Menu
książki / książki dla dzieci

Książka, po którą ostatnio najczęściej sięgają moje dzieci

Większość książek dla dzieci, które pojawiają się w naszym domu, pokazuję Wam we wpisach z cyklu „nowości w biblioteczce malucha/przedszkolaka” albo „co w przyszłości będą czytały nasze dzieci?”. Zdarza się jednak, że do biblioteczki wpada nam jakaś perełka, która bezapelacyjnie zasługuje na osobny wpis.

Ostatnio prośby czytelnicze moich dzieci ograniczały się głównie do „Poczytaj Czarusia!”. No i czytamy. Czaruś to główny bohater książki-komiksu „Ojej! Zmalowane” napisanej przez Anię Jankowską (którą możecie znać z bloga Tylko dla Mam), a zilustrowanej przez Adama Święckiego.

Czaruś to kot. Pewnego dnia znajduje farbki Loli i postanawia stworzyć dzieło. Jest bardzo dumny ze swojej kolorowej łąki, którą namalował. Gdy pokazuje ją Loli, okazuje się, że ona widzi tam wesołe miasteczko, a misiek Rysiek dżungle. Jak to możliwe?

Ojej Zmalowane013Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane014Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane015Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane016Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane017Anna Jankowska by .

Książka ma postać komiksu – komunikowania dialogowego. Dzięki niej dziecko nie tylko poznaje ciekawą historię, ale też uczy się dialogu, rozmowy z drugim człowiekiem, przyjmowania jego zdania (nierzadko zupełnie innego niż nasze). „Ojej! Zmalowane” pokazuje, że inny punkt widzenia może być dla nas również fascynujący.

Ani, autorce książki, bardzo bliska jest idea aktywnego czytania (zabawy z książką). Poza samą historią, której czytanie jest formą zabawy, Ania dodaje nam coś jeszcze. Na okładce znajduje się kod qr. Gdy go zeskanujemy, otrzymamy trzy prezenty do pobrania ze strony::

  • kolorowanki z postaciami z książki(dziecko może pokazać postacie w zupełnie innych barwach, wymyślić swoje dialogi);
  • rozszerzona wersja historii (napisana dużymi literami – do samodzielnego czytania dla dziecka, które uczy się czytać);
  • propozycje zabaw oparte na historii z książki (trzy gry rodzinne zachęcające dziecko do wyrażania swojego własnego zdania).

Uprzedzam, że to jeden z tych tytułów, który Wasze dziecko pokocha, a Wy znienawidzicie po setnym czytaniu tego samego. Aniu, oszczędź rodziców, stwórz kolejną część przygód Czarusia i Loli! 🙂

Książka jest do kupienia tylko w jednym miejscu. O tutaj:

„Ojej! Zmalowane”

Ojej Zmalowane002Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane003Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane004Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane005Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane006Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane007Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane008Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane010Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane011Anna Jankowska by . Ojej Zmalowane012Anna Jankowska by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź