Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w bibilioteczce przedszkolaka #42

Wiem, że dawno nie było, ale tym razem mam dla Was konkretną dawkę pięknych książek. Spodziewajcie się jeszcze jednego wpisu z podobną ilością nowości dla malucha, starszaka i… jeszcze raz dla przedszkolaka. A to wszystko w ciagu tygodnia. 🙂

A jeżeli chcecie być na bieżąco z ksiażkami, które do nas przychodzą, to obserwujcie moje stories na instagramie – matkawariatkapl

Łukasz ratuje misia

Mały Łukasz jest świadkiem tego, jak jego mama udziela pierwszej pomocy starszemu ponu, który zasłabł w kawiarni. Chciałby, jak mama, umieć ratować komuś życie. Razem z mamą uczy się więc udzielania pierwszej pomocy na misiu. Ten tytuł został zaakceptowany pod względem merytorycznym przez Europejską Radę Resuscytacji oraz Polski Czerwony Krzyż. Takich książek brakuje nam na rynku.

Do kupienia tutaj – Łukasz ratuje misia

Ksiazki dla przedszkolaka001Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka002Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka003Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka004Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka005Ksiazki dla dzieci by .

Lato u babci

Noi nie lubi spędzać czasu u babci. Babcia ciągle jest zajęta czymś niezbyt interesującym. Noi wymyka się z domu babci do jaskini przy morzu. Pogoda nagle się zmienia i zbiera się na sztorm. Tak, dobrze myślicie – babcia ruszy na pomoc Noi. Piękna, międzypokoleniowa historia, z cudownymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Lato u babciKsiazki dla przedszkolaka006Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka007Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka008Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka009Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka010Ksiazki dla dzieci by .

Gerda. Historia wieloryba

Mała Gerda wiedzie szczęśliwe życie ze swoją rodziną. Któregoś dnia jednak gubi się w otchłani oceanu. Wyrusza na poszukiwanie swoich bliskich. Po drodze spotyka przeróżne stworzenia, mające rózne charaktery. Od każdego uczy się czegoś nowego. Bardzo fajna historia o tym, jak różnorodny jest świat i jak bogaty jest wachlarz charakterów i emocji.

Do kupienia tutaj – Gerda. Historia wielorybaKsiazki dla przedszkolaka011Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka012Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka013Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka014Ksiazki dla dzieci by .

Co się dzieje w mojej głowie?

Chciałabym mieć taką książkę w dzieciństwie. Dawniej z dziećmi nie rozmawiało się o eocjach, uczuciach, o tym, co dzieje się w ih głowie. Ksiązka pokazuje, że dobra kondycja naszej głowy jest tak samo ważna, jak kondycja ciała. Pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, uważność – to tylko kilka z pojęć, które są poruszane w książce. Jest ona świetnym punktem zaczepienia dla rodziców, którym zależy na zdrowiej głowie swoich dzieci.

Do kupienia tutaj – Co się dzieje w mojej głowie?Ksiazki dla przedszkolaka015Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka016Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka017Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka018Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka019Ksiazki dla dzieci by .

Tu, a może gdzieś…

Piękna historia o małej nakrętce, która szuka swojego miejsca na ziemi. Z czasem dołącza do niej kapsel, haczyk i stara śrubka. To historia niesamowicie pobudzająca wyobraźnię i ucząca wiary we własne siły. Bardzo Wam polecam.

Do kupienia tutaj – Tu, a może gdzieś…Ksiazki dla przedszkolaka020Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka021Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka022Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka023Ksiazki dla dzieci by .

O pchle, co uczepiła się kożucha

O tym, że uwielbiamy książki Przemka Wechterowicza, pisałam Wam już wielokrotnie. „O pchle, co uczepiła się kożucha” to nieco dłuższa (w porównaniu do tych, do których przyzwyczaił nas pan Przemek) historia o małej pchle. Pchle, która porzuca starego kocura, na którym mieszkała i pragnie wolności. Niesamowicie wciągająca historia z wieloma zabawnymi sytuacjami.

Do kupienia tutaj – O pchle, co uczepiła się kożuchaKsiazki dla przedszkolaka024Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka025Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka026Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka027Ksiazki dla dzieci by .

Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach

Wandy Chotomskiej chyba nie muszę Wam przedstawiać. Piękne wydanie wierszy pani Chotomskiej – i tych dobrze znanych, i całkiem nowych.

Do kupienia tutaj – Wiosna, lato, jesień, zima. W moich rymachKsiazki dla przedszkolaka028Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka029Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka030Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka031Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka032Ksiazki dla dzieci by .

Kolorowy potwór. Książka pop-up

Kolorowego potwora już pewnie znacie. Od niedawno na półkach księgarni możecie znaleźć potwora w wersji pop-up. Pokazywałam Wam go już na stories i byliście zachwyceni. No to powiem Wam, że na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie. „Kolorowy potwór” to książka, która wprowadza dzieci w świat uczuć i emocji. A wydanie w formie pop-up jet perełką wśród perełek. Kupcie koniecznie. Kiedyś pewnie stanie się białym krukiem. 🙂

Do kupienia tutaj – Kolorowy potwórKsiazki dla przedszkolaka033Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka034Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka035Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka036Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka037Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka038Ksiazki dla dzieci by .

Feluś i Gucio wiedza, jak się zachować

Felusia i Gucia też już pewnie znacie. Tym razem dzięki nim dzieciaki mogą dowiedzieć się, gdzie należy zachować się w określony sposób i jaki to jest ten „określony sposób”. Kiedy powinno się mówić „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam” itp.

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachowaćKsiazki dla przedszkolaka039Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka040Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka041Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka042Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka043Ksiazki dla dzieci by .

Pan Stanisław odlatuje

To piękna historia, która ma za zadanie pomóc dzieciom w pogodzeniu się ze stratą kogoś bliskiego. Pan Stanisław prosi swojego wnuczka, żeby zajął się jego pieskiem, a sam odlatuje w stronę chmur. Książka w niesamowicie delikatny i subtelny sposób opowiada o odchodzeniu najbliższych. Nikomu nie życzę, żeby musiał kupować tę książkę, ale może warto ją kupić tak po prostu, żeby porozmawiać z dzieckiem na te tematy, gdy jeszcze nie dotknęły dziecka.

Do kupienia tutaj – Pan Stanisław odlatujeKsiazki dla przedszkolaka044Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka045Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka046Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka047Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka048Ksiazki dla dzieci by .

Szafira

Książka autorstwa pana Krzysztofa Michałowskiego, którą napisał dla swoich dzieci po śmierci żony. „Szafira” to krótka, rymowana i całkiem zabawna historia o księżniczce, która nie mogła znaleźć męża. Historia jest prosta, ale dzieciakom bardzo się podoba.

Do kupienia tutaj – Szafira
Ksiazki dla przedszkolaka049Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka050Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka051Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka052Ksiazki dla dzieci by .

Daleko jeszcze?

Książka z zabawami umilającymi podróż z dziećmi. Znajdziemy tu nie tylko propozycje gier, zabaw czy zagadek słownych, ale również łamigłówki, labirynty czy wyszukiwanki.

Do kupienia tutaj – Daleko jeszcze?Ksiazki dla przedszkolaka053Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka054Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka055Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka056Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka057Ksiazki dla dzieci by .

Dziecko w brzuchu mamy

Najpiękniejsza i przy okazji rzetelna książka o ciąży dla dzieci. W niesamowicie ciepły i empatyczny, a jednocześnie prosty sposób opowiada o tym, co się musi zadziać, żeby na świecie pojawił się nowy, mały człowiek. Poza tym tłumaczy dzieciom np. czym się różnią dziewczynki od chłopców, jak to się dzieje, że wyglądamy tak, jak wyglądamy, czy skąd się biorą bliźnięta jedno- i dwujajowe. Dodam jeszcze, że książka została napisana przez mamę lekarkę. Nie możecie jej nie mieć.

Do kupienia tutaj – Dziecko w brzuchu mamyKsiazki dla przedszkolaka066Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka067Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka068Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka069Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka070Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka071Ksiazki dla dzieci by .

Pan Toti i rodzina Pyrtków

Znacie Pana Totiego? Pisałam o nim na blogu już chyba kilkukrotnie. Możecie go też znać z animacji na TVP ABC o takim samym tytule. Niedawno pojawiła się najnowsza część przygód tego sympatycznego pana – Pan Toti i rodzina Pyrtków. Tym razem Toti pomaga pewnej błękitnej rodzinie, która pojawia się na wyspie. Tak samo jak w przypadku innych tytułów z tej serii, tutaj również nie zabrakło ciekawych, edukacyjnych zadań i łamigłówek.

Do kupienia tutaj – Pan Toti i rodzina PyrtkówKsiazki dla przedszkolaka072Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka073Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka074Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka075Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka076Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka077Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka078Ksiazki dla dzieci by .

100 głupich porównań dla bystrzaków

Gdyby Ziemia liczyła 1000 mieszkańców, ilu z nich byloby Europejczykami? Czego na świecie zjada się więcej – musztardy czy ketchupu? Czy spalamy więcej kalorii podczas snu, czy oglądania telewizji? Czy turbina wiatrowa jest większa od skrzydeł helikoptera? I wiele, wiele więcej mniej lub bardziej odjechanych pytań i odpowiedzi, które na pewno z chęcią poznają Wasze przedszkolaki. Wszystko prosto i przystępnie wytłumaczone.

Do kupienia tutaj – 100 głupich porównań dla bystrzakówKsiazki dla przedszkolaka079Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka080Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka081Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka082Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka083Ksiazki dla dzieci by .

Bitwa kolorów + Bazgrolnik

Herve Tulleta na pewno również nie muszę Wam przedstawiać. Wszyscy jego fani (i nie tylko) na pewno będą zachwyceni najnowszą Bitwą kolorów. To nie jest zwykły zeszyt z zadaniami. To rzecz niesamowicie rozbudzająca wyobraźnię. Zresztą zerknijcie na zdjęcia.

Do kupienia tutaj – Bitwa kolorów + BazgrolnikKsiazki dla przedszkolaka084Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka085Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka086Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka087Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka088Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka089Ksiazki dla dzieci by .

Atlas miast Polski

Czegoś takiego jeszcze nie było. Przepięknie wydany (z cudownymi ilustracjami) atlas 30 miast. Znajdziecie tu główne atrakcje miast z różnych regionów naszego kraju – i tych dużych, i niedużych. ZNajdziecie tu m.in. Gdańsk, Zamość, Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Białystok, malbork Kazimierz Dolny.

Do kupienia tutaj – Atlas miast PolskiKsiazki dla przedszkolaka090Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka091Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka092Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka093Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka094Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka095Ksiazki dla dzieci by .

Mapy, których nie masz

Kto nie zna niebieskiego wydania Map Mizielińskich? No pewnie, że wszyscy znają. Potem było jeszcze pomarańczowe, uzupełnione o nowe mapy. Jeżeli jednak nie kupiliście pomarańczowego, to koniecznie kupcie zielone. W zielonym znajdziecie te mapy, które były dodane w pomarańczowym + nowe. W wersji zielonej znajdziecie aż 24 mapy uzupełniające wydanie niebieskie – m.in.: Argentynę, Danię, Łotwę, Turcję, Ukrainę, Wietnam, Słowację.

Do kupienia tutaj – Mapy, których nie maszKsiazki dla przedszkolaka096Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka097Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka098Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka099Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka100Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka101Ksiazki dla dzieci by .

Jak to działa? Budowle

Świetna książka dla wszystkich fanów budownictwa czy architektury. Moje dzieci są nią zafascynowane. Książka pokazuje m.in. z czego budowane są domy, dlaczego różnią się od siebie, jak wyglądają domy mieszkalne w róznych zakątkach świata, po co powstały miasta, gdzie są i ile mierzą najwyższe budynki świata. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Jak to działa? BudowleKsiazki dla przedszkolaka102Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka103Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka104Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka105Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka106Ksiazki dla dzieci by .

Czaple, kury i głuptaki

A to już coś dla fanów ptaków. Ksiązka o bagactwie ptasiego świata. Znajdziemy tu cały przekrój – od malutkich kolibrów po wielkie strusie, od szarych słowików po kolorowe papugi. Dowiemy się, jak żyją, jakie mają zwyczaje, a nawet poznamy ich charakter.

Do kupienia tutaj – Czaple, kury i głuptakiKsiazki dla przedszkolaka107Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka108Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka109Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka110Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka111Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź