Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #20

Wiecie, że ostatni wpis z nowościami dla maluchów był w listopadzie? Jak ja mogłam Was tak zaniedbać?! To chyba wynika z tego, że Witek teraz coraz częściej sięga po książki z Jaśka pokoju i nie potrzebuję mu kupować aż tylu nowości. Ale potrzebuję ich sama dla siebie. 😀 Dajcie znać w komentarzach, co macie fajnego dla maluchów, bo dziś albo jutro będę robić zamówienie książkowe.

Gdzie jest rybka?

Gdy pierwszy raz spojrzałam na okładkę tej ksiazki, myślałam, że autorem jest Taro Miura. A tu proszę – Taro Gomi. Obaj są japońskimi ilustratorami i autorami książek dla dzieci. „Gdzie jest rybka?” to prosta wyszukiwanka dla najmłodszych. Z każdą stroną wzrasta poziom trudności. Myślę, że już roczne maluchy mogą być zainteresowane tą pozycją.

Do kupienia tutaj – Gdzie jest rybka?

DSC_4936 by . DSC_4937 by . DSC_4938 by . DSC_4939 by . DSC_4940 by .

Wielki Konkurs Kup

Ostatnio temat kup u nas na topie. Witek odpieluchowany, ale kupy wciąż wzbudzają niemałe zainteresowanie. „Wielki Konkurs Kup” to pozycja autora Guido van Genechten, który książkach dla dzieci na temat kup się specjalizuje (kojarzę co najmniej trzy kupowe tytuły jego autorstwa). Ta jednak średnio przypadła moim dzieciom do gustu. A i ja przyznaję, że spodziewałam się po niej czegoś innego. Król w swym królestwie organizuje konkurs kup. Różne zwierzątka przynoszą królowi najbardziej fantazyjne kupowe budowle do oceny. Zwycięzca może być jednak tylko jeden. Co najbardziej spodoba się królowi? Jeżeli chcecie sprawdzić, to kupcie. U nas książka została raz przeczytana i rzucona w kąt.

Do kupienia tutaj – Wielki Konkurs KupDSC_4941 by . DSC_4943 by . DSC_4944 by . DSC_4945 by . DSC_4946 by .

Seria o Gabrysiu

Wydawnictwo Tekturka nam się rozkręca. Tym razem Agnieszka Starok (która jest nie tylko autorką, ale i wydawcą) stworzyła serię dla najmłodszych. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 1-3. Cała ilustrowana jest prawdziwymi zdjęciami, co na pewno spodoba się rodzicom, którym bliska jest metoda Montessori. Ładne zdjęcia, krótkie zdania. Myślę, że pozycja może spodobać się dzieciom, które ciężko jest zachęcić do czytania. W tym przypadku może je zachęcić zdjęciowa forma wydania.

Do kupienia tutaj – Gabryś w domu

Gabryś nad jeziorem

Gabryś na wsi

Gabryś w lesie
DSC_4947 by . DSC_4948 by . DSC_4949 by . DSC_4950 by . DSC_4951 by . DSC_4952 by . DSC_4953 by . DSC_4954 by . DSC_4955 by . DSC_4956 by . DSC_4957 by . DSC_4958 by . DSC_4959 by .

Zły Kocurek nie lubi cukierków

W piątek pokazywałam Wam Kocurka w wersji dla starszych dzieci. Dziś Zły Kocurek dla maluchów. Kocurek nie chce zjeść tego, co kocurki powinny jeść. Rzuca się na słodycze. Niestety, ma to na niego zgubny wpływ. Bardzo prosta, przyjemna historia, pokazująca maluchom, że słodycze mogą zaszkodzić.

Do kupienia tutaj – Zły Kocurek nie lubi cukierkówDSC_4960 by . DSC_4961 by . DSC_4962 by . DSC_4963 by .

Przygody Myszki Misi

Historia stworzona i wydana przez Gosię Stelmach-Lewandowską – logopedę z Warszawy. Mimo że książka nie jest dostępna w księgarniach, w ciągu trzech miesięcy została sprzedana w ponad 1300 egzemplarzy. Książeczkę możecie kupić na stronie Gosi. Jak możecie się domyślić, nastawiona jest na rozwój mowy – naszpikowana jest wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Poza tym jest pozycją interaktywną (wchodzi w interakcje z małym czytelnikiem), zawiera ćwiczenia i zabawy logopedyczne, a także płytę CD. Nie znajdziecie drugiej takiej w księgarniach. 🙂

Do kupienia tutaj – Przygody Myszki MisiDSC_4964 by . DSC_4965 by . DSC_4966 by .

Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy

Do Tupcia Chrupcia Jaśka nie mogłam przekonać. Witek czasem usiądzie, posłucha, ale sam po te pozycje nie sięga. Trochę szkoda, bo Tupcio porusza naprawdę ciekawe zagadnienia. Tutaj o tym, że mama musi wrócić do pracy, a poniżej o mówieniu prawdy.

Do kupienia tutaj – Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracyDSC_4967 by . DSC_4968 by . DSC_4969 by . DSC_4970 by .

Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!

Do kupienia tutaj – Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!

DSC_4986 by . DSC_4987 by . DSC_4988 by . DSC_4989 by .

Mój najlepszy elementarz

Elementarzy mieliśmy już kilka. „Mój najlepszy elementarz” to nowość wydanictwa Babaryba. Wyróżnia się na tle innych przede wszystkim ilustracjami. Są bardzo rysunkowe. Ilustracje do niej stworzył Richard Scarry. Jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Książka uczy maluchów części ciała, pór roku, nazwy zwierząt, zawodów, pojazdów i oswaja dziecko z setkami innych słów.

Do kupienia tutaj – Mój najlepszy elementarz

DSC_4971 by . DSC_4972 by . DSC_4973 by . DSC_4974 by . DSC_4975 by .

Mogę grać z Wami?

Najnowsza część przygód świnki Malinki i słonia Leona. Tym razem przyjaciele spotykają węża, który chce rzucać z nimi piłkę. Ale jak tu rzucać i łapać, jak się nie ma rąk? Mo Willems jak zwykle w dobrej formie. Pozycja bardzo zabawna i przyjemna w odbiorze. Myślę, żeby podebrać ją Witkowi i podsunąć Jaśkowi, bo powinna świetnie się sprawdzić jako tytuł do samodzielnego czytania dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem.

Do kupienia tutaj – Mogę grać z Wami?DSC_4976 by . DSC_4977 by . DSC_4978 by . DSC_4979 by . DSC_4980 by .

Tydzień na budowie

Jako że Witek jest fanem pojazdów wszelkich, tego tytułu nie mogło u nas zabraknąć. Spychacz, koparka wywrotka, betoniarka, walec. To wszystko jest potrzebne, żeby zbudować dla dzieciaków plac zabaw. Każdego dnia pojazdy dzielnie pracują, aby w weekend dzieci mogły już bawić się na ukończonym placu zabaw. Prosta, przyjemna historia, która spodoba się każdemu fanowi pojazdów. Poza tym uczy dzieciaki dni tygodnia!

Do kupienia tutaj – Tydzień na budowieDSC_4981 by . DSC_4982 by . DSC_4983 by . DSC_4984 by . DSC_4985 by .

 

Przejścia nie ma!

Pewien generał chciał przejść do historii. Nie wiedział w jaki sposób to zrobić, więc zarządził, że prawa strona książki ma być pusta. No i była. Przejścia nie było. Do czasu. Dosyć specyficzna pozycja, ale dzieciom się podoba.

Do kupienia tutaj – Przejścia nie ma!
DSC_4990 by . DSC_4991 by . DSC_4992 by . DSC_4993 by . DSC_4994 by . DSC_4995 by .

NOWE AlaAntkowe BLW

I na koniec książka, która – co prawda – nie jest dla dzieci, ale rodzicom małych dzieci na pewno przypadnie do gustu. „Nowe AlaAntkowe BLW” to drugi już tytuł wydany przez Asię i Anię z bloga Ala’Antkowe BLW. Pierwszy okazał się bestsellerem. Metoda BLW to sposób na zachęcenie dziecka do poznawania nowych smaków. Asia i Ania podpowiadają polskim rodzicom, jak podejść do tego tematu i podsuwają nam mnóstwo ciekawych, autorskich przepisów na zdrowe i zbilansowane posiłki dla malucha.

Do kupienia tutaj – Nowe AlaAntkowe BLW

Alaantkowe BLW001 by . Alaantkowe BLW002 by . Alaantkowe BLW003 by . Alaantkowe BLW004 by . Alaantkowe BLW005 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • nieperfekcyjnie.pl
    20 lutego 2018 at 09:44

    „Tupcia Chrupcia” mamy, ale bardzo zaintrygowało mnie kilka tytułów, które już sobie zapisałam.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź