryczne. Tym razem jest to motek włóczki i kocyk. W tej części elementy zostały pokryte flokiem i są naprawdę baaardzo wyszuwalne. Już nawet na zdjęciu poniżej (z włóczką) możecie zobaczyć, jak prezentuje się element dotykowy. Bardzo, bardzo polecam wszystkim maluchom. Od tej książki nie ucieknie żadne dziecko! A przy okazji wesprzecie jego rozwój mowy. Tylko ostrzegam – będziecie ją czytać po kilkadziesiąt razy. 😉
Do kupienia tutaj – Jano i Wito na wsi
seria Poka i Mina
Przepiękna, nowa seria dla maluchów, która w bardzo fajny sposób opowiada o codziennych wyzwaniach, jakie spotykają lub mogą spotkać dzieciaki. Opowiada ona o małej Poce, która chce być bardzo samodzielna i o jej opiekunie – Poce, który bardzo ją wspiera w tym dążeniu. Brakowało mi takiej serii. Gdy moi chłopcy byli mali, to czytaliśmy przygody Eli, Bolusia, Bobo, ale ciągle brakowało nam tytułów, które w ciekawy sposób poruszałyby tematy bliskie dzieciom i byłyby po prostu ładne (Kicia Kocia raczej nie wpisywała się w te oczekiwania ;)). Jeżeli Wam równiez brakuje takich tytułów, to bardzo polecam Pokę i Minę. Mam nadzieję, że pojawi się więcej tytułów.
Do kupienia tutaj – Poka i Mina. W muzeum
Do kupienia tutaj – Poka i Mina. Piłka nożna
seria Ani Trawki
Anię Trawkę na pewnoe większość z Was kojarzy. Ania jest autorką bloga Nebule. Z wykształcenia jest również logopedą. Ania jakiś czas temu wydała trzy książeczki, które również wspierają rozwój mowy. Książeczki mają swoje części. Pierwsza jest Agugu, druga Akuku, a trzecia Gadu Gadu. W pierwszej książce Agugu mamy samogłoski i krótkie słowa, w drugiej Akuku są to czasowniki, a w trzeciej Ania zebrała popularne wierszyki, które mają pozytywny wpływ na rozwój mowy. Cała seria przeznaczone jest dla dzieci od 0 do 3-4 lat. Całość wydana jest w ciekawej formie. Ania oczywiście zadbała o to, żeby ilustracje były przedstawione na białym tle, żeby zachęcały dziecko do skupienia uwagi.
To co wyróżnia tę serię to to, że wszystkie wyrazy nie tylko pochodzą z najbliższego otoczenia dziecka, ale również zapisane są w taki sposób, w jaki dziecko ani je wypowiadało – np. piesek nie robi hau, hau, a łał, łał.
Do kupienia tutaj – A gugu
Do kupienia tutaj – A kuku
Do kupienia tutaj – Gadu Gadu
Do kupienia tutaj – Pakiet trzech książek
Książki wyszukiwanki
Wasze dzieci lubią książki wyszukiwanki? Moje ostatnio kochają. Gdzie jest słoń? i Rozgwiazdo, gdzie jesteś? to dwa tytuły z wyszukiwankami dla najmłodszych. Poza tym, że służą one do zabawy z dzieckiem, to uwrażliwiają malucha na problem zanieszczania mórz i oceanów oraz wycinki drzew. Dziecko najpierw szuka zwierzaka w jego naturalnym środowisku, a potem, z każdą stroną, robi sie coraz mniej ciekawie – w wodzie pojawia się coraz więcej śmieci, a w lesie znikają kolejne drzewa i pojawiają się budynki. Baaardzo Wam polecam.
do kupienia tutaj – Rozgwiazdo, gdzie jesteś?
Do kupienia tutaj – Gdzie jest słoń?
Guzikowa książka
Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju pstryczki, przyciski, guziki. Nie ma więc szans, że nie spodoba im się Guzikowa książka. Są tu guziki do łaskotania, do glaskania, do skakania. Zapewniam Was, że przy tych guzikach będzie mnóstwo zabawy. Poza tym, że książka świetnie angażuje dziecko do aktywnego czytania, to – przy okazji – zaznajamia malucha z kolorami. W tym zestawieniu będe nieco nudna, ale – POLECAM!
Do kupienia tutaj – Guzikowa książka
Rok na ulicy Czereśniowej
Jeżeli macie w domu malucha, to pewnie już poznaliście tę niesamowitą ulicę. Tym razem okazał się zbiór wszystkich części w jednej. Rok na ulicy Czereśniowej zawiera w sobie wszystkie tytuły odtyczące Czereśniowej, jakie ukazały się w Polsce – wiosnę, lato, jesień, zimą, a także dzień i noc. Jeżeli jeszcze nie znacie Czereśniowej, to baaaardzo Wam polecam właśnie ten tytuł. Moje dzieciaki kochały Czereśniową i mieliśmy chyba wszystkie tytuły, a tu macie wszystko w jednym.
Czereśniowa to taki klasyk, który trzeba mieć. Ale nie mieć, żeby mieć – te książki są kochane przez dzieci. Każda strona to pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Te książki dają możliwość tworzenia niezliczonych historii. Wyszukiwanie kolejnych bohaterów i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.
Do kupienia tutaj – Rok na Ulicy Czereśniowej
seria Ta książka jest…
I kolejne interaktywne cudo. Tym razem dziecko może zaadoptować książkowego psa lub kota. Oba tytuły rozwijają zdolności manualne, a także uczy maluchów zwierzęcej mowy ciała, empatii wobec ich potrzeb i umiejętności przewidywania ich zachowań. A zwierzak na kolejnych stronach szczęśliwie reaguje słowa i pieszczoty. Bardzo fajna rzecz.
Do kupienia tutaj – Ta ksiązka jest kotem
Do kupienia tutaj – Ta ksiązka jest psem
Pucio. Domino
Pucia raczej nie muszę Wam przedstawiać. Niedawno ukazały się dwie gry z Puciem w roli głównej. Jedną z nich jest właśnie Domino. Zasady domina na pewno są Wam dobrze znane. Tym razem na poszczególnych kafelkach znajdują się postacie znane dzieciom z książek o Puciu. Na odwrocie ilustrowanych kafelków znajdują się kafelki z kropkami odzwierciedlającymi układ kropek na kostkach do gry. Do Domina dołączona jest również instrukcja z opisem, jak bawić się z dzieckiem. Gratka dla fanów Pucia.
Do kupienia tutaj – Pucio. Domino
Pucio. Gdzie to położyć?
Drugą grą związaną z Puciem jest Pucio. Gdzie to położyć? to świetna gra kształtująca wyobraźnię przestrzenną oraz ucząca dzieci znaczenia różnych przyimków. Dziecko układa przedmioty w odpowiednich miejscach na planszach (np. na stoliku w salonie, pod krzesłem w kuchni, w pudełku) według załączonej instrukcji lub poleceń wymyślonych przez rodzica. Bardzo fajna, edukacjna gra.
Do kupienia tutaj – Pucio. Gdzie to położyć?
1 Comment
Agnieszka
9 marca 2020 at 15:54Super! Gratuluję i podziwiam! 🙂