Wiem, że dawno nie było, ale tym razem mam dla Was konkretną dawkę pięknych książek. Spodziewajcie się jeszcze jednego wpisu z podobną ilością nowości dla malucha, starszaka i… jeszcze raz dla przedszkolaka. A to wszystko w ciagu tygodnia. 🙂
A jeżeli chcecie być na bieżąco z ksiażkami, które do nas przychodzą, to obserwujcie moje stories na instagramie – matkawariatkapl
Łukasz ratuje misia
Mały Łukasz jest świadkiem tego, jak jego mama udziela pierwszej pomocy starszemu ponu, który zasłabł w kawiarni. Chciałby, jak mama, umieć ratować komuś życie. Razem z mamą uczy się więc udzielania pierwszej pomocy na misiu. Ten tytuł został zaakceptowany pod względem merytorycznym przez Europejską Radę Resuscytacji oraz Polski Czerwony Krzyż. Takich książek brakuje nam na rynku.
Do kupienia tutaj – Łukasz ratuje misia
Lato u babci
Noi nie lubi spędzać czasu u babci. Babcia ciągle jest zajęta czymś niezbyt interesującym. Noi wymyka się z domu babci do jaskini przy morzu. Pogoda nagle się zmienia i zbiera się na sztorm. Tak, dobrze myślicie – babcia ruszy na pomoc Noi. Piękna, międzypokoleniowa historia, z cudownymi ilustracjami.
Do kupienia tutaj – Lato u babci
Gerda. Historia wieloryba
Mała Gerda wiedzie szczęśliwe życie ze swoją rodziną. Któregoś dnia jednak gubi się w otchłani oceanu. Wyrusza na poszukiwanie swoich bliskich. Po drodze spotyka przeróżne stworzenia, mające rózne charaktery. Od każdego uczy się czegoś nowego. Bardzo fajna historia o tym, jak różnorodny jest świat i jak bogaty jest wachlarz charakterów i emocji.
Do kupienia tutaj – Gerda. Historia wieloryba
Co się dzieje w mojej głowie?
Chciałabym mieć taką książkę w dzieciństwie. Dawniej z dziećmi nie rozmawiało się o eocjach, uczuciach, o tym, co dzieje się w ih głowie. Ksiązka pokazuje, że dobra kondycja naszej głowy jest tak samo ważna, jak kondycja ciała. Pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, uważność – to tylko kilka z pojęć, które są poruszane w książce. Jest ona świetnym punktem zaczepienia dla rodziców, którym zależy na zdrowiej głowie swoich dzieci.
Do kupienia tutaj – Co się dzieje w mojej głowie?
Tu, a może gdzieś…
Piękna historia o małej nakrętce, która szuka swojego miejsca na ziemi. Z czasem dołącza do niej kapsel, haczyk i stara śrubka. To historia niesamowicie pobudzająca wyobraźnię i ucząca wiary we własne siły. Bardzo Wam polecam.
Do kupienia tutaj – Tu, a może gdzieś…
O pchle, co uczepiła się kożucha
O tym, że uwielbiamy książki Przemka Wechterowicza, pisałam Wam już wielokrotnie. „O pchle, co uczepiła się kożucha” to nieco dłuższa (w porównaniu do tych, do których przyzwyczaił nas pan Przemek) historia o małej pchle. Pchle, która porzuca starego kocura, na którym mieszkała i pragnie wolności. Niesamowicie wciągająca historia z wieloma zabawnymi sytuacjami.
Do kupienia tutaj – O pchle, co uczepiła się kożucha
Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach
Wandy Chotomskiej chyba nie muszę Wam przedstawiać. Piękne wydanie wierszy pani Chotomskiej – i tych dobrze znanych, i całkiem nowych.
Do kupienia tutaj – Wiosna, lato, jesień, zima. W moich rymach
Kolorowy potwór. Książka pop-up
Kolorowego potwora już pewnie znacie. Od niedawno na półkach księgarni możecie znaleźć potwora w wersji pop-up. Pokazywałam Wam go już na stories i byliście zachwyceni. No to powiem Wam, że na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie. „Kolorowy potwór” to książka, która wprowadza dzieci w świat uczuć i emocji. A wydanie w formie pop-up jet perełką wśród perełek. Kupcie koniecznie. Kiedyś pewnie stanie się białym krukiem. 🙂
Do kupienia tutaj – Kolorowy potwór
Feluś i Gucio wiedza, jak się zachować
Felusia i Gucia też już pewnie znacie. Tym razem dzięki nim dzieciaki mogą dowiedzieć się, gdzie należy zachować się w określony sposób i jaki to jest ten „określony sposób”. Kiedy powinno się mówić „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam” itp.
Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować
Pan Stanisław odlatuje
To piękna historia, która ma za zadanie pomóc dzieciom w pogodzeniu się ze stratą kogoś bliskiego. Pan Stanisław prosi swojego wnuczka, żeby zajął się jego pieskiem, a sam odlatuje w stronę chmur. Książka w niesamowicie delikatny i subtelny sposób opowiada o odchodzeniu najbliższych. Nikomu nie życzę, żeby musiał kupować tę książkę, ale może warto ją kupić tak po prostu, żeby porozmawiać z dzieckiem na te tematy, gdy jeszcze nie dotknęły dziecka.
Do kupienia tutaj – Pan Stanisław odlatuje
Szafira
Książka autorstwa pana Krzysztofa Michałowskiego, którą napisał dla swoich dzieci po śmierci żony. „Szafira” to krótka, rymowana i całkiem zabawna historia o księżniczce, która nie mogła znaleźć męża. Historia jest prosta, ale dzieciakom bardzo się podoba.
Do kupienia tutaj – Szafira
Daleko jeszcze?
Książka z zabawami umilającymi podróż z dziećmi. Znajdziemy tu nie tylko propozycje gier, zabaw czy zagadek słownych, ale również łamigłówki, labirynty czy wyszukiwanki.
Do kupienia tutaj – Daleko jeszcze?
Dziecko w brzuchu mamy
Najpiękniejsza i przy okazji rzetelna książka o ciąży dla dzieci. W niesamowicie ciepły i empatyczny, a jednocześnie prosty sposób opowiada o tym, co się musi zadziać, żeby na świecie pojawił się nowy, mały człowiek. Poza tym tłumaczy dzieciom np. czym się różnią dziewczynki od chłopców, jak to się dzieje, że wyglądamy tak, jak wyglądamy, czy skąd się biorą bliźnięta jedno- i dwujajowe. Dodam jeszcze, że książka została napisana przez mamę lekarkę. Nie możecie jej nie mieć.
Do kupienia tutaj – Dziecko w brzuchu mamy
Pan Toti i rodzina Pyrtków
Znacie Pana Totiego? Pisałam o nim na blogu już chyba kilkukrotnie. Możecie go też znać z animacji na TVP ABC o takim samym tytule. Niedawno pojawiła się najnowsza część przygód tego sympatycznego pana – Pan Toti i rodzina Pyrtków. Tym razem Toti pomaga pewnej błękitnej rodzinie, która pojawia się na wyspie. Tak samo jak w przypadku innych tytułów z tej serii, tutaj również nie zabrakło ciekawych, edukacyjnych zadań i łamigłówek.
Do kupienia tutaj – Pan Toti i rodzina Pyrtków
100 głupich porównań dla bystrzaków
Gdyby Ziemia liczyła 1000 mieszkańców, ilu z nich byloby Europejczykami? Czego na świecie zjada się więcej – musztardy czy ketchupu? Czy spalamy więcej kalorii podczas snu, czy oglądania telewizji? Czy turbina wiatrowa jest większa od skrzydeł helikoptera? I wiele, wiele więcej mniej lub bardziej odjechanych pytań i odpowiedzi, które na pewno z chęcią poznają Wasze przedszkolaki. Wszystko prosto i przystępnie wytłumaczone.
Do kupienia tutaj – 100 głupich porównań dla bystrzaków
Bitwa kolorów + Bazgrolnik
Herve Tulleta na pewno również nie muszę Wam przedstawiać. Wszyscy jego fani (i nie tylko) na pewno będą zachwyceni najnowszą Bitwą kolorów. To nie jest zwykły zeszyt z zadaniami. To rzecz niesamowicie rozbudzająca wyobraźnię. Zresztą zerknijcie na zdjęcia.
Do kupienia tutaj – Bitwa kolorów + Bazgrolnik
Atlas miast Polski
Czegoś takiego jeszcze nie było. Przepięknie wydany (z cudownymi ilustracjami) atlas 30 miast. Znajdziecie tu główne atrakcje miast z różnych regionów naszego kraju – i tych dużych, i niedużych. ZNajdziecie tu m.in. Gdańsk, Zamość, Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Białystok, malbork Kazimierz Dolny.
Do kupienia tutaj – Atlas miast Polski
Mapy, których nie masz
Kto nie zna niebieskiego wydania Map Mizielińskich? No pewnie, że wszyscy znają. Potem było jeszcze pomarańczowe, uzupełnione o nowe mapy. Jeżeli jednak nie kupiliście pomarańczowego, to koniecznie kupcie zielone. W zielonym znajdziecie te mapy, które były dodane w pomarańczowym + nowe. W wersji zielonej znajdziecie aż 24 mapy uzupełniające wydanie niebieskie – m.in.: Argentynę, Danię, Łotwę, Turcję, Ukrainę, Wietnam, Słowację.
Do kupienia tutaj – Mapy, których nie masz
Jak to działa? Budowle
Świetna książka dla wszystkich fanów budownictwa czy architektury. Moje dzieci są nią zafascynowane. Książka pokazuje m.in. z czego budowane są domy, dlaczego różnią się od siebie, jak wyglądają domy mieszkalne w róznych zakątkach świata, po co powstały miasta, gdzie są i ile mierzą najwyższe budynki świata. Bardzo polecam.
Do kupienia tutaj – Jak to działa? Budowle
Czaple, kury i głuptaki
A to już coś dla fanów ptaków. Ksiązka o bagactwie ptasiego świata. Znajdziemy tu cały przekrój – od malutkich kolibrów po wielkie strusie, od szarych słowików po kolorowe papugi. Dowiemy się, jak żyją, jakie mają zwyczaje, a nawet poznamy ich charakter.
Do kupienia tutaj – Czaple, kury i głuptaki
Brak komentarzy