Menu
Podróże / Polska

Kolejkowo we Wrocławiu – największa makieta kolejowa w Polsce

Miesiąc temu odwiedziliśmy z dzieciakami Wrocław. We Wrocławiu nie da się nudzić z dziećmi. My, mając jedynie dwa dni na zwiedzanie, postanowiliśmy odwiedzić najpopularniejsze atrakcje. Pisałam Wam już o wspaniałym Hydropolis i o tym dlaczego nie warto odwiedzać Humanitarium. Dziś chciałam Wam pokazać największą w Polsce makietę kolejową – Kolejkowo.

Kolejkowo mieści się w budynku Dworca Świebodzkiego przy Placu Orląt Lwowskich (niecały kilometr od rynku). My pojawiliśmy się na miejscu od razu na otwarcie (Kolejkowo czynne jest od 10:00 do 18:00). A właściwie kilka minut przed otwarciem (musieliśmy chwilę poczekać) – nocowaliśmy u znajomych, którzy mieszkają obok dworca. Za bilety zapłaciliśmy 53 zł (po 19 zł za nas i 15 zł za Jaśka; Witek wchodził za darmo – dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie).

W Kolejkowie znaleźć można 162 miniatury autentycznych budynków z Dolnego Śląska. Prawie wszystko tworzone jest ręcznie. I patrząc na te elementy naprawdę czuć ten kunszt, to serce włożone w każdy najmniejszy szczegół. Na pewno rozpoznacie tu Śnieżkę, schronisko „Szwajcarka”, Dworzec Świebodzki, no i oczywiście wrocławski rynek. Naprawdę warto to zobaczyć. Dodam jeszcze tylko, że całość oświetlona jest dziesiątkami tysięcy światełek LED, które zapalają się stopniowo na trasie pociągu. Co kilka minut gaśnie światło i zapalają się lampki – świetny efekt dnia i nocy.

Właśnie zapytałam Jaśka, co mu się najbardziej podobało w Kolejkowie. Odpowiedział, że wszystko i w ogóle cały Wrocław. 🙂 Dziecko rekomenduje.

Więcej na temat Kolejkowa znajdziecie na ich stronie – KLIK

A ja polecam Wam jeszcze odbyć wirtualny spacer po Kolejkowie. Po takiej przechadzce na pewno zapragniecie odwiedzić to miejsce – KLIK

Kolejkowo Wroclaw001 by . Kolejkowo Wroclaw003 by . Kolejkowo Wroclaw004 by . Kolejkowo Wroclaw005 by . Kolejkowo Wroclaw006 by . Kolejkowo Wroclaw007 by . Kolejkowo Wroclaw008 by . Kolejkowo Wroclaw009 by . Kolejkowo Wroclaw010 by . Kolejkowo Wroclaw011 by . Kolejkowo Wroclaw012 by . Kolejkowo Wroclaw013 by . Kolejkowo Wroclaw014 by . Kolejkowo Wroclaw015 by . Kolejkowo Wroclaw016 by . Kolejkowo Wroclaw017 by . Kolejkowo Wroclaw018 by . Kolejkowo Wroclaw019 by . Kolejkowo Wroclaw020 by . Kolejkowo Wroclaw021 by . Kolejkowo Wroclaw022 by . Kolejkowo Wroclaw023 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

Napisz odpowiedź