Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #50

Wittam Was po nieco dłuższej przerwie od zestawień ksiązkowych, ale już wracam do Was z nowościami. Wkrótce pojawią się wpisy z książkami dla innych grup wiekowych.

Dodatkowo mam dla Was dwie niespodzianki na Zajączka:

  • Kod JAJO na wszystkie moje książki z autografami. Kod daje 20% zniżki i działa do 2 kwietnia.
  • Kod MATKAWARIATKA na wszystkie książki Wydawnictwa Sam. Kod daje -20% zniżki. Działa do 6 kwietnia.

Jano i Wito. Ekspres na stacji

„Ekspres na stacji” to druga część nowej serii „Jano i Wito”. Pierwsza, dobrze Wam znana (sprzedało się już ponad 100 tys. książek!) seria dla maluchów wspiera rozwój mowy najłodszych dzieci. Nowa przeznaczona jest dla przedszkolaków i pomaga dzieciom opanować wymowę trudnych głosek. W pierwszą częścią, „Różowy rower” dzieciaki ćwiczyły głoskę R. Z „Ekspresem na stacji” będą mogły doskonalić wymowę głoski S.

Jeżeli Wasze dzieciaki nie mają problemu z żadną z głosek, to nic nie szkodzi. Każda część z serii poruszać będzie inny problem. Dzięki książce „Rózowy rower” przedszkolaki dowiedzą się, że różowy kolor jest dla wszystkich, kolory nie mają płci, że niczego nie powinniśmy oceniać po okładce oraz że dla naszych bliskich jesteśmy doskonali tacy, jacy jesteśmy. Ten tytuł pomoże im również w nazywaniu własnych uczuć. Z kolei dzięki „Ekspresowi na stacji” dzieci zrozumieją, jak powinny się zachować, gdy się zgubią lub stracą rodziców z pola widzenia.

Wszystkie wyrazy z trudną głoską (R lub S) zostały w książkach zastąpione obrazkami. Dzięki czemu dzieciaki mogą „czytać” książkę z rodzicem. Nieświadomie ćwicząc swoją wymowę. Ot, taki podstęp. Na końcu książki znajdziecie też genialną wyszukiwankę, gdzie kryje się mnóstwo wyrazów z ćwiczoną głoską (ciekawa jestem, ile z nich odnajdziecie) oraz informację ode mnie o tym, jak czytać książkę i w jaki sposób możecie rozruszać język dziecka, aby był gotowy do wymowy problematycznych głosek.

Przypominam o kodzie JAJO na wszystkie moje książki z autografami. Kod daje 20% zniżki i działa do 2 kwietnia.

Do kupienia tutaj – Ekspres na stacji

Wielka księga zwierząt

Jeżeli obserwujecie blog od dawna, to na pewno wiecie, że to nie nasza pierwsza Wielka księga… Mamy już kilka tytułów z tej serii. Wszystkie są genialne. Książki z tej serii to z jednej strony obrzymie (po rozłożeniu mają pół metra) wyszukiwanki, a z drugiej świetne źródło wiedzy. W tej części znajdziecie  150 gatunków zwierząt przedstawionych w 5 fascynujących ekosystemach (w górach, na sawannie, w dżungli, pod wodą i na lodzie). Wszystkie rysunki są niezwykle realistyczne i szczegółowe. Na pewno będziecie zachwyceni.

Przypominam o kodzie MATKAWARIATKA na wszystkie książki Wydawnictwa Sam. Kod daje -20% zniżki. Działa do 6 kwietnia.

Do kupienia tutaj – Wielka księga zwierząt

Absolutnie fantastyczne dinozabawy

Coś dla małych fanów dinozaurów. I nie tylko. Na pewno przypadnie również do gustu dzieciakom, które kochają rysować czy rozwiązywać zagadki.Dobrze znamy już tę serię i bardzo ją lubimy – szczegónie labirynty.

Do kupienia tutaj – Absolutnie fantastyczne dinozabawy

seria z legendami

Nowa seria wierszowanych legend, napisanych przez genialną Agnieszkę Frączek. Cała seria w bardzo przyjazny i prosty sposób przybliża dzieciakom treść znanych, polskich legend, związanych z różnymi regionami naszego kraju. Każda książka ma kartonowe strony i zaokrąglone rogi.

Do kupienia tutaj – Syrenka Warszawska

Do kupienia tutaj – Bałtycka flądra

Do kupienia tutaj – Toruńskie pierniki

Do kupienia tutaj – Poznańskie koziołki

Skąd pochodzi nasze jedzenie?

A to jest prawdziwy czad! Z racji tego, że dzieciaki coraz rzadziej są świadkami dojenia krowy czy wyciągania jaj z kurnika, ta książka powinna być w każdym domu. I nie robię tu żadnych aluzji do dzieciaków z miast. Mimo że sama wychowałam się na wsi i chodziłam do podstawówki na wsi, to pamiętam jak dzieciaki rysowały na plastyce kury z 4 nogami.

Ta książka pokazuje nie tylko skąd się biorą różne produkty, ale również przedstawia różne drogi uprawy i hodowli. Możemy tu zobaczyć i duże zakłady, i małe, przydomowe sady czy hodowle. Bardzo, bardzo polecam.

Przypominam o kodzie MATKAWARIATKA na wszystkie książki Wydawnictwa Sam. Kod daje -20% zniżki. Działa do 6 kwietnia.

Do kupienia tutaj – Skąd pochodzi nasze jedzenie?

Feluś i Gucio grają w sylaby

Felusia i Gucia na pewno już znacie jako bohaterów książek dla przedszkolaków. Tym razem możemy poznać ich w nowej odsłonie. „Feluś i Gucio grają w sylaby” to gra edukacyjna dająca możliwość układania dwu- oraz trzysylabowych słów. Świetny wstęp do nauki czytania z ulubionymi bohaterami!

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio grają w sylaby

Plus i minus. Nauka liczenia

A tu już mamy grę do nauki liczenia.  Pomaga ona dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Instrukcja zawiera trzy warianty gry. Bardzo fajne rozwiązanie dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą.

Do kupienia tutaj – Plus i minus. Nauka liczenia

Koralikowa historia

O bajkach-plasterkach już Wam kiedyś pisałam. To książki pomagające dzieciom doświadczającym choroby i śmierci bliskich. ,,Koralikowa historia” to bajka terapeutyczna, czyli specjalna bajkowa kategoria, w której świat przedstawiony w utworze ma konkretne zadanie – wesprzeć proces zdrowienia dziecka po jakiejś traumie. ,,Poprzez odnalezienie podobieństw z tym, co przytrafiło się bohaterowi opowieści, dziecku łatwiej jest zrozumieć swoją sytuację. Dzięki temu żałoba nie pozostawi w nim negatywnych konsekwencji”. Bajki-plasterki wydaje Fundacja Hospicyjna. Wszystkie w niezwykle delikatny sposób pomafają dzieciom przejść przez ten ciężki czas.

Do kupienia tutaj – Koralikowa historia

Lama Mania

Swego rodzaju kompendiumn wiedzy o lamach. To coraz popularniejsze zwierzęta w Polsce. Na pewno ich fanów nie brakuje. Dzięki temu tytułowi dowiecie się, gdzie żyją, co jedzą, dokąd podróżują, ile rodzą dzieci i jak się nimi opiekują, a nawet jakie robią miny.

Do kupienia tutaj – Lama Mania

Ogłoszenia. Dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy

Zabawne wierszyki w formie humorystycznych ogłoszeń. Książka pisze ogłoszenie matrymonialne, szukając okładki. Z kolei woda szuka do pary brudnej stopy, a szczoteczka dziecka. Każde z tych ogłoszeń coś łączy, a takich połączeń między wierszykami może być kilka. Rowiązania znajdziecie na końcu książki, ale postarajcie się nie zaglądać od razu do nich, tylko dajcie się ponieść tej wyjątkowej zabawie.

Do kupienia tutaj – Ogłoszenia. Dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy

Opowiem ci mamo, co robią koni

Konie to temat bardzo lubiany przez przedszkolaków. Zauważyłam, że szczególnie przez dziewczynki. Serii Opowiem ci mamo… pewnie nikomu nie musze już przedstawiać. Na pewno doskonale wiecie, że w tym tytule poza informacjami o koniach, znajdziecie mnóstwo ciekowstek, zagadek czy wyszukiwanek. A wszystko to pięknie zilustrowane.

Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo, co robią konie

Trzy pytania

Do kupienia tutaj – Trzy pytania

Kilkuletni Mikołaj chce poznać odpowiedzi na pytania: kiedy jest właściwy moment na działanie, kto jest najważniejszy, oraz – jak odgadnąć, co należy zrobić? Pyta o to swoich przyjaciół. Każdy ma inne zdanie na ten temat. Chłopiec postanawia więc zapytać starego, mądrego żółwia, o imineiu Lew (hołd dla twórczości Lwa Tołstoja). Żółw nie daje mu odpowiedzi, ale zaczynają się dziać rzeczy, dzięki którym odnajdzie odpowiedź.

Postaw się na moim miejscu

Bardzo ważna książka. I dla dzieci, i dla rodziców. Prosta historia niosąca za sobą niezwykle ważny przekaz o tym, że nie jesteśmy w stanie ocenić potrzeb innych ludzi, nie będąc w ich skórze. Nie wiemy, co przeszli, jaki był ich start, czego doświadczyli. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy nie oceniali i nauczyli się szanować potrzeby innych. Musicie ją mieć!

Do kupienia tutaj – Postaw się na moim miejscu

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź