Menu
Holandia / Podróże

Efteling – najmagiczniejszy park rozrywki w Europie

Trochę pogubiłam się z tymi wpisami z Holandii. Na pewno chciałabym Wam pokazać jeszcze cztery miejsca. Wiem, że część z Was wybiera się do Holandii w te wakacje, a do wakacji zostało nam już tylko 3 dni. Postaram się w ciągu dwóch tygodni zamknąć temat Holandii na blogu. Gdybyście jechali już teraz i potrzebowali jakichś wskazówek, śmiało piszcie. A ja dziś zabieram Was do najgenialniejszego parku rozrywki, w jakim byliśmy. Szkoda tylko, że przeznaczyliśmy sobie na niego jeden dzień.
Obejrzyjcie wideo.

Park rozrywki Efteling – bo o nim mowa – to największy park rozrywki w Holandii. A w Holandii parków rozrywki nie brakuje. Wystrój całego parku utrzymany jest w baśniowym klimacie. Wszędzie jest mnóstwo elfów, wróżek, magicznych grzybów. Nawet śmietniki w Efteling są magiczne i mówią. Większość atrakcji nawiązuje do bajek, legend czy baśni. Warto wiedzieć, że pierwsze atrakcje w Efteling powstały 3 lata przed powstaniem pierwszego Disneylandu.  Cały park zajmuje olbrzymią przestrzeń. Nie sposób skorzystać ze wszystkich atrakcji w jeden dzień. Nam udało się skorzystać ze wszystkich tych, z których dało się skorzystać z małymi dziećmi. A było tego naprawdę sporo. Na szczęście nie było zbyt długich kolejek. Najdłużej czekaliśmy w jednym miejscu ok. 15 minut. Czekaliśmy wtedy do Droomvlucht. Jest to przejażdżka typu „dark ride”. Nie wiem, czy w Polsce są takie miejsca, ale raz już korzystaliśmy z takiej atrakcji, gdy byliśmy w Sztokholmie, w muzeum Astrid Lindgren. Cała atrakcja polega na tym, że mały wagonik zabiera nas w podróż po niesamowitym świecie z bajki. Jest pięknie. Zresztą zobaczcie to nagranie. Dosłownie latamy po baśniowym świecie.

A to tylko jedna z trzech (albo i więcej, ale my byliśmy w trzech) atrakcji typu dark ride w Efteling. Poza tym w Efteling odbywa się największy pokaz fontann w Europie. Akurat udało nam się trafić na jeden, gdy weszliśmy do parku. Warto zerknąć na mapkę, żeby wiedzieć o jakich godzinach się odbywają. W Efteling odnajdą się też fani rollercoasterów. W parku jest ich kilka. Najbardziej widowiskowym z nich jest chyba Baron. Możecie go zobaczyć w 360 stopniach poniżej.

Nie sposób jest opisać wszystkich atrakcji, oddając ich niesamowity klimat. Nie da się również skorzystać z nich wszystkich będąc w parku od rana do wieczora. Jest tego mnóstwo. Myślę, że jeszcze kiedyś wybierzemy się z chłopakami do Efteling, jak już będą starsi i będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji. Wtedy zarezerwujemy sobie chyba dwa dni na sam Efteling. Park czynny jest przez cały rok (może dlatego latem nie ma w nim kolejek). Ceny są dosyć wysokie – ok. 35 euro za osobę. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo. Po wykupieniu biletu można korzystać ze wszystkich atrakcji.

Więcej na temat atrakcji i cen w Efteling znajdziecie tutaj – park Efteling 

Warto wcześniej kupić bilet przez internet.

park rozrywki Efteling Holandia_01 by . park rozrywki Efteling Holandia_02 by . park rozrywki Efteling Holandia_03 by . park rozrywki Efteling Holandia_04 by . park rozrywki Efteling Holandia_10 by . park rozrywki Efteling Holandia_05 by . park rozrywki Efteling Holandia_06 by . park rozrywki Efteling Holandia_07 by . park rozrywki Efteling Holandia_08 by . park rozrywki Efteling Holandia_09 by . park rozrywki Efteling Holandia_11 by . park rozrywki Efteling Holandia_12 by . park rozrywki Efteling Holandia_13 by . park rozrywki Efteling Holandia_15 by .

park rozrywki Efteling Holandia_16 by . park rozrywki Efteling Holandia_17 by . park rozrywki Efteling Holandia_19 by . park rozrywki Efteling Holandia_21 by . park rozrywki Efteling Holandia_22 by . park rozrywki Efteling Holandia_23 by . park rozrywki Efteling Holandia_20 by .

park rozrywki Efteling Holandia_24 by . park rozrywki Efteling Holandia_25 by . park rozrywki Efteling Holandia_26 by . park rozrywki Efteling Holandia_28 by . park rozrywki Efteling Holandia_29 by . park rozrywki Efteling Holandia_30 by . park rozrywki Efteling Holandia_31 by . park rozrywki Efteling Holandia_34 by . park rozrywki Efteling Holandia_35 by .

park rozrywki Efteling Holandia_37 by . park rozrywki Efteling Holandia_38 by . park rozrywki Efteling Holandia_39 by . park rozrywki Efteling Holandia_40 by . park rozrywki Efteling Holandia_41 by . park rozrywki Efteling Holandia_43 by .

park rozrywki Efteling Holandia_44 by . park rozrywki Efteling Holandia_45 by . park rozrywki Efteling Holandia_46 by . park rozrywki Efteling Holandia_47 by . park rozrywki Efteling Holandia_48 by . park rozrywki Efteling Holandia_49 by . park rozrywki Efteling Holandia_50 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź