Menu
książki / książki dla dzieci

Co w przyszłości będą czytały moje dzieci? #20

Bodzio i Pulpet

Grzegorza Kasdepke nie trzeba nikomu przedstawiać. Bodzia i Pulpeta też już być może kojarzycie, ale tym razem pojawili się w serii „Poczytam ci, mamo”. To idealna opcja dla wczesnoszkolniaków. Duże litery, krótkie, wciągające historie – w sam raz na początki nauki czytania.

Do kupienia tutaj – Bodzio i Pulpet

Bodzio i Pulpet001Ksiazki dla dzieci by . Bodzio i Pulpet002Ksiazki dla dzieci by . Bodzio i Pulpet003Ksiazki dla dzieci by . Bodzio i Pulpet004Ksiazki dla dzieci by .

Chłopiec, który umiał latać

Thomas Tope pragnie latać. Grubaśna wróżka spełania jego marzenie. Ale czy ten dar rzeczywiście mu w czymś pomoże? To ważna i mądra historia (również dla dorosłych). „Magiczne dzieci” to seria książek dla dzieci w wieku 6+. To wzruszające opowieści o zwykłych dzieciach, które posiadają niezwykłą moc.

Do kupienia tutaj – Chłopiec, który umiał lataćChlopiec, ktory umial latac001Ksiazki dla dzieci by . Chlopiec, ktory umial latac002Ksiazki dla dzieci by . Chlopiec, ktory umial latac003Ksiazki dla dzieci by . Chlopiec, ktory umial latac004Ksiazki dla dzieci by .

Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Piękna rzecz. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie zawiera w sobie sporo faktów z dziedziny astronomii, informacji o gwiazdozbiorach, ciałach niebieskich i związanych z nimi mitami i legendami. Poznajemy osiemdziesiąt osiem konstelacji. To taka rzecz, która powinna znaleźć się w każdym domu.

Do kupienia tutaj – Co widzimy w gwiazdachCo widzimy001Ksiazki dla dzieci by . Co widzimy002Ksiazki dla dzieci by . Co widzimy003Ksiazki dla dzieci by . Co widzimy004Ksiazki dla dzieci by . Dinozaury. Skamieliny i pióra

Starsi fani dinozaurów będą zachwyceni tę pozycją. Tak samo fani komiksów. Tak, to komiks o dinozaurach. A właściwie to naukomiks, zawierający mnóstwo faktów na temat tych prastarych gadów. To także ciekawa historia o tym, jak wyglądała praca naukowców, badających dinozaury.

Do kupienia tutaj – Dinozaury. Skamieliny i pióra
Dinozaury. Skamieliny i pora001Ksiazki dla dzieci by . Dinozaury. Skamieliny i pora002Ksiazki dla dzieci by . Dinozaury. Skamieliny i pora003Ksiazki dla dzieci by . Dinozaury. Skamieliny i pora004Ksiazki dla dzieci by .

Kolory ludzi

Nie wiedziałam, czy tę książkę umieścić w nowościach dla przedszkolaka czy jednak dla starszych dzieci. Historia jest krótka, prosta. Zrozumie ją przedszkolak, ale myślę, że znacznie więcej wyciągnie z niej starsze dziecko.  Ojczulek-Niebo i Księżycowa Matula pochylają się nad swoim ostatnim dziełem – człowiekiem.”Podejrzewam, że różowy będzie krzywdzić czerwonoskórego, czerwonoskóry czarnego, czarny brązowego, brązowy żółtego, a żółty z kolei różowego, bo każdy z nich będzie myślał, że to właśnie on jest naszym ulubieńcem.” Bardzo, bardzo warto.

Do kupienia tutaj – Kolory ludziKolory ludzi001Ksiazki dla dzieci by . Kolory ludzi002Ksiazki dla dzieci by . Kolory ludzi003Ksiazki dla dzieci by . Kolory ludzi004Ksiazki dla dzieci by .

Oskar i rzeczy

Piekna historia o przyjaźni, która zaczyna się od tego, że sześcioletni Oskar zapomina zabrać telefonu komórkowego na wakacje u babci na wsi.  Książka udowadnia, że wyobraźnia dziecka nie ma granic. Idealna do czytania do snu z wczesnoszkolniakami.

Do kupienia tutaj – Oskar i rzeczyOskar i rzeczy001Ksiazki dla dzieci by . Oskar i rzeczy002Ksiazki dla dzieci by . Oskar i rzeczy003Ksiazki dla dzieci by . Oskar i rzeczy004Ksiazki dla dzieci by .

Piosenka Pajączki

Wyszek Wyszomirski zwany Wynajdułą uważa się za największego wynalazcę wszechczasów (większego niż sama Matka Natura). Przekonany o swojej wyższości nad innymi zamyka się w swoim warsztacie i odcina od innych ludzi. Pewnego dnia pojawia się jednak w jego życiu mała pajączka, która zmienia cały jego świat. Bardzo wartościowa historia z ciekawymi, nieco mrocznymi (bardzo takie lubię od zawsze) ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Piosenka PajączkiPiosenka Pajaczki001Ksiazki dla dzieci by . Piosenka Pajaczki002Ksiazki dla dzieci by . Piosenka Pajaczki003Ksiazki dla dzieci by . Piosenka Pajaczki004Ksiazki dla dzieci by .

Piratka

Kto powiedział, że piratem ma być stary, brodaty dziad bez nogi? Madlen to nie tylko piratka, to królowa piratów. To rezolutna i żywiołowa dziewczyna, która pokazuje młodym czytelnikom, że mogą być kim chcą i robić to, co kochają. Pozycja idealna wpisująca się w modny ostatnio nurt girl power. Całość napisana i zilustrowana przez Magdalenę Kalupę – graficzkę komputerową.

Do kupienia tutaj – PiratkaPiratka001Ksiazki dla dzieci by . Piratka002Ksiazki dla dzieci by . Piratka003Ksiazki dla dzieci by . Piratka004Ksiazki dla dzieci by .

Smok z czekoladowym sercem

Smoczyca Aventurine marzy o tym, żeby móc decydować już o własnym losie i pożreć jakiegoś człowieka. Gdy wreszcie opuszcza rodzinne gniazdo, zamiast na człowieka, rzuca się na gorącą czekoladę. Czekoladę, która ma magiczne właściwości – zamienia Avanturine w dziewczynkę. Bardzo wciągająca historia, która pokazuje, że często ludzie są bardziej drapieżni od smoków. Uprzedzam – nie czytajcie jej z pustym brzuchem.

Do kupienia tutaj – Smok z czekoladowym sercemSmok z czekoladowym sercem001Ksiazki dla dzieci by . Smok z czekoladowym sercem002Ksiazki dla dzieci by . Smok z czekoladowym sercem003Ksiazki dla dzieci by .

Stajnia pod tęczą. Czary na komary

To ciekawa propozycji dla miłośników koni (wiem, że wiele dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym interesuje się końmi), ale nie tylko. Duże litery, niewiele tekstu na stronie – to może być świetna rzecz dla dzieci rozpoczynających swoją naukę czytania. Na uwagę zasługuje również to, że z książki dzieci mogą dowiedzieć się, jak wygląda pielęgnacja i opieka nad koniem. W książce znajduje się również wiele zabiegów interaktywnych, aktywizujących młodego czytelnika.

Do kupienia tutaj – Stajnia pod tęcząStajnia pod tecza001Ksiazki dla dzieci by . Stajnia pod tecza002Ksiazki dla dzieci by . Stajnia pod tecza003Ksiazki dla dzieci by . Stajnia pod tecza004Ksiazki dla dzieci by .

To jest futbol

Gdzieś mi się zaplątała ta książka i nie napisałam o niej w czasie trwania mistrzostw świata. Ale mam nadzieję, że dla prawdziwych fanów piłki nożnej nie ma znaczenia, czy trwają właśnie mistrzostwa, czy nie. Taka pozycja i tak zachwyci ich i bez tego. Książka przekazuje historię piłki nożnej w taki sposób, że nawet ja (która w ogóle nie interesuję się piłką – moja wiedza na temat zespołów piłkarskich zatrzymała się w podstawówce, kiedy to kochałam się Michealu Owenie) czytałam ją z wypiekami na twarzy. Naprawdę genialnie przekazana wiedza. Na uwagę zasługują też ilustracje, które świetnie dopełniają narrację. Bardzo, bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – To jest futbolTo jest futbol001Ksiazki dla dzieci by . To jest futbol002Ksiazki dla dzieci by . To jest futbol003Ksiazki dla dzieci by . To jest futbol004Ksiazki dla dzieci by . To jest futbol005Ksiazki dla dzieci by . To jest futbol006Ksiazki dla dzieci by .

Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat

Jak wyglądałby świat, gdybyśmy rozumieli mowę zwierząt? Gdybyśmy wiedzieli, co chce od nas nasz kot, pies, gdybyśmy potrafili rozmawiać z ptakami? Na pewno byłby znacznie lepszy. Ta książka to historia o wynalazcy, który skonstruował zwierzoobjaśniarkę – maszynę objaśniającą mowę zwierząt. To opowieść o naszej komunikacji, banalności rozmów i częstym niezrozumieniu. To poszukiwanie sposobu na to, aby ktoś nas wysłuchał, usłyszał, co mamy do powiedzenia, pochylił nad naszymi potrzebami.

Do kupienia tutaj – ZwierzoobjaśniarkaZwierzoobjasniarka001Ksiazki dla dzieci by . Zwierzoobjasniarka002Ksiazki dla dzieci by . Zwierzoobjasniarka003Ksiazki dla dzieci by . Zwierzoobjasniarka004Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź