Menu
Rzeczy / zabawki

Moje dzieci zaczęły rysować! Czyli jak działa projektor do nauki rysowania

Wspominałam Wam ostatnio, że mój starszak uważał w pierwszej klasie, że środa jest najgorszym dniem w szkole, ponieważ w tym dniu jest plastyka. Z kolei młodszy mówił, że nie lubi przedszkola, bo w przedszkolu dzieci „zmusza się” do rysowania. Rysowanie było dla nich najgorszą aktywnością ever. Odkąd pamiętam. Tymczasem od kilku dni sami biorą ołówek, kredkę czy długopis i zaczynają tworzyć różne cuda. Dziś nawet usłyszałam, „plastyka zaczęła być fajna”.

Sama byłam dzieckiem, które nie przepadało za rysowaniem, zawsze w klasie byłam tą dziewczynką, która pisała najbrzydziej. Do tej pory nie mam prawidłowego chwytu pisarskiego. Jedyną zabawą związaną z rysowaniem, którą lubiłam, było przerysowywanie obrazków przez kalkę. I właśnie na nieco podobnej zasadzie działa urządzenie, które odczarowało moim dzieciom rysowanie. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent świąteczny, to już macie!

Od jakiegoś czasu mieszka z nami cudo o nazwie Smart Sketcher (pokazywałam Wam go na stories, ale pewnie jeszcze pokażę dokładniej) i myślę, że to właśnie on miał ogromny wpływ na to, jak dzieciaki zaczęly podchodzić do rysowania i zrozumiały, że może być ono świetną zabawą. Poza tym widzę, że działa na nich wyciszająco i relaksująco.

Smart Sketcher to projektor, który – mówiąc krótko – uczy dzieci rysować. Projektor działa na kilku zasadach. Możecie włożyć do niego kartę pamięci, która dołączona jest do zestawu. Na karcie znajduje się kilkadziesiąt obrazków, które dziecko może odrysowywać. Smart Sketcher – krok po kroku – pokazuje dziecku, co i jak powinno narysować, aby powstał obrazek.

Nie myślcie jednak, że Smart Sketcher to tylko kilkadziesiąt gotowych projektów. Tak naprawdę zabawa nim nie ma końca. Poza obrazkami z karty pamięci, możemy pobrać z App Store lub Google Play darmową aplikację Smart Sketcher na telefonie lub tablecie i przez aplikacje pobrać z rolki galerii gotowe ilustracje do odrysowania (wystarczy je wcześniej pobrać na urządzenie i zapisać w galerii). To jednak nie wszystko – możemy też rysować ze zdjęć! Smart Sketcher wyciaga kontury ze zdjęć, tworząc ilustrację gotową do odrysowania.

Projektor okazał się HITEM w Hiszpani, Szwecji i zdobył wiele nagród m.in. prestiżową nagrodę Zabawki Roku 2018 w tych krajach oraz tytuł finalisty TOTY 2018 przyznawanej w Nowym Yorku.

Nie będę Wam podawać linku do konkretnego sklepu. Mnóstwo projektorów Smart Sketcher znajdziecie na Allegro. Po prostu wybierczcie ten w najlepszej cenie – Smart Sketcher

A tymczasem zobaczcie, jak to działa.

projektor do rysowania001smart sketcher by .

Smart Sketcher bardzo dobrze trzyma się podłoża. Kartkę wsuwamy pod wystające dwie nóżki, które sprawiają, że kartka się nie przesuwa (to bardzo ważne). No to szukamy obrazka do odrysowania. Liczba pod obrazkiem informuje, ile kroków trzeba wykonać, żeby narysować dany obrazek.

nauka rysowania002smart sketcher by .

Jeep – 17 kroków.

Webp.net-gifmaker-336 by .

No dobra, wybieramy motor. Jeden z pierwszych kroków, to rysowanie koła. Na czerwono zaznaczony jest element, który jeszcze nie został narysowany.

Webp.net-gifmaker-337 by .

Smart Sketcher wyświetla kolejno każdy krok.

jak zachęcić dziecko do rysowania010smart sketcher by .

Jeszcze tylko siedzenie, kierownica i motor zaraz będzie gotowy.

Webp.net-gifmaker-338 by .

A tutaj możecie zobaczyć, jak pojawia się kolejny krok – rekin z płetwą i bez płetwy.

rysunek przedszkolaka011smart sketcher by .

A może by tak stworzyć stracha na wróble?

nauka rysowania dla dzieci012smart sketcher by .

Po ukończeniu każdego obrazka, jego tło staje się kolorowe. Wtedy można pokolorować swoje dzieło.

rysunek dziecka013smart sketcher by .

Albo zostawić bez kolorów. To dzieło pięciolatka. <3

prezent na Mikolaja016smart sketcher by .

A tutaj już starszak wkroczył do akcji. RYsując krok po kroku zgodnie z wskazówkami protektora, sprawdza jeszcze swoją pracę, zerkając na aplikację w tablecie.

prezent na gwiazdke017smart sketcher by .

Na tym zdjęciu dokładnie widać, na jakiej zasadzie działa projektor – rzuca widok na kartkę papieru, a zadaniem dziecka jest rysowanie po konturach.

prezent od Mikolaja018smart sketcher by .

Prawie takie same!

projektor do wysowania019smart sketcher by .

No dobra, ale co zrobić, gdy narysujemy już wszystkie obrazki z karty pamieci? Wtedy to dopiero budzi się kreatywność. Możemy zrobić zdjęcie czemukolwiek – tu ludzikowi LEGO Mario.

projektor do wysowania020smart sketcher by .

Następnie dostosowujemy kontrast.

projektor do wysowania021smart sketcher by .

I uruchamiamy obrazek na projektorze. Mario gotowy do rysowania.

projektor do wysowania022smart sketcher by .

Uwielbiam ten widok. Nie sądziłam, że kiedyś go zobaczę. 😉

projektor do wysowania023smart sketcher by .

Zapamiętajcie tę nazwę – Smart Sketcher.

projektor do wysowania024smart sketcher by .

Nie musicie jednak rysować ani korzystając z obrazków na karcie, ani robić zdjęć. Możecie znaleźć w Internecie darmowe kolorowanki (których jest przecież całe mnóstwo!), wybrać sobie obrazek, zapisać w galerii telefonu czy tabletu i po prostu uruchomić go na Smart Sketcher (aplikacja łączy się z projektorem automatycznie).

About Author

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

No Comments

    Leave a Reply