Menu
Podróże / Polska

Pierwsze centrum mądrej zabawy już otwarte – Smart Kids Planet w Warszawie

14 września w Warszawie, na PGE Narodowym zostało otwarte niezwykłe miejsce dla dzieci. Miejsce, które wspiera mądrą zabawę dzieci. Wiem z pewnych źródeł, że za tym całym projektem stoi pewien tata, który miał dość chodzenia ze swoim synem do kolejnych kulkowni czy Kopernika. Postanowił więc stworzyć coś pomiędzy. Coś, co połączy dobrą zabawę z nauką. I po naszych pierwszych odwiedzinach mogę śmiało przyznać, że mu się to udało. Wszystko jest niesamowicie przemyślane, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Niektóre atrakcje przypominają mi Lego House w Billund! No naprawdę jest czad!
Na powierzchni 2400m2 utworzonych zostało 6 stref tematycznych (podzielonych na kategorie wiekowe) oraz 5 sal warsztatowych. Atrakcje będą przeznaczone dla dzieciaków od 0 do 12 lat. Na miejscu można również zorganizować urodziny. Ale o tym zaraz Wam napiszę więcej pod zdjęciami. Cały nasz pobyt relacjonowałam na instastories. Zapisałam Wam tę relację – możecie ją obejrzeć na moim koncie na instagramie w wyróżnionych relacjach – matkawariatkapl

W trakcie mojej relacji najczęściej pojawiającym się pytaniem było to, do kiedy trwa wystawa. Otóż ona nie trwa, ona jest tam na stałe. 🙂 To będzie piękne miejsce na mapie Warszawy, które na pewno pokochają rodziny z dziećmi. Smart Kids Planet jest czynne codziennie, chyba że na PGE Narodowym trwają jakieś większe wydarzenia i dla bezpieczeństwa Smart Kids Planet musi być zamknięte. Jeżeli będziecie się wybierać z dzieciakami, to wcześniej zerknijcie na FB Smart Kids Planet – na pewno będą informować o wszystkich dniach, kiedy będą zamknięci.

Całe centrum mieści się na 2400 m2. Generalnie nie jest to ogromna przestrzeń, ale naprawdę jest, co robić i są tam takie atrakcje, od których trudno oderwać dzieciaki. Drugim najczęściej pojawiającym się pytaniem, które zadawaliście mi po obejrzeniu naszej relacji, było to, ile godzin tam spędziliśmy. My byliśmy tam 5 godzin i pewnie dzieciaki siedziałyby jeszcze dłużej gdyby nie to, że mieszkamy od Warszawy 500 km i musieliśmy już wracać do domu. Pytaliście również o tłumy. Na to pytanie nie mogę Wam odpowiedzieć. My byliśmy na otwarciu i można powiedzieć, że było tak optymalnie. Nie wpadało się na ludzi, z każdych atrakcji można było bez problemu skorzystać.

Więcej o Smart Kids Planet, cenach, godzinach otwarcia i innych rzeczach organizacyjnych możecie przeczytać tutaj – Smart Kids Planet. Tymczasem zapraszam Was na relację po centrum.

smart kids planet002centrum madrej zabawy by .

Pierwszą strefą, na którą traficie zaraz po wejściu do centrum jest strefa Tuptaj. Przeznaczona jest ona dla najmłodszych maluchów – nawet tych poniżej roczku. W tej strefie znajdziecie m.in. suche baseny z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie i sensoryczną kryjówkę z szeleszczącymi elementami i okienkami.

smart kids planet030centrum madrej zabawy by .

Podłoga w tej strefie jest miękka i zachęca maluchy do nauki pełzania, raczkowania czy chodzenia.

smart kids planet031centrum madrej zabawy by .

Maluchy na pewno będą nią zachwycone. Całość jest ogrodzona, więc rodzic nie musi się martwić, że maluch nagle przejdzie do innej strefy.

smart kids planet005centrum madrej zabawy by .

Druga część strefy Tuptaj również przeznaczona jest dla maluchów, ale tych już nieco bardziej mobilnych. Znajdziecie tu m.in. drewniany domek z ukrytymi piankowymi elementami, tablicę sensoryczną, stół do zabawy drewniany autkami.

smart kids planet006centrum madrej zabawy by .

Jest też ściana wspinaczkowa.

smart kids planet007centrum madrej zabawy by .

I wiele miejsc, w których można się schować.

Webp.net-gifmaker-196 by .

Ale największym hitem były grające panele. Każdy wydobywa z siebie inny dźwięk.

smart kids planet003centrum madrej zabawy by .

A to już salka urodzinowa. W Smart Kids Planet znajdują się 4 salki – wodny świat, leśny świat, smartkowa i piłkarska. Na zdjęciu widzicie smartkową.

smart kids planet008centrum madrej zabawy by .

Tak, te fotele to prawdziwe fotele ze stadionu. Moje dziecko od razu uznało, że chce mieć urodziny w Smart Kids Planet. To nic, że do Warszawy 500 km i nikt by nie przyszedł. 😉

smart kids planet032centrum madrej zabawy by .

Zaraz za strefą Tuptaj znajduje się strefa Twórz. Ta strefa przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Tu dzieciaki moga np. wcielić się w rolę budowniczych, przyodziać się w specjalne kamizelki i kaski.

smart kids planet012centrum madrej zabawy by .

I za pomocą dźwigu…

smart kids planet033centrum madrej zabawy by .

…i całej góry klocków…

smart kids planet036centrum madrej zabawy by .

… czasem też przy wykorzystaniu ojca…

smart kids planet037centrum madrej zabawy by .

…i taczki…

smart kids planet025centrum madrej zabawy by .

…budować niesamowite budowle.

smart kids planet040centrum madrej zabawy by .

prawda, że widać już jakiś zamysł architektoniczny?

smart kids planet009centrum madrej zabawy by .

Jest również machinarium, które pozwala puszczać kulki przez kulodrom.

Webp.net-gifmaker-198 by .

Kulki u góry poruszają się dzięki pompom powietrza, ale na dół musimy ściągnąć je sami.

smart kids planet034centrum madrej zabawy by .

Ok, to teraz przejdźmy do kolejnej, niezwykłej strefy – Fantazjuj.

smart kids planet020centrum madrej zabawy by .

Tutaj dzieciaki na początku wybierają sobie kolorowankę. Są to różnego rodzaju pojazdy jeżdżące, pływające, latające.

smart kids planet021centrum madrej zabawy by .

Po pokolorowaniu kolorowanki wystarczy podłożyć ją pod skaner, wcisnąć jeden przycisk i obserwować, jak nasz pojazd…

smart kids planet035centrum madrej zabawy by .

Porusza się po ścianach całego pomieszczenia.

smart kids planet022centrum madrej zabawy by .

Na ścianach znajdują się również interaktywne przyciski.

smart kids planet023centrum madrej zabawy by .

Gdy my byliśmy w Smart Kids Planet, na ścianach pokazywało się miasto, ale słyszałam, że jest też do wyboru krajobraz kosmosu. Wtedy koloruje się chyba rakiety i statki kosmiczne.

smart kids planet010centrum madrej zabawy by .

A to już strefa Odkrywaj. Znajduje się w niej wielka rakieta, która przy okazji jest również zjeżdżalnią.

Webp.net-gifmaker-197 by .

Ma tez niewielką ściankę wspinaczkową.

smart kids planet013centrum madrej zabawy by .

A to jedyna atrakcja, która była nieczynna w dniu otwarcia – magiczny park. Na powierzchni stołu interaktywnego wyświetlana jest projekcja parku – aby wykreować siatkę ścieżek, rzeczek lub kolejki wąskotorowej, wystarczy poukładać na nim specjalne drewniane klocki. Podobną atrakcję widzieliśmy w Lego House w duńskim Billund.

smart kids planet028centrum madrej zabawy by .

W tej strefie znajdziecie również ekran dotykowy z bardzo ciekawymi aplikacjami. Tutaj akurat widać grę która polega na zrobieniu zakupów listy. Następnie idzie się z koszykiem do kasy i płaci odpowiednią kwotę. Bardzo edukacyjna rzecz.

smart kids planet014centrum madrej zabawy by .

Prętki skrętki to tablica stworzona z ponad 900 przezroczystych pikseli, które poprzez przekręcanie ich wokół własnej osi, podświetlają się na siedem różnych kolorów. Niektórzy tworzy naprawdę cudne ilustracje.

smart kids planet044centrum madrej zabawy by .

A to już przebieralnia. Dzieci moga tu zobaczyć siebie w przeróżnych strojach. Wystarczy machnąć ręką, żeby zmienić strój. Tu mój syn w roli księżniczki. 😉

smart kids planet016centrum madrej zabawy by .

No i przechodzimy do strefy Segreguj. W tym kontenerze po prawej stronie widzicie klocki w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest ich posegregowanie, załadowanie na odpowiednie wózki (zielone odpady na zielony wózek, niebieskie na niebieski itp.).

smart kids planet017centrum madrej zabawy by .

Następnie wieziemy odpady do wytłaczarki. Oczywiście wrzucamy odpowiednie kolory do odpowiednich komór.No i kręcimy korbą, aby przetworzyć odpady.

Webp.net-gifmaker-199 by .

Odpady z kontenera możemy przetransportowywać dźwigiem.

Webp.net-gifmaker-200 by .

Następnie są myte i suszone.

smart kids planet018centrum madrej zabawy by .

Jak widać – animatorzy są bardzo zaangażowani i nawet podnoszą dzieci, żeby lepiej wszystko widziały. 😉 Na tym taśmociągu śmieci wędrują do strefy zrzutu, z której zabieramy je wózkami.

smart kids planet019centrum madrej zabawy by .

I przeszliśmy do ostatniej strefy – Trenuj. Tutaj dzieciaki mogą np. nauczyć się dryblowania między przeszkodami.

smart kids planet042centrum madrej zabawy by .

Albo strzelać rzuty wolne do bramki.

Webp.net-gifmaker-201 by .

to wcale nie jest takie proste, ponieważ bramkarz z wąsem się porusza. 🙂

smart kids planet038centrum madrej zabawy by .

W Smart Kids Planet jest tez sklepik Smart Shop x Baby by Ann z samymi cudownościami. Myślę, że moi czytelnicy wypatrzyli na górnej półce serię Jano i Wito. Jestem niesamowicie dumna, że moje książki znalazły się w takim miejscu i wśród tylu cudownych rzeczy.

smart kids planet026centrum madrej zabawy by .

Poza tym o określonych godzinach dzieci mogą spotkać się z Błękitkiem. Nie wiem, jak to jest w tygodniu, ale w dniu otwarcia spotkania z Błekitkiem odbywały się bodajże co godzinę. Błękitek widzi dzieci i odpowiada im na pytania, zadaje różnego rodzaju zagadki, uczy piosenek.

smart kids planet027centrum madrej zabawy by .

Tu akurat błękitek bawił się z dziećmi w memory. Byliśmy tez świadkami zabawnej sytuacji, jak pewien pan w kawiarni opowiadał, że zostawił w sali Błękitka swoją bluzę. Wrócił po pokazie do sali, która była już pusta. Tak mu się przynajmniej wydawało. W pewnym momencie pojawił zagadał do niego Błękitek i zapytał, czego szuka. Pokierował pana do recepcji, do której bluza została odniesiona. 🙂

smart kids planet001centrum madrej zabawy by .

Tak prezentuje się strefa relaksu dla rodziców.

smart kids planet029centrum madrej zabawy by .

A tak miejsca przy kawiarni Smart Cafe, zaraz obok strefy Tuptaj. Prawda, że przyjemnie? Przy okazji polecam Smart Cafe. Znajdziecie tam naprawdę przepyszne i świeże rzeczy – soki, sałatki, kanapki, kawę, herbatę itp.

smart kids planet045centrum madrej zabawy by .

Przy strefie relaksu rodzice i dzieciaki mogą dodatkowo posłuchać audiobooków ze Storytela.

smart kids planet043centrum madrej zabawy by .

A tu jeszcze jeden rzut na wystrój. Prawda, że zadbano o wszystko?

smart kids planet041centrum madrej zabawy by .

Nawet o takie drobne szczegóły – to naklejka w kącie jednej ze ścian.

smart kids planet046centrum madrej zabawy by .

W dniu otwarcia nie brakowało również dodatkowych atrakcji. Jedną z największych były odwiedziny Mary Poppins (Magdalena Boczarska) <3, która rozdawała dzieciom balony i jabłka, a potem przeczytała fragment książki na scenie. No cudo!

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Kobieca Strona Dietetyki
  17 listopada 2019 at 13:23

  Świetne miejsce. Szkoda, że tu gdzie mieszkam jeszcze takiego nie ma. Pewnie kwestia czasu 🙂

  Odpowiedz
 • Agata
  26 października 2019 at 17:58

  Jal wyglądają ceny jedzenia i czy da się tam zjeść z małymi dziećmi obiad?

  Odpowiedz
 • Łukasz
  23 września 2019 at 14:21

  Świetny pomysł, małe dzieci najszybciej chłoną wiedzę a połączenie aktywnej rozrywki, gdzie dziecko się czegoś nauczy to miejsce gdzie każdy rodzic powinien zabrać swoją pociechę 🙂

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź