Jak pewnie zauważyliście, na blogu pojawia się coraz mniej zabawek. A wszystko dlatego, że moje dzieciaki powoli wyrastają z zabawek. Jedną z ulubionych form spędzania przez nich czasu jest granie w gry komputerowe.
Zanim spadną na mnie gromy, chciałabym Was prosić, abyście przypomnieli sobie Wasze dzieciństwo. W jakie gry sami graliście? Jakie wywołują one w Was wspomnienia? Jaka była Wasza pierwsza konsola (Pegasus, Atari, Gameboy, a może coś jeszcze innego?)?
Gdy my graliśmy w gry, większość z nas mogła tylko pomarzyć o tym, że kiedyś sami będziemy mogli tworzyć takie gry. Teraz naukę programowania mamy na wyciągnięcie ręki, a właściwie to w zasięgu kilku kliknięć myszki. Nasze dzieciaki w prosty sposób mogą połączyć swoją pasję związaną z graniem z nauką programowania, które w bliższej lub dalszej przyszłości może wiązać się z ich pracą. A to, żeby dziecko łączyło pracę z pasją, jest na pewno marzeniem wielu rodziców. No i nie ukrywajmy, że umiejętność programowania może dać dziecku bardzo fajne zarobki. To też ważne.
I tak jak teraz ruszamy z postanowieniami i planami na nowy rok pokazując dzieciakom, że warto się rozwijać, tak możemy pokazać im, że one również mogą rozpocząć naukę nowej umiejętności już teraz. Ale o tym za chwilkę.
Poniżej zebrałam te gry, które najlepiej pamiętam z dzieciństwa. Zapraszam Was w nieco sentymentalną podróż.
Jestem ciekawa, ile z nich kojarzycie. Dajcie znać, co jeszcze dopisalibyście do mojej listy.
A czy zastanawialiście się kiedyś, czy Wasze dzieci chciałyby grać w gry, które pamiętacie z dzieciństwa? Moje zdążyły już poznać takie klasyki jak np. Super Mario, czy Contra, ale równie chętnie grają też w Age of Empires. I to, że te gry nie mają jakiejś super grafiki nie jest dla nich żadnym problemem. To ponadczasowe produkcje, które wciągają tak samo, jak i wciągały 20-30 lat temu.
A teraz, dzięki akcji Koduj z Gigantami „Retroprogramowanie” dzieciaki w całej Polsce będą mogły wziąć udział w największych bezpłatnych warsztatach programistycznych, które będą się odbywać od 4 do 26 lutego online i stacjonarnie w całym kraju i same stworzyć takie gry! Więcej na temat akcji znajdziecie tutaj – kodujzgigantami.pl
Cała akcja organizowana jest i prowadzona już po raz 12 przez szkołę kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania i jest wspierana przez liczne patronaty, m.in. Sekretarza ds. Cyfryzacji w KPRM, MEiN, GovTech Polska czy NASK. Więcej o tym, czego uczą Giganci, sprawdzicie na stronie giganciprogramowania.edu.pl
W trakcie zajęć Koduj z Gigantami, oprócz tajników wiedzy z kodowania, dzieci poznają dwa światy gier komputerowych i wideo – tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice. Dla uczestników warsztatów będzie to nie tylko okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz poznać wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.
Zajęcia w ramach akcji Koduj z Gigantami łączą naukę z zabawą i rozrywką, a prowadzą je prawdziwi pasjonaci. Nie ma szans na nudę. Dodatkowo rodzice dostaną dostęp do specjalnego webinaru z psychologiem dziecięcym, a dzieci mały prezent na zakończenie.
Mój Witek (lat 7) wybrał programowanie w świecie Minecraft, ponieważ jest Minecraftowym wymiataczem (stworzył nawet olbrzymiego Titanica w Minecrafcie). Z kolei Janek (lat 10) zdecydował się na Scratch Online, ponieważ zna go już dobrze ze szkoły i chciałby poszerzyć swoja wiedzę. Natomiast starsze dzieciaki (w wieku 13-18 lat) mogą wybierać między takimi językami programowania jak: C#, C++ lub Python.
Giganci Programowania uczą przez zabawę. Nie uczą grania, a programowania. Elementy gry są po to, aby dzieci zaciekawić i by programowały w znanych im środowiskach. Przekierować ich zainteresowania w praktyczną i pożyteczną stronę.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbywają się stacjonarnie w wielu miastach w Polsce oraz online, tak jak kursy programowania szkoły Giganci Programowania. Możecie wybrać, jaka opcja Wam bardziej odpowiada. My z racji tego, że mieszkamy z dala od miasta (poza tym jeszcze nie ma w Gorzowie, najbliżej są w Szczecinie lub Zielonej Górze), wybieramy warsztaty online. Zresztą dzieciaki są już przyzwyczajone do takiej formy i bardzo ją lubią.
Gdy dzieciaki skończą warsztaty i przypadną im do gustu (a tego jestem pewna), mogą kontynuować naukę na zajęciach z Gigantami Programowania. Mam dla Was kod zniżkowy, który obniży cenę za kurs. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Nie dość, że to czas, kiedy dziecko świetnie sie bawi, rozwija swoje umiejętności i uczy nowych rzeczy, to macie chwilę wolnego dla siebie. Nie dziękujcie. 😉
Kod zniżkowy MATKAWARIATKA10 daje zniżkę 10% na początkowe kursy.
Więcej o kursach możecie przeczytać tutaj: Kursy i cennik
A tu możecie zapisać się na bezpłatne warsztaty: Warsztaty Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE
No Comments