Czy wśród książek dla najmłodszych można znaleźć perełki? A pewnie, że można. Dziś kilka z nich. Aż sama nie mogę doczekać się Waszej reakcji.
Seria Dobra Książeczka
Dobra Książeczka” to seria siedmiu książek dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Książeczki podzielone są na bardzo wąskie kategorie wiekowe (0-3 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lata, 2-2,5 roku, 2,5-3 lata). To jedyna taka seria na polskim rynku wydawniczym. Na tylnej okładce każdej z książeczek znajdują się informacje o tym, jakie umiejętności związane z rozwojem mowy dziecko przyswaja (bądź powinno przyswajać) w danym okresie. Seria została opracowana na podstawie najnowszych badań z psychologii rozwojowej dziecka. Pomysł świetny. Warto mieć je w biblioteczce malucha. Uprzedzam jednak, że w książeczkach dla starszych dzieci na pewno będą Was denerwowały bardzo małe litery. Ilustracje również nie zachwycają.
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 0-3 miesięcy
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 0-3 miesięcy
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1,5 – 2 lat
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1,5 – 2 lat
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2 – 2,5 roku
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2 – 2,5 roku
Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5 – 3 lat
Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5 – 3 lat
Raz, dwa, trzy – słyszymy
Jedna z serii trzech książeczek. Wydane zostały jeszcze „patrzymy” i „mówimy”. „Patrzymy” składa się z samych obrazków, jest więc przeznaczone dla najmłodszych maluchów. „Mówimy” zawiera zwroty typu „dzień dobry” czy „do widzenia”, więc dla mojego dziecka jeszcze na nią za wcześnie. W „Raz, dwa, trzy – słyszymy” znajdują się same wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Doskonała pozycja dla maluchów 1+, które zaczynają uczyć się mówić. Oprawa kartonowa, ilustracje całkiem przyjemne, choć komputerowe.
Do kupienia tutaj – Raz, dwa, trzy – słyszymy
Obracanka. Kolory
Genialna rzecz. Że też dopiero ktoś teraz wpadł na takie rozwiązanie. Na każdej stronie znajduje się ilustracja, którą można obracać horyzontalnie. Książeczka kartonowa i naprawdę bardzo solidna. Niby do nauki kolorów, ale maluchy, które na taką naukę są jeszcze za małe, na pewno będą zainteresowane obracankami. Z tej samej serii znajdziecie też „Porównania” i „Liczby”.
Do kupienia tutaj – Obracanka. Kolory
Poznaję dźwięki. Mozart
Cudo. Mała, niepozorna kartonowa książeczka, w której zamknięto dźwięki najbardziej znanych utworów Mozarta. Wystarczy nacisnąć nutkę. Z tej samej serii znajdziecie też Vivaldiego. Właśnie wygooglowałam tę serię i widzę, że są w niej tez tytuły z bardziej przyziemnymi dźwiękami – gospodarstwa, pojazdów, zwierząt, instrumentów itp. Szukajcie „Poznaję dźwięki”. Dobra rzecz.
Do kupienia tutaj – Poznaję dźwięki. Mozart
Kurczak Karolek. Ruchome obrazki
Kolejna książeczka z ruchomymi elementami 3d. Moje dzieciaki lubię tego typu pozycje, więc chętnie po nie sięgam. Dosyć sporo teraz powstaje książek tego typu, więc staram się brać po jednej z serii. „Kurczak Karolek” jest spoko, ale pozostałych części już raczej nie kupię.
Do kupienia tutaj – Kurczak Karolek. Ruchome obrazki
Kto mówi wrrr?
Moje młodsze dziecię polubiło ostatnio książki z elementami dźwiękowymi. Chciałam dorzucić jakąś robiąc większe zamówienie na Czytam.pl, ale ciężko było znaleźć coś sensownego. „Kto mówi wrrr?” wyglądało najsensowniej. Żaden szał, ale ilustracje nie straszą, książka zbyt szybko się nie rozleci, dźwięki są dosyć rzeczywiste. Zresztą sami posłuchajcie.
Do kupienia tutaj – Kto mówi wrrr?
Figury (komplet)
Piękna rzecz. W skład kompletu wchodzą „Czarodziejskie trójkąty”, „Kolorowe koła” i „W pogoni za kwadratem” napisane przez Marię Terlikowską i genialnie zilustrowane przez Stanisława Zamecznika. Książki pokazują wszechobecność figur geometrycznych w naszym życiu. Świetnie wyostrzają spostrzegawczość i wyobraźnię. A 29 zł za taki piękny komplet to jak za darmo. Małe dzieło sztuki dla najmłodszych.
Do kupienia tutaj – Figury (komplet)
Króliczki!!!
Zabawna książeczka w nieco komiksowej formie. Potworek Declan wychodzi na spacer do lasu. Tam spotyka króliczki. Jest nimi oczarowany. Gdy króliczki znikają, Declan rozpacza wołając „Króliczki!!!”. Super rzecz dla dzieciaków, które nie lubią, jak im się czyta. Myślę, że od tej książki nie uciekną.
Do kupienia tutaj – Króliczki!!!
Na wsi
Jeden z tytułów serii znanego francuskiego rysownika Alaina Gree. Jego ilustracje przypominają te z dawnych elementarzy. Póki co skusiłam się na „Na wsi”, ponieważ wieś naszemu dziecku dosyć bliska. Na wsi mieszkamy, mnóstwo na wsi zwierząt i przedmiotów, które łatwo naśladować. Nakładem wydawnictwa Olesiejuk wyszło jeszcze kilka tytułów (m.in. „Nad morzem”, „Alfabet”, „Liczby”). Niedawno książki pana Gree można było znaleźć w Biedronce. W księgarniach internetowych są jednak sporo tańsze.
Do kupienia tutaj – Na wsi
2 komentarze
Mimama
20 października 2016 at 20:58Poznaję dźwięki – wydaje się świetne, na pewno kupię dla mojego synka, bo jest bardzo zainteresowany i muzyką i książeczkami, więc będzie idealne! Obracanka też wydaje się ciekawa. Świetny wpis i bardzo fajne propozycje :).