Ostatni wpis z biblioteczką przedszkolaka był na blogu 1,5 miesiąca temu.
Tęskniliście, prawda?
Ala ma kota. A Ali?
Do kupienia tutaj – Ala ma kota. A Ali?
Moje dziecko ma teraz fioła na punkcie języków obcych. Przed snem mówi mi dobranoc czasem i w pięciu językach. Nie mogło więc zabraknąć w naszej biblioteczce „Ala ma kota. A Ali?”. To ilustrowane zestawienie pierwszych zdań z elementarzy z różnych stron świata. W Polsce jest to „Ala ma kota”, w Indiach „Ćhoto khoka bole „o a”” (Malutki chłopczyk mówi „a, aa”), w Etiopii „Kyremtu betam kensual” (Pora deszczowa bardzo zelżała) itp.
Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc
Znacie „Niezwykłe przygody latającej myszy”? Niedawno wyszła kolejna część. Tym razem opowieść zainspirowana została historią Neila Armstronga. Mała mysz fascynuje się kosmosem. Studiuje książki ludzi, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat księżyca. Gdy inne myszy interesuje tylko to, że księżyc przypomina ser, ona planuje kosmiczną podróż, żeby dokładnie poznać przedmiot swych zainteresowań. Piękna (dosłownie – ilustracje miażdżą) historia o spełnianiu swoich marzeń. Must have.
Do kupienia tutaj – Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc
Binek i Pulpet w świątyni Majów
Nie wiem, co mi się uroiło, ale byłam przekonana, że jest to komiks. Moje dziecko komiksów nie lubi. Dopiero gdy gdzieś przez przypadek trafiłam na zdjęcia ze środka, stwierdziłam, że Binek i Pulpet mogą się u nas sprawdzić. To książka ćwicząca spostrzegawczość – do odkrywania i wyszukiwania szczegółów, rozwiązywania zadań. Na każdej stronie czekają wyzwania. Jaśko lubi tego typu zabawy.
Do kupienia tutaj – Binek i Pulpet w świątyni Majów
Ciało bez tajemnic
Tę książce polecaliście mi przy okazji innych o tej tematyce. Długo jednak była niedostępna. Teraz wznowiono nakład (o czym poinformowało mnie sporo z Was – dzięki!). Rzeczywiście – to jednak z ciekawszych pozycji na temat ciała człowieka. Ponad sto okienek, proste, przystępnie napisane dla przedszkolaka, informacje, duże ilustracje. Warto mieć.
Do kupienia tutaj – Ciało bez tajemnic
Czy smartfony mają ogony?
To debiut Andrzeja Pągowskiego (znanego ilustratora, malarza, rysownika). Jest on autorem i ilustratorem „Czy smartfony mają ogony?”. To 18 wierszowanych historyjek o zwierzątkach, przedstawionych na ekranach smartfonów. Fajna rzecz. Kupiona w Biedronce. 🙂
Do kupienia tutaj – Czy smartfony mają ogony?
Ignaś Kitek, architekt
Kolejna rzecz o marzeniach w dzisiejszym zestawieniu. Ignaś Kitek to mały architekt tworzący swoje budowle z nietypowych przedmiotów. Ignaś pokazuje, że warto realizować swoje cele mimo przeciwnościom losu. Baaaardzo dobra rzecz. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych również. Ilustracje też bardzo w moim stylu.
Do kupienia tutaj – Ignaś Kitek, architekt
IQ + EQ + CQ. Dla 4- i 5-latków
O tej serii wspomniałam Wam już jakiś czas temu. Przez jakiś czas była niedostępna. Teraz pojawił się zestaw ćwiczeń IQ, EQ i CQ dla 4- i 5-latków. Każda z części skupia się na rozwoju jednej ze sprawności – logicznego myślenia, inteligencji emocjonalnej i kreatywności. Mnóstwo fajnej, kolorowej zabawy połączonej z nauką. To chyba najlepsze wydania ćwiczeniowe z naklejkami dla dzieciaków dostępne na rynku.
Do kupienia tutaj – IQ + EQ + CQ. Dla 4- i 5-latków
Jezioro łabędzie
Piękna rzecz. Historia na podstawie baletu Piotra Czajkowskiego. Część ilustracji to misterne, ażurowe wycinanki. Edytorskie arcydzieło.
Do kupienia tutaj – Jezioro łabędzie
Kocioludek długowłosy
Etgara Kereta na pewno znacie. A wiecie, że pisał też dla dzieci? „Kocioludek długowłosy” to mądra historia poruszająca temat relacji między ojcem a synem, a właściwie braku tych relacji. To nie tylko rzecz o potrzebie relacji z bliskimi, ale też opowieść zabierająca małego czytelnika w świat marzeń i fantazji. Książka, którą warto mieć. Zaufajcie mi i bierzcie.
Do kupienia tutaj – Kocioludek długowłosy
Miasta świata – teczka inspiracji
Kolejna rzecz wydana przez Zuzu Toys. Tym razem są to mapy wzorcowych miast z różnych epok. Mamy tu Ur (Mezopotamia), Milet (Starożytna Grecja), Timgad (Starożytny Rzym), Biskupin (Polska), San Gimignano (Włochy), Zamość (Polska), Amsterdam (Holandia), Paryż (Francja), Manhattan – dzielnica Nowego Jork (USA), Masdar (Emiraty Arabskie). Ciekawa rzecz do kolorowania dla maluchów. Zabawa w połączeniu z nauką historii i geografii.
Do kupienia tutaj – Miasta świata – teczka inspiracji
Sam i Dave kopią dół
Poznajecie ilustracje? Tak, to Jon Klassen. Książka o tym, że często poszukujemy czegoś spektakularnego, nie zauważając, że mamy to tuż obok siebie. Jest mądrze, ładnie, prosto, a jednocześnie przewrotnie. Lubię takie pozycje. Wy na pewno też polubicie.
Do kupienia tutaj – Sam i Dave kopią dół
Sylabami po Krakowie
Na koniec również perełka. „Sylabami po Krakowie” oparta jest na Symultaniczno-Sekwencyjnej Metodzie Nauki Czytania autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek. Książka składa się z dużych ilustracji z wieloma szczegółami, podpisanych wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Dodatkowo do każdej rozkładówki dodana jest przekładka, na której znajdują się pierwsze sylaby otwarte, z których tworzy się słowa zgodnie z regułami programowania języka oraz rzeczowniki do odnalezienia na stronach książeczki.
Do kupienia tutaj – Sylabami po Krakowie
5 komentarzy
em ewelina
15 lutego 2017 at 11:25Kocioludek zakupiony! Bardzo przypadkiem ale bardzo korzystnie! wracając z pracy zawsze mijam bardzo tanią księgarnię (ehh…jestem na nią po prostu skazana:) i wczoraj wyłożyli kilka egzemplarzy „Kociludka” za 13,90! 🙂
Ania
4 lutego 2017 at 20:25Uwielbialiśmy serię IQ, EQ, CQ. A ten IQ + EQ + CQ Dla 4- i 5-latków to nowe zadania czy po prostu 3 poprzednie książki zebrane w jedną?
MoKa
6 lutego 2017 at 13:49podbijam pytanie!
Wiola
6 lutego 2017 at 23:52Kurcze, przyznam, że nie wiem. My chyba nie mieliśmy tego dla 4- i 5-latków, bo nie kojarzę tych zadań.