Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #32

Trochę ostatnio zaniedbałam wpisy książkowe i perełki ksiązkowe zacszynają mi się piętrzyć na moim białym stoliczku do fotogtafowania książek. Jeżeli jesteście ciekawi przed publikacją wpisu, co dołączyło do naszej biblioteczki, pamiętajcie, że wszystkie nowe książki, które do nas przychodzą, pokazuję na grupie Fajni Rodzice i insta stories.

seria Trojaczki

To jest coś cudownego. Trojaczki znamy z bajek wyświetlanych na MiniMini+. Niedawno Trojaczki pojawiły się w wersji książkowej i jesteśmy nimi zachwyceni. To lepsze niż wszystkie memy o dzieciach krążące w internecie. Póki co, dostępne są trzy tytuły – „1, 2, 3… Trojaczki”, „Twojaczki. Mniam, mniam!” oraz „Trojaczki w Paryżu”. Każda z części w cudowny i rozbrajający sposób pokazuje świat widziany oczami dziecka. Zresztą zobaczcie na zdjęciach. Podczas czytania dzieciaki natychmiastowo indektyfikują się z trojaczkami, a rodzic ma kupę śmiechu. Do 30 maja książki znajdziecie w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa Galeria Książki.

Do kupienia tutaj – seria Trojaczki

Trojaczki001Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki002Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki003Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki004Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki005Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki006Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki007Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki008Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki009Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki010Ksiazki dla dzieci by . Trojaczki011Ksiazki dla dzieci by .

52 tygodnie

Przepiękna książka pokazująca jedną jabłoń na przestrzeni 52 tygodni. To, jak się zmienia, jakie ptaki ją odwiedzają. Poznajemy ptaki, które zostają na zimę i te, które latem lądują na jabłoniach, poznajemy ptaki aktywne w nocy i aktywne w dzień. Poznajemy ich zwyczaje obserwując zmieniające się pory roku.

Do kupienia tutaj – 52 tygodnie

52 tygodnie001Ksiazki dla dzieci by . 52 tygodnie002Ksiazki dla dzieci by . 52 tygodnie003Ksiazki dla dzieci by . 52 tygodnie004Ksiazki dla dzieci by . 52 tygodnie005Ksiazki dla dzieci by .

Felek i Tola

Zbiór ciepłych opowiadań o przyjaźni, przyjaźni lisa Felka i zająca (zajączki?) Toli. Seria cieszy się ogromną popularnością w Belgii i Holandii. Felek i Tola przyjaźnią się na dobre i na złe, pokazując dziecku, że warto cieszyć się z drobnych przyjemności. Idealna do czytania do snu lub jako jedna z pierwszych czytanek do samodzielnego czytania (ze względu na duże litery).

Do kupienia tutaj – Felek i TolaFelek i Tola001Ksiazki dla dzieci by . Felek i Tola002Ksiazki dla dzieci by . Felek i Tola003Ksiazki dla dzieci by . Felek i Tola004Ksiazki dla dzieci by .

Góry i ich niezwykli mieszkańcy

Tę serię już na pewno kojarzycie. Pokazywałam Wam ją już na blogu. Tym razem pojawiła się u nas najnowsza część – Góry. I tak samo, jak w poprzednich częściach, tak i tutaj poznajemy zwierzęta charakterystyczne dla danego regionu (tu: gór). Przy każdym z nich został umieszczony krótki opis, charakterystyka i ciekawostki na temat tego gatunku. W tej części również na końcu znajdziemy naklejki, którymi możemy wykleić puste (bez zwierząt) rozkładówki w książce.

Do kupienia tutaj – Góry i ich niezwykli mieszkańcyGory001Ksiazki dla dzieci by . Gory002Ksiazki dla dzieci by . Gory003Ksiazki dla dzieci by . Gory004Ksiazki dla dzieci by . Gory005Ksiazki dla dzieci by .

Grajfka dla dzieci

Ta książka dotarła do nas przed świętami. Nie zdążyłam Wam jej pokazać wtedy (zdążyłam, ale na insta stories), więc pokazuję teraz – przyda Wam się na pewno w przyszłym roku. W Grajfce znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na temat dekorowania jaj – od barwników naturalnych po tworzenie wydmuszek. Super ściąga przed kolejnymi świętami Wielkiej Nocy.

Do kupienia tutaj – Grajfka dla dzieci

Grajfka001Ksiazki dla dzieci by . Grajfka002Ksiazki dla dzieci by . Grajfka003Ksiazki dla dzieci by . Grajfka004Ksiazki dla dzieci by .

Historie zamiecione pod dywan

To zbiór krótkich opowiadań o zupełnie nieprostych sprawach. Z każdego opowiadania płynie jakiś morał. Każda historia odgrywa ważną rolę jej w życiu. A wszystko zaczyna się wtedy, gdy Lilka zaczyna sprzątać pod swoim dywanem i próbuje coś spod niego wyciągnąć. Naprawdę warto mieć.

Do kupienia tutaj – Historie zamiecione pod dywanHistorie zamiecione pod dywan001Ksiazki dla dzieci by . Historie zamiecione pod dywan002Ksiazki dla dzieci by . Historie zamiecione pod dywan003Ksiazki dla dzieci by . Historie zamiecione pod dywan004Ksiazki dla dzieci by .

Ja, Jonasz i cała reszta

Bardzo fajna rzecz opowiadająca historię pewnej rodziny – Tobiasza (starszego), Jonasza i ich rodziców. Doskonale pokazuje, jak bardzo możemy się różnić kochając przy tym te same rzeczy. Polecam szczególnie przedszkolakom mającym rodzeństwo. Książka pomoże im zrozumieć zachowanie młodszego brata czy siostry.

Do kupienia tutaj – Ja, Jonasz i cała resztaJa Jonasz i cala reszta001Ksiazki dla dzieci by . Ja Jonasz i cala reszta002Ksiazki dla dzieci by . Ja Jonasz i cala reszta003Ksiazki dla dzieci by . Ja Jonasz i cala reszta004Ksiazki dla dzieci by .

seria Jaś i Janeczka

O Jasiu i Janeczce już Wam pisałam. Chciałam Wam tylko pokazać, że nie porzuciliśmy jej po pierwszej części i mamy już dwie kolejne. Jest czytane.

Do kupienia tutaj – Jaś i Janeczka 2

Do kupienia tutaj – Jaś i Janeczka 3Jas i Janeczka001Ksiazki dla dzieci by . Jas i Janeczka002Ksiazki dla dzieci by . Jas i Janeczka003Ksiazki dla dzieci by . Jas i Janeczka004Ksiazki dla dzieci by . Jas i Janeczka005Ksiazki dla dzieci by .

Julek i dziura w budżecie

To książka autorstwa Sylwii Wojciechowskiej, która z wykształcenia jest prawniczką i od lat zajmuje się edukacją finansową dzieci i młodzieży. Jeżeli nie wiecie, od czego zacząć edukację finansową Waszych dzieci, przeczytanie tej książki z dzieckiem może byc dobrym, pierwszym krokiem. Więcej na temat książki możecie poczytać tutaj – Julek i dziura w budżecie.

Do kupienia tutaj – Julek i dziura w budżecieJulek i dziura w budzecie001Ksiazki dla dzieci by . Julek i dziura w budzecie002Ksiazki dla dzieci by . Julek i dziura w budzecie003Ksiazki dla dzieci by . Julek i dziura w budzecie004Ksiazki dla dzieci by .

Kto zabrał okulary?

Mrożąca krew w żyłach historia dla przedszkolaków. W przedszkolu giną okulary Elin. Bliźniaki (Leon i Livia) postanawiają rozwikłać tę zagadkę. Bardzo duże ilustracje, niewiele tekstu, ale trzymająca w napięciu opowieść na pewno spodoba się wszystkim przedszkolakom. I tym młodszym, i tym starszym.

Do kupienia tutaj – Kto zabrał okulary?Kto zabral okulary001Ksiazki dla dzieci by . Kto zabral okulary002Ksiazki dla dzieci by . Kto zabral okulary003Ksiazki dla dzieci by . Kto zabral okulary004Ksiazki dla dzieci by .

seria o Feliksie

O Feliksie pisałam Wam już jakiś czas temu. Właśnie pojawiły się dwie kolejne części, które nie były wcześniej dostępne (jedna była dostępna dawno temu, druga to nowość na polskim rynku). Feliksy są hiciorem w Niemczech (powstała nawet kreskówka z Feliksem w roli głównej). Jasiek jest zakochany w każdej z trzech części. W każdej z nich jest podobny ogólny scenariusz – Felkis gdzieś znika, a potem wysyła do swojej właścicielki – Zosi – listy z podróży. Listy znajdują się w prawdziwych kopertach, które dziecko może otworzyć i poczuć się, jakby to ono otrzymało list. „Nowe listy of Feliksa” przenoszą nas w przeszłość i pozwalają dziecku liznąc trochę wiedzy na temat tamtych czasów. Z kolei w „Listach od Feliksa. Nowe przygody” poznajemy różne zakątki naszej planety (trochę zmyliła mnie okładka i myślałam, że Feliks będzie podróżował w kosmosie).

Do kupienia tutaj – Nowe listy od Feliksa

Do kupienia tutaj – Listy od Feliksa. Nowe PrzygodyListy od Feliksa001Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa002Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa003Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa004Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa005Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa006Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa007Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa008Ksiazki dla dzieci by . Listy od Feliksa009Ksiazki dla dzieci by .

Niemapa. Szczecin

Kochamy niemapy. Jakiś czas temu do naszej biblioteczki dołączyła niemapa Szczecina. Więcej o Niemapie możecie przeczytać na stronie tego świetnego projektu – Niemapa. Niemapy możecie dostać w różnych punktach informacyjnych i księgarniach danego miasta. Możecie je też zamówić przez internet.

Do kupienia tutaj – Niemapa. Szczecin
Niemapa Szczecin001Ksiazki dla dzieci by . Niemapa Szczecin002Ksiazki dla dzieci by . Niemapa Szczecin003Ksiazki dla dzieci by . Niemapa Szczecin004Ksiazki dla dzieci by . Niemapa Szczecin005Ksiazki dla dzieci by .

Piaskowy wilk

O tym Piaskowym Wilku pisaliście mi już od bardzo dawna, a ja wciąż zapominałam go zamówić. Wreszcie mi się udało. No i przyznaję Wam rację – jest piekny. Piaskowy Wilk opowiada Karusi (z którą rodzice nie mają czasu rozmawiać) o rzeczach waznych prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem. Ksiązka spodoba się nie tylko dzieciom. I dla rodziców będzie swego rodzaju drogowskazem. Każdy rozdział to inna historia, dzieki czemu Piaskowy Wilk  idealnie sprawdza się jako książka czytana przed snem.

Do kupienia tutaj – Piaskowy wilkPiaskowy wilk001Ksiazki dla dzieci by . Piaskowy wilk002Ksiazki dla dzieci by . Piaskowy wilk003Ksiazki dla dzieci by . Piaskowy wilk004Ksiazki dla dzieci by .

Pierwiastki wokół nas

Dzieci mają różne zainteresownaia. Jeżeli Wasze interesują się ogólniepojetym wszechświatem, a w szczególności tym, z czego się on składa, to na pewno pokochają pierwiastki. Pewnie wspominając lekcje chemii zastanawiacie się, jak można pokochać pierwiastki. Myślę, że gdybym miała taką książkę ponad 20 lat temu, sama bym się w chemii zakochała. Bo chemia sama w sobie nie była zła, trafiałam jednak na zupełnie beznadziejnych nauczycieli, którzy nie zwracali uwagi na mój potencjał, a na to, że mam pomalowane na czarno paznokcie… Pierwiastki wokół nas  to książka zawierająca same pierwiastkowe ciekawostki. A to w szystko w mega przystępnej, okienkowej formie.

Do kupienia tutaj – Pierwiastki wokół nasPierwiastki wokol nas001Ksiazki dla dzieci by . Pierwiastki wokol nas002Ksiazki dla dzieci by . Pierwiastki wokol nas003Ksiazki dla dzieci by . Pierwiastki wokol nas004Ksiazki dla dzieci by . Pierwiastki wokol nas005Ksiazki dla dzieci by .

Tomcio rozwiązuje problemy. Sen

Które dziecko nie ma jakichś problemów związanych ze snem (koszmarami sennymi, strachem przed ciemnością, problemów z zasypianiem)? Z moich obserwacji ma je praktycznie każde – w mniejszym lub większym stopniu. Ta książka powstała po to, aby pomóc dzieciom i rodzicom się z nimi zmierzyć, zrozumieć je. Autorem książki jest Anna Kańciurzewska – psycholog dziecięcy.

Do kupienia tutaj – Tomcio rozwiązuje problemy. Sen

Tomcio rozwiazuje problemy Sen001Ksiazki dla dzieci by . Tomcio rozwiazuje problemy Sen002Ksiazki dla dzieci by . Tomcio rozwiazuje problemy Sen003Ksiazki dla dzieci by . Tomcio rozwiazuje problemy Sen004Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź