Menu
zabawki

Edukacyjne karty dla dzieci w każdym wieku do wykorzystania na setki sposobów. Różowa Wieża – Biznesmamy #20

Zainteresowanie pedagogiką Marii Montessori zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi. Pedagogika Montessori jest systemem wychowawczym i edukacyjnym dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, którym pomaga we wszechstronnym rozwoju. Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej pomocy montessoriańskich, ale wciąż można znaleźć luki na rynku. Tę lukę znalazła Anita – mama, która stworzyła markę Różowa Wieża – edukacyjne karty dla dzieci zgodne z pedagogiką Montessori.

Obecnie Różowa Wieża tworzy kilka rodzajów pakietów kart edukacyjnych. Możecie wybierać między warzywami, owocami, kwiatami, zwięrzętami gospodarskimi, ptakami miejskimi i zwierzętami Afryki. Poza tym w asortymencie Wieży znajdziecie też dwa ciekawe pakiety – rozwój fasoli i budowę fasoli. Część z nich można również kupić w wersji z memory.

Zobaczcie, jak to pięknie wygląda.

Budowa fasoli

Karty dokładnie pokazują poszczególne części fasoli. Na czarno-białych ilustracjach czerwonym kolorem oznaczono odpowiednie części rośliny. Zestaw jest trójdzielny (w jego skład wchodzą karty z podpisem, bez podpisu oraz podpisy) i zawiera 20 kart oraz 9 podpisów. Poza kartami przedstawiającymi budowę fasoli, znajdziemy tu również kolorową kartę tytułową przedstawiającą fasolę oraz dwie karty do kserowania i kolorowania.

Do kupienia tutaj – Budowa fasoli

karty edukacyjne montessori001rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori002rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori003rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori004rozowa wieza by .

Rozwój fasoli

To ulubiony zestaw Jaśka. Przechodzi właśnie fazę na oglądanie na Youtubie timelapsy z rozwoju roślin z ziarenka. A tutaj ma wszystko po kolei na ilustracjach. Na dziewięciu kartach pokazano cykl rozwoju fasoli – od nasionka po owoc. Karty są trójdzielne. To znaczy, że w zestawie znajdują się karty z podpisami, karty bez podpisu oraz same podpisy. W zestawie jest również karta kontrolna (z podpisami i bez), która pokazuje poszczególne fazy rozwoju fasoli według kolejności.

Do kupienia tutaj – Rozwój fasoli

karty edukacyjne montessori005rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori006rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori007rozowa wieza by .

Warzywa

Korciło mnie, żeby do tytułu tego wpisu dopisać „dla dzieci i mężczyzn”, ponieważ mój najdroższy mąż nadal myli kapustę z sałatą, czy pora z selerem. W zestawie znajdziecie karty z takimi warzywami jak: pomidor, ogórek, ziemniak, por, cebula, czosnek, burak, marchewka i seler. Karty są oczywiście trójdzielne i w zestawie znajduje się karta kontrolna do kategoryzacji (zbiór warzyw).

Do kupienia tutaj – Warzywakarty edukacyjne montessori009rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori010rozowa wieza by .

Owoce

Owoce, kwiaty i zwierzęta gospodarskie możecie kupić w wersji z memory (to te małe, urocze kółeczka). W tym zestawie znajdziecie takie owoce jak: abłko, banan, gruszka, kiwi, cytryna, pomarańcza, grejpfrut, śliwka  i melon. Tu również cały zestaw składa się z kart trójdzielnych + dodatkowo memory. Możecie również kupić wersję bez memory

Do kupienia tutaj – Owocekarty edukacyjne montessori011rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori012rozowa wieza by .

Kwiaty

Piękny zestaw z kwiatami. Wstyd się przyznać, ale nawet ja nie znałam wszystkich nazw tych kwiatów. Dzięki kartom Różowej Wieży nawet matka może porzerzyć swoją wiedzę. 🙂 Znajdziemy tu takie kwiaty jak: astry, chabry, krokusy, maki, narcyzy, niezapominajki, słoneczniki, stokrotki, tulipany. Tu również wersja z memory (jak widać na zdjęciach) i również zestaw jest trójdzielny.

Do kupienia tutaj – Kwiatykarty edukacyjne montessori013rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori014rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori015rozowa wieza by .

Ptaki

Z ptaków również zawsze byłam słaba. Nie tylko więc karty z kwiatami pomogły poszerzyć (i systematyzować) moją wiedzę, ale również i z ptakami. Znajdziemy tu takie ptaki jak: gołąb miejski, kaczka krzyżówka, kawka, kos, sikora bogatka, sikora modraszka, sroka, wrona siwa i wróbel. W zestawie oczywiście znajdują się karty trójdzielne.

Do kupienia tutaj – Ptakikarty edukacyjne montessori017rozowa wieza by .

Zwierzęta gospodarskie

Jako że jestem dzieckiem wsi, zestaw ze zwierzętami wiejskimi nie musiał poszerzać zasobu mojego słownictwa i systematyzować mojej wiedzy. 😉 W zestawie znajdziecie takie zwierzaki jak: krowa, świnia, koza, owca, koń, kura, gęś, indyk i królik. Zestaw zawiera karty trójdzielne i możecie go dostać w wwersji z memory lub bez.

Do kupienia tutaj – Zwierzęta gospodarskiekarty edukacyjne montessori018rozowa wieza by .

Zwierzęta Afryki

I ostatni zestaw, który również można wykorzystać na wiele różnych sposobów (np. przed lub w trakcie wizyty w ZOO). Znajdziecie tu takie zwierzęta jak: bawół, goryl, lampart, lemur, lew, nosorożec, słoń, zebra i żyrafa. I tu także karty są trójdzielne.

Do kupienia tutaj – Zwierzęta Afrykikarty edukacyjne montessori019rozowa wieza by .

Wszystkie karty wykonane są mega starannie, na dużym (14×14 cm), białym kartonie, pokrytym folią nieodbijającą światło. Ilustracje odzwierciedlające rzeczywistość przedstawione są na białym tle, co doskonale wspiera skupienie uwagi dzieci, a użyty do podpisów font jest bezszeryfowy (bez zbędnych ozdobników). Karty mogą być wykorzystywane na mnóstwo różnych sposobów. Maluchy mogą dzięki nim poznawać nowe słownictwo, starsze dzieciaki mogą wykorzystać je do nauki czytania, a mężowie do odróżniania pora od selera. 😉 Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne zestawy.

A teraz poznajcie Anitę.


Mam na imię Anita i z wykształcenia jestem socjologiem, pedagogiem i psychoterapeutą. Przed narodzinami córki z satysfakcją pracowałam w swoim zawodzie, obecnie najwięcej czasu pochłania mi bycie przede wszystkim mamą (córka 4 lata, syn 2 lata). Cały pomysł na biznes zrodził się z potrzeby i pasji.

Z ideą Marii Montessori pierwszy raz spotkałam się bliżej będąc w ciąży z córką i przygotowując pokój na jej narodziny. Potem wraz z jej rozwojem, zaczęłam się bardziej wgłębiać w ten nurt pedagogiczny i szukać informacji na temat pomocy edukacyjnych dla dzieci. Moja kilkunastomiesięczna córka pokochała karty trójdzielne, przez wiele tygodni wszędzie je nosiła i dopasowywała figurki owadów do kart. Podążając za jej zainteresowaniem, systematycznie tworzyłam więc kolejne i kolejne karty. Kiedy jednak urodził się jej brat, to zadanie stało się zbyt żmudne i czasochłonne.

Już wcześniej bezskutecznie szukałam takich gotowych kart do zakupu. Szukałam prostych kart, pozbawionych zbędnych ozdobników, z realnymi zdjęciami, odpowiedniej wielkości. Wtedy w mojej głowie zrodził się pomysł, aby takie karty zacząć tworzyć i dzielić się z innymi rodzicami. Ta myśl przez kilka miesięcy pracowała w mojej głowie, rozważałam plusy i minusy, kalkulowałam ryzyko, dzieliłam się projektem z innymi rodzicami, szukałam opinii. Po niekrótkich poszukiwaniach w koleżance z lat liceum, która obecnie zajmuje się dizajnem dla dzieci, znalazłam partnera do projektu i tak się wszystko zaczęło.

karty edukacyjne montessori008rozowa wieza by . karty edukacyjne montessori016rozowa wieza by .

Projekt nazwałyśmy Różowa Wieża od charakterystycznej montessoriańskiej pomocy przedszkolnej. Pierwsze karty wypuściłyśmy na rynek jeszcze bez sklepu internetowego, a nawet opakowań na nie. Kierowałam się zasadą, że zrobione jest lepsze od doskonałego. Mimo tych niedociągnięć karty spotkały się z dużym entuzjazmem i przychylnymi opiniami rodziców. Nieustannie spływały nowe zamówienia, co dało nam energię do dalszych działań.

Wkrótce wypuściłyśmy kolejne zestawy kart oraz uruchomiłyśmy sklep internetowy, który znacząco usprawnił codzienną pracę. Obecnie w firmie zajmuje się wszystkim, czym aktualnie trzeba się zająć. Od kontaktu z klientami, przez realizację zamówień, kontakt ze sklepami (karty dostępne są w kilku sklepach stacjonarnych w Polsce), działania marketingowe, realizację nowych projektów.

Każdy nowy zestaw jest starannie przemyślany, tak aby cała oferta sensownie się uzupełniała. Stawiamy przede wszystkim na jakość. Mam wiele pomysłów i planów, które czasami weryfikuje życie z dwojgiem małych dzieci. Jednak powoli cały czas udoskonalamy projekty i rozwijamy się. Mam nadzieję, że mimo wysokich kosztów działalności w Polsce uda nam się utrzymać na rynku i oferować rodzicom coraz szerszą ofertę. Marzę, aby idee pedagogiki Montessori docierały do coraz większej ilości rodziców.

 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź