Prezenty na zająca

Wczoraj znajomy napisał do mnie: „Napisz jakiś inspirujący post o prezentach na zajączka, ale dla normalnych ludzi, a nie burżujskie samochodziki za 1000 zł”.

No to już. Zaczynamy.

Dodam tylko, że zawsze, słysząc o prezentach na zajączka, czuję się stara. Myślę wtedy „za moich czasów tego nie było”. W mojej rodzinie nie praktykowało się wręczania prezentów z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Zauważyłam, że od kilku lat się to zmienia. Z jednej strony jestem zdania, że jest to kolejny pomysł na wyciągnięcie od ludzi pieniędzy, z drugiej myślę sobie, że drobny upominek nie zrobi dziecku krzywdy. Ważne, żeby to było coś symbolicznego. Żeby nie przysłoniło całej idei świąt, było małym, nieszkodliwym dodatkiem. I nie zagraciło pokoju.

Klikając na podpis danej propozycji zostaniecie od razu przeniesieni na stronę, na której można ją kupić.

0-1

Takie maluchy potrzebują raczej niewiele zabawek. Jeżeli miałabym polecić coś niedrogiego, to na pewno byłaby to jakaś książka, gryzak i hmm… piłka. Tak, piłka! Ale nie taka zwykła, gumowa. Świetnym prezentem będzie piłka oball, która rozwija umiejętność chwytania, sprzyja rozwojowi ruchowemu dłoni i palców, a także słuchowemu. Zachęca również malucha do przemieszczania się. Jako gryzak najlepiej sprawdziła się u nas niezastąpiona żyrafka Sophie, która wytworzona jest z naturalnej w 100% gumy, pomalowana jest farbą spożywczą (która pachnie), ma bardzo fajny kształt (przez co maluchowi wygodnie jest nią operować) oraz całkiem przyjemną dla ucha piszczałkę. O książkach pisałam już wcześniej w poście Niezbędnik pierwszego roku – książki. Moim typem na prezent zajączkowy dla dziecka w tym wieku byłaby zdecydowanie „Księga dźwięków”.

th_500x500x96_w02111

1. – żyrafka Sophie
2. – piłka oball
3. księga dźwięków

1-3

Chciałam zrobić kategorię 1-2 i 2-3, ale to chyba bez sensu. Dzieciaki z kategorii 2-3 też chętnie bawią się zabawkami przeznaczonymi dla tych 1-2, a jeżeli maluch z 1-2 jest jeszcze za mały na zabawkę 2-3, to wcale nie znaczy, że za kilka tygodni nie będzie już gotowy na to, aby się nią bawić.

Mały artysta

Czyli wszystkie zabawki, które usprawniają małą motorykę, a przy okazji sprawiają dziecku wiele frajdy. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju kredki, farby do malowania palcami (pisałam o nich TU), znikopisy, stempelki czy masy plastyczne (plastelina, ciastolina lub – wynalazki odstatnich lat – coolinda, bubber albo piasek kinetyczny). Świetne porównanie mas plastycznych znajdziecie na blogu Czym zająć malucha?

artysta

1. – Znikopis
2. – kredki kamyki
3. – Stempelki
4. – Bubber
5. – coolinda
6. – piasek kinetyczny

Puzzle i układanki

To zawsze jest na czasie. Dla młodszych maluchów wieże edukacyjne, puzzle z uchwytami, dla starszych puzzle kilkuelementowe.

puzzle

1. – piramida Janod – pory roku
2. – puzzle duo Djeco – zwierzątka i ich obiady
3. – drewniane puzzle dwuelementowe Djeco
4. – drewniane puzzle magnetyczne Djeco
5. – klocki djeco
6 – drewniana wieża edukacyjna Tidlo

Zabawki do kąpieli

Większość dzieci po skończeniu pierwszego roku przestaje traktować kąpiel jako nieprzyjemną konieczność i zaczyna zauważać, że w trakcie mycia można się świetnie bawić. Na rynku jest wiele ciekawych zabawek, które urozmaicą kąpiel i być może sprawią, że małe brudasy, które nie cierpią tej czynności, nie będą mogły doczekać się wieczornych zabaw w wannie.

do kapieli

1. – bańki do kąpieli Boon
2. – piankowe puzzle – abecadło
3. – piankowe puzzle Boon
4. – deszczowa piłka Plui
5. – ośmiorniczki
6. – kredki do kąpieli

Rozwój mowy podczas zabawy

O to doskonale zadbają książki i różnego obrazki. Książka zawsze jest dobrym prezentem. Według mnie chyba najlepszym. Dla dzieciaków w tym wieku doskonałym wyborem będą pozycje, które w prosty i przyjemny sposób poszerzą zasób słów malucha.

ksiazki

1. – 100 pierwszych słów
2. – memory CzuCzu
3. – Moje pierwsze słowa
4. – Pierwsze słowa – od 1 do 3
5 – Na ulicy Czereśniowej
6 – Słowa – kolekcja Pierwsze kroki

Zabawki do piasku

Zdecydowana większość maluchów uwielbia zabawy w piasku, a już za chwilę zacznie się piaskownicowy sezon. Pomyślicie – a co można kupić dziecku innego poza wiaderkiem i łopatką? I tu się zdziwicie. Gadżety piachowe mają się całkiem dobrze i wyglądają tak, że mam ochotę kupić je wszystkie.

do piachu

1. – wielofunkcyjne foremki z Ikei
2. – zwijane wiaderko Scrunch-Bucket
3. – łopatka do piasku z sitkiem Scoppi
4. – wielofunkcyjna łopatka Triplet
5. – wiaderko do wody i piasku Ballo

Więcej propozycji znajdziecie tutaj – prezent na zajączka

 

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *